Προς το περιεχόμενο

smallest portable rig.... ποιο ειναι αυτο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεω να βαλω ενα ερωτημα... ποιο πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη οταν καποιος ζηταει

1/ το μικροτερο δυνατο ογκο

2/ συμπαθητικη εως καλη ποιοτητα ηχου (καλο τονο γενικα-χωρις να ζηταω τρελα πραγματα)

3/ αποκλειστηκα και μονο για μελετη σε κουλες ωρες(οχι live προβες κλπ)

4/ καποια στανταρ effect και οπωσδηποτε tap tempo για τα modulation

5/ δυνατοτητα λειτουργειας με μπαταρια (ισως????)

 

το 5 θα ητανε πολυ καλο αλλα δεν ειναι και το ακρως απαραιτητο...

 

δηλωνω ασχετος με αυτη τη κατηγορια. σαν πρωτες (και μοναδικες λυσεις) μου ηρθαν το guitar rig (αφου θα εχω λαπτοπ μαζι ετσι και αλλιως) και καποιο απο τα πολυ μικρα line6 pod (τα οποια ομως τα θεωρω τραγικα σε ηχο-συγνωμη)

 

ακουω τις προτασεις σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα εχεις ακουσει απο κοντα και τα εχεις δοκιμασει τα pod και δεν σου αρεσουν; Πιστευω θα ηταν οτι καλυτερο γι'αυτα που θες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεω να βαλω ενα ερωτημα... ποιο πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη οταν καποιος ζηταει

1/ το μικροτερο δυνατο ογκο

2/ συμπαθητικη εως καλη ποιοτητα ηχου (καλο τονο γενικα-χωρις να ζηταω τρελα πραγματα)

3/ αποκλειστηκα και μονο για μελετη σε κουλες ωρες(οχι live προβες κλπ)

4/ καποια στανταρ effect και οπωσδηποτε tap tempo για τα modulation

5/ δυνατοτητα λειτουργειας με μπαταρια (ισως????)

 

το 5 θα ητανε πολυ καλο αλλα δεν ειναι και το ακρως απαραιτητο...

 

δηλωνω ασχετος με αυτη τη κατηγορια. σαν πρωτες (και μοναδικες λυσεις) μου ηρθαν το guitar rig (αφου θα εχω λαπτοπ μαζι ετσι και αλλιως) και καποιο απο τα πολυ μικρα line6 pod (τα οποια ομως τα θεωρω τραγικα σε ηχο-συγνωμη)

 

ακουω τις προτασεις σας...

 

Εδώ είσαι:

 

http://www.zoom.co.jp/english/products/g2nu/index.php

 

Και θα το χρησιμοποιείς και σαν interface για ηχογραφήσεις στο laptop σου.

 

Μεγειά!  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι:

 

http://www.zoom.co.jp/english/products/g2nu/index.php

 

Και θα το χρησιμοποιείς και σαν interface για ηχογραφήσεις στο laptop σου.

 

Μεγειά!  ;)

 

K ποσο παει το μαλλι για αυτο με το expression pedal???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ! 164ευρω μια χαρα ειναι!

Καποια εμπειρεια με αυτο προσωπικη ισως? με λιγα λογια οσων αφορα τετοιου ειδους πεταλια απο 1 εως το 10 ποσο πιανει αυτο? κ αν οντως ελαφρως κατω απο 10 τοτε ποιο το ξεπερναει? σορυ αν γινομαι κουραστικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ! 164ευρω μια χαρα ειναι!

Καποια εμπειρεια με αυτο προσωπικη ισως? με λιγα λογια οσων αφορα τετοιου ειδους πεταλια απο 1 εως το 10 ποσο πιανει αυτο? κ αν οντως ελαφρως κατω απο 10 τοτε ποιο το ξεπερναει? σορυ αν γινομαι κουραστικος

 

Έχω το μικρότερο αδελφάκι του (Zoom G1Next) και για τα 55 ολόκληρα ευρώ που κοστίζει  ;D είναι μια χαρά. Είχα ανεβάσει και κάτι κλιπάκια μ'αυτό.

 

Το G2Νu θα είναι φαντάζομαι πολύ καλύτερο και πιο παραμετροποιήσιμο. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι τελευταίας εσοδείας.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συγκεκριμένη πεταλιέρα δεν την έχω δοκιμάσει αλλά έχω το G1x που είναι η μικρότερη έκδοση του και είναι φανταστικό!!! Δεν περίμενα με τόσα λεφτά να κάνει τόσο καλή δουλειά!! Εε με άριστα το 10 θα βαθμολογούσα το G1x με 8 και απ' ό,τι έχω ακούσει από φίλους το G2Nu 9,5 (Τα factory presets δεν είναι πολύ καλά..) Και όπως είπε και ο The Genius Loci θα μπορείς να το χρησιμοποιείς και σαν interface στον υπολογιστή για ηχογραφήσεις!! Πάντως η ψήφος μου χωρίς δεύτερη σκέψη πάει στο Pocket Pod της Line 6, το οποίο κατά την γνώμη μου θα σου ταιριάζει γάντι!! Έχει τρομερούς ήχους με πολλές επιλογές για να φτιάξεις τον δικό σου και μπορείς επίσης να το συνδέσεις με USB στον υπολογιστή για ηχογράφηση ή επεξεργασία των presets και γενικά έχει ό,τι ακριβώς έχω καταλάβει μέχρι στιγμής ότι χρειάζεσαι!!

 

http://www.thomann.de/gr/line6_pocket_pod.htm

 

Επίσης έχει και 300 έτοιμα presets έτσι ώστε να έχεις (σχεδόν) πάντα μια έτοιμη επιλογή χωρίς να χρειαστεί να περνάς ώρες φτιάχνοντας ήχους!! Αα, και είναι ΠΟΛΥ μικρό σε σύγκριση με όλα τα άλλα του είδους του!! Και αν μπορείς και θες να πας στο επόμενο μοντέλο θα έχεις ακόμα περισσότερες δυνατότητες!! http://www.thomann.de/gr/line6_pod_2_2006.htm

 

Ελπίζω να βοήθησα..  ;)

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα! θα παω να το δοκιμασω το συντομοτερο δυνατον κ να προβω σε αγορα! Μια τελευταια ερωτηση. θα εχουν παρομοιες τιμες εδω στη θεσσαλονικη? κ αν οντας ακριβοτερο κατα πολυ, απο DV247 η τιμη ειναι οσα ειδα  περιελαμβανομενων των μεταφορικων κ λοιπων εξοδων?? Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η ψήφος μου χωρίς δεύτερη σκέψη πάει στο Pocket Pod της Line 6, το οποίο κατά την γνώμη μου θα σου ταιριάζει γάντι!! Έχει τρομερούς ήχους με πολλές επιλογές για να φτιάξεις τον δικό σου και μπορείς επίσης να το συνδέσεις με USB στον υπολογιστή για ηχογράφηση ή επεξεργασία των presets και γενικά έχει ό,τι ακριβώς έχω καταλάβει μέχρι στιγμής ότι χρειάζεσαι!!

 

Όχι, το Pocket Pod ΔΕΝ μπορεί να ηχογραφήσει μέσω του USB του. Είναι μόνο για φόρτωμα presets μέσω του Line6 Monkey.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου