Προς το περιεχόμενο

stagg cymbals


morello

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως, τα Stagg πιατίνια πρέπει standard να τα ακούσεις πριν τα πάρεις.

Είναι κινέζικα χειροποίητα με σχεδόν ανύπαρκτο quality control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όντως, τα Stagg πιατίνια πρέπει standard να τα ακούσεις πριν τα πάρεις.

Είναι κινέζικα χειροποίητα με σχεδόν ανύπαρκτο quality control.

 

καλα σοβαρολογουμε? πιστευετε πραγματικα οτι με τετοιες τιμες είναι χειροποιητα...?

εδω ενα sabian των 150 ευρω δεν ειναι χειροποιητο και θαναι τα stagg...?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι σημαίνει κάτι (γούστα είναι αυτά), αλλά εγώ ευχαρίστως θα αντάλλαζα το 10αρι Signature με το Myra που έχει το προβάδικο που παίζουμε, κι ας είναι σχεδόν 3 φορές ακριβότερο το Paiste…

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι σημαίνει κάτι (γούστα είναι αυτά), αλλά εγώ ευχαρίστως θα αντάλλαζα το 10αρι Signature με το Myra που έχει το προβάδικο που παίζουμε, κι ας είναι σχεδόν 3 φορές ακριβότερο το Paiste…

 

το myra ομως κατα πασα πιθανοτητα δε θα σου κρατησει όσο το paiste

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειροποίητα γράφουν ότι είναι, αν ξέρεις κάτι παραπάνω μας το λες.  :P

 

Επίσης, το πόσο θα αντέξει ένα πιατίνι έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες.

Υπό ορισμένες συνθήκες όλα τα πιατίνια σπάνε.

Ναι, μου τα σκάει η Stagg.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειροποίητα γράφουν ότι είναι, αν ξέρεις κάτι παραπάνω μας το λες.  :P

 

Επίσης, το πόσο θα αντέξει ένα πιατίνι έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες.

Υπό ορισμένες συνθήκες όλα τα πιατίνια σπάνε.

Ναι, μου τα σκάει η Stagg.  ;)

 

Mεγάλη αλήθεια το τελευταίο. Επισης να (ξανα)αναφέρω οτι με τα stagg ισχύει το αν σου κάτσει. Σε ένα προβάδικο απο τα τρία το οποία επισκεπτόμαστε χρησιμοποιουν sh (crash, hihat, china, το ride είναι pst5). Το crash είναι άθλιο, σε αντίθεση με ενα αλλο που είχε στο μαγαζί του ο ιδιοκτήτης του προβάδικου το οποιο φυσουσε, και το τσίμπησα, 70 ευρώ για το συγκεκριμένο 18ρι δεν είναι τίποτα, κάνει και τη δουλειά που θέλω, πολυ βρωμια  :) Απο κει και πέρα στο χέρι του κάθε παίκτη είναι να διατηρήσει τα πιάτα σε καλή κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το παρεις ;D..!στααααγγκ 8" myra ειναι συντροφος εδω και 5 χρονια σε λαιβ,προβες,ηχογραφησεις και ειναι απο τα καλα μοντελα της stagg ;)..βεβαια για τις αλλες σειρες της εγω προσωπικα δεν θα (ξανα)παρω  ;D ;D.

επισης να σου πω πως αν γενικα σε ενδιαφερει ο σπλας 8) ηχος στο παιξιμο σου,θα βρεις πολυ ενδιαφερον ηχοχρωματα το συγκεκριμενο πιατινι μαζι με σπλας αλλων εταιρειων.Αυτη τη στιγμη το χρησιμοποιω μαζι με meinl-paiste splasakia και απλα μιαααα χαρα  :)

all in time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το παρεις ;D..!στααααγγκ 8" myra ειναι συντροφος εδω και 5 χρονια σε λαιβ,προβες,ηχογραφησεις και ειναι απο τα καλα μοντελα της stagg ;)..βεβαια για τις αλλες σειρες της εγω προσωπικα δεν θα (ξανα)παρω  ;D ;D.

επισης να σου πω πως αν γενικα σε ενδιαφερει ο σπλας 8) ηχος στο παιξιμο σου,θα βρεις πολυ ενδιαφερον ηχοχρωματα το συγκεκριμενο πιατινι μαζι με σπλας αλλων εταιρειων.Αυτη τη στιγμη το χρησιμοποιω μαζι με meinl-paiste splasakia και απλα μιαααα χαρα  :)

 

θενξ για τη συμβουλη. Θα ανεβω κεντρο αθηνα αυριο να δοκιμασω μερικα 8'' μεταξυ αλλων κι αυτο. Να υπενθυμισω οτι αν καποιος γνωριζει που αλλου στην αθηνα μπορω να βρω stagg (ειδικα σπλασακια) τον παρακαλω να το πει εδω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα τελικα το 8'' Myra σπλασακι και ανυπομονω να το ακουσω κ στην προβα (ναι το ξερω χεστηκατε ;D)

απλα ηθελα να πω οτι αν καποιος ενδιαφερθει για το συγκεκριμενο να δοκιμασει οσα περισσοτερα μπορει ωστε να βρει το καταλληλο. Δοκιμασα 10 τετοια και ηταν ολα διαφορετικα, αλλα βαρεθηκα να δοκιμασω κ τα υπολοιπα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου