Προς το περιεχόμενο

Amp παρτον και φυγε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν τον πηρα σπιτι και τον ακουσα οπως πρεπει , μου ηρθαν στο μυαλο οι στιχοι ενος soul jem των 70's που πρωτοακουσα απο την Gladys Knight.

 

Το τραγουδι ηταν το "Best  Thing  That  Ever  Happened  to Me,"

και η αφορμη για να θυμηθω τους στιχους , ηταν αυτος εδω ο πιτσιρικος  ;D

 

http://www.the-valve.com/105_combo.html

 

εδώ μιλάμε για ενισχυτές όχι για σπόρους  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

file ffmaki

den nomizo na sou aresei o bad cat...ein aboutique alla kanei gia noto (allman bros tch.) den tha sou aresei to gazi tou....ap oti exeis parei mexri tora

tha sou elega na pas se carramps gia liga watt kai hxara

 

 

Εγινε λάθος για το THE LYNX έλεγα 25/50 watt head

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μια μικρή προσπάθεια να δείξω τον φεντερακο που απεκτησα πριν δυο βδομαδες... κιθαρα καρφι-> ενισχυτης ,εχει πους πουλ για μπουστ βλεπε προς το τελος. Αδικειται οικτρα απ το βιντεο αλλα παρ ολα αυτα ειναι και μαμώ! Blackface all the way..αν τον βαλεις και σε καμια καμπινιτσα (έχει εξτενσιον τζακ) τα κανεις στα βρακια σου...σορρυ γι αυτους που μολις φαγανε. Προσέξτε τις δυναμικές στο τέλος βρωμίζει και καθαριζει χωρίς να ακουμπήσω βολουμ ουτε πεταλι κλπ μονο με τα χέρια!

τσιααρζ..

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλέξει ποιον? τον κλασσικό? ντουλάπι είναι k αυτός εκτος αν εννοείς τον class 5..αυτόν θα τον τσιμπήσω k εγώ και θα τους παίζω μαζί

.."υποσπιν" ο amp ήταν στο 1/2 της έντασης του διότι ήμασταν στο σπίτι...

επίσης όταν τον δοκίμασα με orange 112 extension ...καμια σχέση ...είχε headroom να fan κι οι κότες... anyway πρέπει να ακούσω και τον koch... έχουν στο radio αρβυλα απ ότι είδα την προηγουμενη φορα (τότε τραγουδούσα μονο με άλλη μπάντα) θα βγούμε 19/4 οποτε θα ακούσω τον "στουδιοτονε" από πρώτο χέρι!

 

...eee αυτή...

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι αυτον

 

http://www.dv247.com/guitars/cornell-plexi-18-20-c-guitar-amp-combo-1x12--34732

 

οσο για τον φεντερ επειδη ειχα φεντερ ξερω τι ειναι. Με 4Χ12 παιζω αλλα εχω ενα jcm

Απο κι και περα περιμενω σχολια για το στουντιοτον και αν μπορεις στησε και τους 2

Ο κλας 5  ειναι μονο για βρωμιες .... αλλα μαμαει και οταν τον βαλα στη καμπινα εφαγα τα δοντια μου

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις ειχα φεντερ και ξερω τι ειναι?? τι δε σ αρεσει στο βιντατζ φεντερ??

(γουστα ειν αυτα βεβαια)

εχω κ εναν tiny terror και τα καθαρα του μ αρεσουν πολυ (vox ac15 φαση)

μη ξεχναω και τον Δρ Ζ φυσικα αλλα δεν πολυ κουβαλιεται αυτος...

αυτα... ακουσες δηλ κλας 5? λεει? θα παιξω μ αυτον συντομα...

330 κανει στο dv...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις ειχα φεντερ και ξερω τι ειναι?? τι δε σ αρεσει στο βιντατζ φεντερ??

(γουστα ειν αυτα βεβαια)

εχω κ εναν tiny terror και τα καθαρα του μ αρεσουν πολυ (vox ac15 φαση)

μη ξεχναω και τον Δρ Ζ φυσικα αλλα δεν πολυ κουβαλιεται αυτος...

αυτα... ακουσες δηλ κλας 5? λεει? θα παιξω μ αυτον συντομα...

330 κανει στο dv...

 

εννοω οτι δεν υπαρχει μηχανημα σα φεντερ(τουιν ρεβερμπ)

τινυ τερορ αμει αλλα δες και τον 5ΣΚΩΤΟΝΕΙ.

Αν εχεις τη πολυτελεια νατον εχεις χτυπα τον αλλα εχει αντιληψη τινυ τερορ με πιο φαζι od

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε τι να δωσω προτεραιότητα σε μια 112 καμπινα για τον tiny terror η τον Μαρσαλλ?? Μάλλον οπως τα λες ειμαι για Μαρσαλλ ,μπαινει και κουτσουρεμενο το δωρο του Πασχα τωρα οπότε χα χα χα χα

θα τον δοκιμασω σε δυο μερες και ισως τον τσιμπησω επιτοπου! ειναι ωραια εικονα φεντερ και μαρσαλλ σε μικρο σταειτζ μαζι με μεγαλο ηχο!!

Παντως και ο Πλέξι του κορνελλ ειναι θελκτικοτατος!!

τον τουιν τον εχεις ακομα?

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω σε τι να δωσω προτεραιότητα σε μια 112 καμπινα για τον tiny terror η τον Μαρσαλλ?? Μάλλον οπως τα λες ειμαι για Μαρσαλλ ,μπαινει και κουτσουρεμενο το δωρο του Πασχα τωρα οπότε χα χα χα χα

θα τον δοκιμασω σε δυο μερες και ισως τον τσιμπησω επιτοπου! ειναι ωραια εικονα φεντερ και μαρσαλλ σε μικρο σταειτζ μαζι με μεγαλο ηχο!!

Παντως και ο Πλέξι του κορνελλ ειναι θελκτικοτατος!!

τον τουιν τον εχεις ακομα?

με φεντερ μαρσαλ  και μια 2Χ12 ή 4Χ12 εισαι αυτος.

Απ την αλλη αν βιαζεσαι τερορ και φεντερ ιτς οκ....μεχρι να δεις τον 5 ;)

Ο φεντερ ανταλλαχτηκε με μαρσαλ jcm900(παει για μοντα και θα σκοτωνει) + 1960Α 4Χ12 καμπινα. Στην αρχη το καραμετανοιωσα εως το πρωτο της(Λαρα) live.

Αν επαιζες το φεντερ με το φτιαξιμο που ειχε χωρις να θελω να περιαυτολογισω δεν υπαρχει τετοιος φεντερ οσο καιρος ειμαι χρηστης εδω μεσα.

Αλλα δυστιχως κανεις δεν τα χει ολα και αυτο το θρεντ ειναι επειδη εχω και ενα ρολαντ jc120 τον δινω για να εχω ενα πιο ευκολο μηχανημα σε μεταφορες-σπιτι-live μικρα κλπ. αλλιως θα τον κρατουσα και αυτον μιας και για παρτη μου ειναι ο καλυτερος ολων.

Εννοω πως ειναι οχι λαμπα αρα πολλες ευκολιες, ηχος σα σε λαμπα, καθαρος σα αγγελικη αρπα του παραδεισου και συμβατος με ΟΤΙ πεταλι θες.

Φαντασου οταν τον προτοεπαιξα με χαλια ιντονεισον σε μια στρατ μου το βγαζε πολυ χτυπητα. Πολυ ακριβιας μηχανημα για στουντιο live(εξεραιτικα δυνατος-χωρις να παραμορφωνει ουτε στου 10 και χωρις να χανει το eq του στις εντασεις)

Απ την αλλη ειναι κατασκευασμενος και βαρυς σα τανκς.

ΥΓ εβγαινα στη κονσολα απ το di του ή οπως αλλιως το λενε και το μικρωφονο ηταν περιττο(ασχετα αν το βαζα και αυτο). Για τοσο καλα μελετημενο εργαλειο.

Α! και made in Japan ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου