Προς το περιεχόμενο

Cos_dr - "It came from the Waste Land"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχθες το βραδυ τζάμαρα μονος μου και... εσκασε κομμάτι  ;D :P

Αποχαιρετώ το καλοκαίρι με αυτο το... πως να το χαρακτηρίσω... σκυλοαλτέρνατιβ μέταλ ισως?

 

 

ηθελα να το αναπτυξω λιγο παραπανω, αλλα......... βαριεμαι να μπλεκω. λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για νά'μαστε και στο mood των ημερών....Ιδανική μουσική υπόκρουση σε ντοκιμαντέρ, για το δύσκολο "ταξίδι" των προσφύγων της Συρίας σε ένα καλύτερο αύριο..... Πολύ καλό, αν και 

ηθελα να το αναπτυξω λιγο παραπανω, αλλα......... βαριεμαι να μπλεκω.
έπρεπε..... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άκουσες καθόλου FSOL αυτές τις μέρες;

 

Ατμοσφαιρική εισαγωγή. Από το 1:20 έχεις παραμόρφωση με αυτό το ντραμασίνι που έχεις βάλει. Δούλεψε λίγο το cutoff του προς τα αριστερά..ξύνει κιόλας το άτιμο. Δεν το αλλάζεις με percussion σε στυλ Kashmir μαζί με τους Αιγύπτιους; Ανέβασε και λίγο το tempo. Ωραία τα όργανα που έχεις ήδη βάλει.Έδωσες ένα ανατολίτικο προγκ ροκ στυλ. Έγραψες και δεν τζαμάρισες.

 

(Προσωπική άποψη)

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άκουσες καθόλου FSOL αυτές τις μέρες;

 

Ατμοσφαιρική εισαγωγή. Από το 1:20 έχεις παραμόρφωση με αυτό το ντραμασίνι που έχεις βάλει. Δούλεψε λίγο το cutoff του προς τα αριστερά..ξύνει κιόλας το άτιμο. Δεν το αλλάζεις με percussion σε στυλ Kashmir μαζί με τους Αιγύπτιους; Ανέβασε και λίγο το tempo. Ωραία τα όργανα που έχεις ήδη βάλει.Έδωσες ένα ανατολίτικο προγκ ροκ στυλ. Έγραψες και δεν τζαμάρισες.

 

(Προσωπική άποψη)

 

 

αυτη τη στιγμη αρνουμαι να κανω οτιδηποτε για το συγκεκριμενο κομματι. Αλλη στιγμη ισως. Επαιζα με αυτον τον ηχο του βιολιου αρχικα εχθες το βραδι, εβαλα εκει οτι μου κατεβαινε για να χτισω ενα backing track και δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια. Απαξιω χαχαχχχααχχχααχα Θα λαβω ομως σοβαρά υπόψη τις επισημανσεις σου. Πραγματι θελει δουλεια σε καποια πραγματα εστω κι ετσι οπως ειναι.

 

Τωρα για τους FSOL και τους αλλους που ειπε ο foxxx δεν εχω να πω κατι.

Πιθανων να τους εχω ακουσει αλλα δεν συγκρατω ονοματα στη συντριπτική πλειοψηφια των καλλιτεχνων που φτάνουν με τον ένα η με τον άλλο τρόπο στα αυτιά μου. hahahahahaha

 

@cigarette 13  Thanks!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα μου εδωσε την εντυπωση και του λογου μου οτι θελει περαιτερω αναπτυξη,

σιγα σιγα ομως οσο επαιζε,εμπαινα στο τριπ της βασικης και επαναλαμβανομενης λουπας του.

Μετα μ'αρεσε.

Νομιζω παντως οτι τα κομματια σου "βγαζουν" κιθαρες.

Με το συμπαθειο κιολας,μηπως θα επρεπε να εισαι κιθαριστας? ;D ;D

Γενικως,γουσταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα μου εδωσε την εντυπωση και του λογου μου οτι θελει περαιτερω αναπτυξη,

σιγα σιγα ομως οσο επαιζε,εμπαινα στο τριπ της βασικης και επαναλαμβανομενης λουπας του.

Μετα μ'αρεσε.

Νομιζω παντως οτι τα κομματια σου "βγαζουν" κιθαρες.

Με το συμπαθειο κιολας,μηπως θα επρεπε να εισαι κιθαριστας? ;D ;D

Γενικως,γουσταρα.

 

προσπαθω να γινω αλλα ειναι fail η φαση μεχρι στιγμης. Δεν αφιερωνω και τον απαραίτητο χρόνο.

 

Nαι, παίρνει αναπτυξη, ειχα στο μυαλο μου πολλα πραγματα οταν το εφτιαχνα εχθες το βραδυ, θα το πλακωνα στο chord progression, στις φουΚγες, στις γεφυρες, σολαρισματα με κιθαρες πιο γρηγορο κλπ ηθελα να βαλω και κατι φωνητικα αλλα ειδα οτι πηγε 4.30 η ωρα, το εκλεισα αρων αρων και με copy paste των αρχικων θεμάτων και .......... πηγα για ύπνο με βουλωμενα αυτια απο τα ακουστικα :-)  

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο μου αρεσε Κωστα!!Ανετα θα μπορουσε να γινει ενα κομματι απο soundtrack καποιας ''περιεργης'' ταινιας σε demi -industrial στυλ !!Εισαι μανουλα σε κατι τετοια κολπα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο μου αρεσε Κωστα!!Ανετα θα μπορουσε να γινει ενα κομματι απο soundtrack καποιας ''περιεργης'' ταινιας σε demi -industrial στυλ !!Εισαι μανουλα σε κατι τετοια κολπα  ;D

 

σιγουρα, αμα δουλευτει λιγο εχει προοπτικές :-)

Γεια σου περικλη!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου