Προς το περιεχόμενο

Alumicaster - Άντε, με το καλό και τεφάλ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα βγάλουν και καναάκράμα πιο σκληρό από τον ανοξείδωτο χάλυβα για τάστα ; Θα βγάλουν... κάποια στιγμή.

Πάντως δεν καταλαβαίνω το πόνο των ξυλόφιλων... η επιστήμη αγωνίζεται να βγάλει κιθάρες που επιζούν από τις στενες επαφές τρίτου τύπου με τις αεροπορικές εταιρίες και αυτοί βγάζουν γλώσσα ;  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως φίλτατε Κυναίγειρε, επειδή σε βλέπω υπερενθουσιώδη τελευταίως με τα Moses, δεν είναι πανάκεια. Εχουν τα πλεονεκτήματά (και τα μειονεκτήματά) τους από πλευράς υλικών αλλά δεν κάνουν απαραίτητα για όλους.

Συμφωνούμε.

 

Η σημασία στο όργανο δεν είναι (μόνο) να παίζει.

Είναι να σε φτιάχνει.

Και είμαστε όλοι μας τόσο διαφορετικοί και "φτιαχνόμαστε" με τόσο διαφορετικά πράγματα

Και εδώ συμφωνούμε. Όργανο όμως που δεν παίζει, δύσκολα σε φτιάχνει, όταν ακόμα περισσότερο παίζει καλύτερα του γείτονα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την έχω :'( :'(...ξεκινάνε από 3000 και ανεβαίνουν...αλλά κάθε φορά που πάω στο Παρίσι και πηγαίνω στο μαγαζί και τις δοκιμάζω...αισθάνομαι έντονα τον πειρασμό...

Αντιθέτως για τα γραφιτένια μπράτσα έχω ιδίαν πείρα, τέτοια ώστε στις από εδώ και πέρα κιθάρες μου να μην χρησιμοποιώ άλλα...αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά!

 

Σου δινω ολες τις ευχες μου να την αποκτησεις συντομα!

Αλλα κ παλι ουτε εσυ ο ιδιος μπορεις σιγουρα να ξερεις οτι θα την αγαπησεις οπως ανεφερες. Γενικα το θεμα αγαπη-κιθαρα παιρνει παρα πολυ χρονο κατα την γνωμη μου.. Αν κ πιστευω πως σιγουρα ο καθενας αγαπαει την πρωτη του κιθαρα περισσοτερο απο οποιαδηποτε αλλη. αυτην που τον ξεκινησε απο το μηδεν κ τον εφτασε σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο ως κιθαριστα.. αυτην που τις περισσοτερες φορες καθεται σε μια γωνια στο σπιτι μας κ μαζευει σκονη.. αυτην την καημενουλα που την αντικαταστησαμε απο κυρια κιθαρα παιξιματος σε δευτερευοντα οργανο που απλα μας περιμενει να αγγιξουμε τις χορδες τις μια ακομα φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου δινω ολες τις ευχες μου να την αποκτησεις συντομα!

Όλα είναι μια στιγμή αδυναμίας...ένα στιγμιαίο λάθος ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βγάλουν και καναάκράμα πιο σκληρό από τον ανοξείδωτο χάλυβα για τάστα ; Θα βγάλουν... κάποια στιγμή.

Πάντως δεν καταλαβαίνω το πόνο των ξυλόφιλων... η επιστήμη αγωνίζεται να βγάλει κιθάρες που επιζούν από τις στενες επαφές τρίτου τύπου με τις αεροπορικές εταιρίες και αυτοί βγάζουν γλώσσα ;  ;D

Ναι βρε παιδιά όλα καλά κι ωραία.

Και θα φτάσει η μέρα που τα δισέγγονά μας θα κάθονται στο σπίτι τους με τους ειδικούς φακούς επαφής σε ειδική καρέκλα και θα παίζουν virtual κιθάρα τζαμάροντας με τα 3D image των φίλων(?) τους σε μία virtual vintage υπόγα των 90s.

Πρόοδος και τεχνολογία. Εύγε.

Δεν σημαίνει οτι μ' αρέσει κιόλας.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα έπρεπε να φτιάχνουν τις κιθάρες στο χέρι μόνο χωρίς cnc audiokostas και να κοστίζουν όσο ένα μισό αυτοκίνητο ; Τα υλικά και τρόπος κατασκεύης δεν είναι σημαντικότερα από την χρήση της κιθάρας...

Εκτός εάν είναι να λατρεύεις την κιθάρα και όχι να παίζεις όποτε αλλάζει το θέμα...

 

Εάν μέναμε πιστοί στην παράδοση και μόνο, το πολύ πολύ, θα είχαμε τώρα τίποτα κορμούς να βαράμε.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόοδος και τεχνολογία. Εύγε.

Δεν σημαίνει οτι μ' αρέσει κιόλας.....

Έτσι είναι για μας τους γέροντες φίλε μου...τα ίδια λέγανε και όταν κάποιος σε μία κλασική, έβαλε ένα μαγνήτη....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα φτάσει η μέρα που τα δισέγγονά μας θα κάθονται στο σπίτι τους με τους ειδικούς φακούς επαφής σε ειδική καρέκλα και θα παίζουν virtual κιθάρα τζαμάροντας με τα 3D image των φίλων(?) τους σε μία virtual vintage υπόγα των 90s.

Μην πάς μακρυά. Το Σεπτέμβριο κάποιοι θα δώσουν 70-80 ευρώ για να δούν μια συναυλία στο Ολυμπιακό στάδιο από γιγαντοοθόνες... το 3D έρχεται...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ Λουδιτών και Techno freaks υπάρχει ένα πελώριος κόσμος.....

 

Και πάλι, λέω τι φτιάχνει εμένα.

 

Κατα τα άλλα ναι, ακόμα κορμούς βαράμε.  ;D

Και το σημαντικότερο είναι τι μου δίνει η χρήση της κιθάρας. του μπάσου.

Ούτε το πως, ούτε από τι φτιάχνεται.

Οχι ότι αυτά δεν παίζουν τον ρόλο τους για μας εδώ μέσα ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σημαντικότερο είναι τι μου δίνει η χρήση της κιθάρας. του μπάσου.

Ούτε το πως, ούτε από τι φτιάχνεται. ;)

Τότε γιατί έχεις λειώσει τα μπάσα σου στο πείραγμα και στις μόντες? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου