Προς το περιεχόμενο

stagg cymbals


morello

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαγκες τι γνωμη εχετε γι αυτα τα πιατινια?επαιξα σημερα σε ενα στουντιο και μου αρεσαν αρκετα που ειχαν σκοτεινο ηχο και μικρης διαρκειας...σκεφτομαι να τσιμπησω 14-16-18 crash ειναι καλη φαση πιστευω για πειραματισμους και ειναι αρκετα οικονομικα...μιλαω για τη σειρα black metal series...τα εχει κανενας η τα εχει δοκιμασει κανας αλλος?

τα πιατινια που χω τωρα ειναι ενα σετ της sabian b8 pro το οποιο με εχει ικανοποιοισει αρκετα...ελεγα να παω για ufip αλλα δεν θελω να παρω καλα πιατινια απο τωρα καθως παιζω ουτε ενα χρονο και δεν εχω κατασταλαξει στον ηχο που θελω ακομα...ασε που δεν εχω και φραγκα λογο κιθαρας (NAI πασχω και γω απο το συνδρομο)

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα πιατίνια της STAGG είναι (κατ'εμέ) η καλύτερη λύση για τον μη επαγγελματία ντράμερ. Έχω ήδη ένα καλό σετάκι από διάφορες σειρές της κι έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος από τις αποδόσεις και τις... αντοχές τους. Πιστεύω οτί είμαι αρκετά heavy hitter, αλλά παρ'όλα αυτά, τα STAGG μου έχουν βγάλει πολλές φορές τα (λίγα) λεφτά τους! Την black metal series δυστυχώς δεν την έχω δοκιμάσει, ένα crash 16άρι μόνο έχω κοπανήσει, και πιστεύω οτί είναι αρκετά "μυστήρια" πιατίνια, όπως είπες είναι ό,τι πρέπει για πειραματισμούς. STAGG και ξερό ψωμί !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Kαλά τα stagg... αλλά προσοχή σε ποια σειρά της Stagg! Είχα πάρει ένα splash 10" της σειράς SH και μέσα σε 3 μήνες έιδα ένα ρήγμα πάνω στο πιατίνι..ε... και σιγά σιγά μεγάλωνε ώσπου έσπασε τελειως.

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά τα stagg... αλλά προσοχή σε ποια σειρά της Stagg! Είχα πάρει ένα splash 10" της σειράς SH και μέσα σε 3 μήνες έιδα ένα ρήγμα πάνω στο πιατίνι..ε... και σιγά σιγά μεγάλωνε ώσπου έσπασε τελειως.

 

Τα SH είναι ψεύτικα βρε συ... Myra' date=' Furia, DH είναι οι σειρές που λένε (και που έχω δοκιμάσει για να σας πω).[/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πειραματισμους ειναι οκ.για οτιδηποτε αλλο απλα κατσαρολες.δεν εχουν μουσικοτητα και οι συχνοτητες τους εινα πολυ κακης ποιοτητας.δε ξερω αν ειναι τσαμπα λεφτα αλλα εσυ αποφασιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα το πρώτο μου σετ stagg με πιατίνια stagg... Το μονο παμα που κατάφερα να στήσω ήταν αυτα και τα χτύπησα λίγο.. εχουν ωραίο ήχο.. καμπάνα..! 8O

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου