Προς το περιεχόμενο

Alumicaster - Άντε, με το καλό και τεφάλ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα είναι άραγε κρύες (για θερμοκρασία μιλάω) σε σχέση με τις ξύλινες?

 

 

 

Εξαρτάται πόση ώρα τις άφησες στο μάτι :D :P

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμένα απ'το βίντεο μου άρεσε η Ρεμπέκα ;D ;D ;D

 

Καλά, στο πρώτο βίντεο ο ήχος ήταν κλάφτα, αλλά αντε βγάλε άκρη από το youtube τώρα...

 

Ισα ισα, που βίντεο απο κάμερες με ενσωματομένο μικρόφωνο τις περισσότερες φορές είναι πιο αξιόποστα απο "άλλα" βίντεο που έχουν περάσει απο κάρτες ήχου και κιουμπέϊς.

 

Πιθανότατα θα ζεσταίνονται γρήγορα στα σημεία συνεχούς επαφής (δεξί χέρι)

 

Γι'αυτό θέλει καλό "ζέσταμα" πριν το live ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε κάτι άλλο έχω σκαλώσει... Το μέταλλο δεν συστέλλεται και διαστέλλεται πιο εύκολα από το ξύλο??? Αν σκεφτείς ότι σπάνε χορδές πολλές φορές από την αλλαγή του καιρού στις ξύλινες κιθάρες (με το τόσο χρώμα και βερνίκι πάνω) στις μεταλλικές τι θα γίνεται? Θα πρέπει να κουρδίζεις συνέχεια!!!Και όταν λέω συνέχεια εννοώ κάθε 2-3 λεπτά!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές λες;

http://www.jamestrussart.com/Newsite/Models.htm

Αυτές είναι κούκλες τουλάχιστον...

 

και ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ηχητικα κιθαρες (αν δεν ηταν τοσο εξωφρενικα ακριβες θα ειχα αγορασει μια)

 

 

 

 

 

 

(αυτοι ειχαν περισσοτερα λεφτα,καλυτερο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑ  & καλυτερους ενισχυτες &  μικροφωνα για αυτο και εχουν καλυτερο ηχο... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε κάτι άλλο έχω σκαλώσει... Το μέταλλο δεν συστέλλεται και διαστέλλεται πιο εύκολα από το ξύλο??? Αν σκεφτείς ότι σπάνε χορδές πολλές φορές από την αλλαγή του καιρού στις ξύλινες κιθάρες (με το τόσο χρώμα και βερνίκι πάνω) στις μεταλλικές τι θα γίνεται? Θα πρέπει να κουρδίζεις συνέχεια!!!Και όταν λέω συνέχεια εννοώ κάθε 2-3 λεπτά!!!

 

Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτο ισχυει.. γιατι αυτες ειναι φτιαγμενες απο αλουμινιο.. κ απ'οσο ξερω δεν εχει θεματα συστολης κτλ. δεν λυγιζει. αν προσπαθησεις να το λυγισεις σπαει απλα.. οποτε ισως κ να κρατανε σταθερο κουρδισμα. ποιος ξερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου