Προς το περιεχόμενο

stagg cymbals


morello

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Oπως λεμε copacabana!... sorry πλακα κανω' date=' απλως εμενα προσωπικα μου φαινονται πολυ χαλια τα stagg.[/quote']

 

Συνεχίζεις με ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ επιχειρήματα... 8)

 

Το ξέρουμε όλοι ότι τα Stagg δεν είναι σαν τις ακριβές σειρές Zildjian, Paiste ή Sabian, αλλά (κατά τη δική μου γνώμη), στην τιμή τους όμως δεν υπάρχει συναγωνισμός, ούτε κάν από τις entry level σείρες των προαναφερθεισών εταιριών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ειστε τοσο αρνητικοι

μιλαμε για παιδια που δεν μπορουν να διαθεσουν 150 και 200 € για ενα πιατινι

ασε που τα πλανετ του νακα που τα δειναι 50 και τα max series ειναι πολυ χειροτερα απο τα stagg

κατα την γνωμη μου ειναι η καλυτερη λυση για ερασιτεχνες και μη

P>ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrRhythm, ποιός φέρνει τα stagg; Ελπίζω όχι κανενας νάκας...

 

Μπορείς να μου πεις μερικές ενδεικτικές τιμές; Κυρίως για china... pm αν είναι ανάγκη...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrRhythm' date=' ποιός φέρνει τα stagg; Ελπίζω όχι κανενας νάκας...

 

Μπορείς να μου πεις μερικές ενδεικτικές τιμές; Κυρίως για china... pm αν είναι ανάγκη...[/quote']

 

 

- Νομίζω τα φέρνει ο Τρίμης, ο οποίος τα "βαφτίζει" με το όνομα GRAFT. Τα βρίσκεις και αλλού πάντως.

 

- China, China.... Τι China; Διαστάσεις, σκληρότητα;

 

Καλύτερα ανέβα Αθήνα να δοκιμάσεις μόνος σου, μη σε πάρω και στο λαιμό μου..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι για το drum kit του τουμπανιέρη μας, ο οποίος δεν έχει china... Αν μπορείς πες μου περίπου που κυμαίνονται οι τιμες τους!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει (μάλλον) ένα από τα πιο φτηνά της Stagg, ένα 16άρι από τη σειρά SH (την πιο μούφα), γύρω στα 45 ευρώουζ αν θυμάμαι καλά και για τη δουλεία που το θέλω με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο (φτου-φτου μην το ματιάσω).

 

Έχω ακούσει στο μαγαζί που σου'πα και κάτι 20άρια "καλά" της Stagg που τσακίζουνε, αλλά δεν ήθελα κάτι τέτοιο ακόμα στον ήχο μου. Αυτά έκαναν περίπου 140. Αν θυμάμαι καλά, πάντα... γι'αυτό σου λέω, πάρε τον "τουμπανιέρη" σου και πηγαίντε να τα ακούσει!!! 8)

 

Οποιαδήποτε άλλη απορία ευπρόσδεκτη.

 

Κώστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

china θα πας καρφι για wuhan ...φοβερα china...το 14αρι εχει περιπου 50 ευρω και το 18αρι 70...εχει και 12αρι και 16αρι και 20αρι...τα φερνει το www.drumstore.gr

και τα china της stagg κατι λενε αλλα τα wuhan πολυ καλυτερα...τωρα της stagg που τα φερνει ο τριμης εχει το 16αρι περιπου 50-60...αν παρει wuhan πες του αν θελει πχ 18αρι να βγαλει ολα τα 18αρι και να τα ακουσει γιατι ειναι χειροποιοιτα και ειναι ολα διαφορετικα και μερικα ειναι μαπα ενω μερικα σπερνουν...το μαπα ειναι υποκειμενικο βεβαια αναλογα το γουστα κανενα πιατο δεν ειναι μαπα...απλα αλλα ειναι dark αλλα bright etc...διαλεξε αυτο που σου ταιριαζει...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

china θα πας καρφι για wuhan ...φοβερα china...το 14αρι εχει περιπου 50 ευρω και το 18αρι 70...εχει και 12αρι και 16αρι και 20αρι...τα φερνει το www.drumstore.gr

και τα china της stagg κατι λενε αλλα τα wuhan πολυ καλυτερα...τωρα της stagg που τα φερνει ο τριμης εχει το 16αρι περιπου 50-60...αν παρει wuhan πες του αν θελει πχ 18αρι να βγαλει ολα τα 18αρι και να τα ακουσει γιατι ειναι χειροποιοιτα και ειναι ολα διαφορετικα και μερικα ειναι μαπα ενω μερικα σπερνουν...το μαπα ειναι υποκειμενικο βεβαια αναλογα το γουστα κανενα πιατο δεν ειναι μαπα...απλα αλλα ειναι dark αλλα bright etc...διαλεξε αυτο που σου ταιριαζει...

 

Όντως φοβερά τα China της Wuhan αλλά θέλουν προσοχή... Εγώ έσπασα ένα 14άρι που είχα πάρει, 3 εβδομάδες αργότερα... Κι έτσι το αποφάσισα: Stagg και πάλι Stagg!!

 

Φοβερά πάντως και τα Wuhan, ζεστός ήχος και γαμ... εεεε... γεμάτος ήθελα να πω !!

 

Αξίζουν μια δοκιμή ΣΙΓΟΥΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εννοειται οτι σπανε απλα δεν θελουν να τα σφιξεις στην βαση και να μην τα χτυπας με πολυ δυναμη αλλα γενικα με μια μετρια χρηση μπορει να σε βγαλουν και χρονο...και δεν εναι οτι αξιζουν για τα λεφτα τους αλλα για τον ηχο του...απο τα λιγα china που μου αρεσουν...οποτε και καθε λιγους μηνες να τα αλλαζεις δεν χαλιεσε φτηνα ειναι...τωρα και τα σταγκ σπανε αλλα δεν ειναι τοσο λεπτα σαν τα wuhan...αλλα οσο πιο λεπτο ειναι το china toso καλυτερο...δεν μαρεσει παντως πολυ ο ηχος του china στα stagg...αυτο που με τρελενει στα stagg ειναι τα splashakia της...εγγυηση...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου