Προς το περιεχόμενο

Meazzi Superfisorgano - ξερει κανεις γι αυτο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διεθνης κοινοτητα αγνοει την υπαρξη αυτου του πληκτροφορου. chin2.gif

Μπορεις να διαβασεις το ονομα του μοντελου? Super...organo? Δεν βγαζω μερικα γραμματα στη μεση.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω λάθος η Meazzi έβγαζε echo, τα οποία, πάλι αν δεν κάνω λάθος, ήταν τα αγαπημένα του Hank Marvin των Shadows.

 

Edit: Αυτό το βρήκα στο Yutube:

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι αυτο το πληκτροφορο δουλευει με αερα! Με ανεμιστηρα μεσα που παραγει αερα και βγαινει ο ηχος. Επεσα μεσα?

 

Edit: και γω το μονο που βρηκα ειναι το παραπανω βιντεο, αλλα το μοντελο ειναι εντελως διαφορετικο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστός ο Ray... η εταιρία βρισκόταν στο Μιλάνο, όπου βρισκόταν και το αντίπαλο ιταλικό δέος εκείνη την εποχή (αρχές 60s), η Binson. Kατασκεύαζε κυρίως echoes και ενισχυτές. Πλήκτρα της δεν έχω δει ποτέ...

 

Μπορεις να διαβασεις το ονομα του μοντελου? Super...organo? Δεν βγαζω μερικα γραμματα στη μεση.

 

Ναι, είναι το Σούπερ Όργανο, ξάδελφος του γνωστού Σούπερμαν.

 

1.jpg

 

;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το βρηκες αυτο ρε Μαρινο ? Δεν υπαρχει τιποτα στο νετ παντως με ενα προχειρο googlαρισμα......Θα ξαναπροσπαθησω εκτενεστερα και εγω μηπως και.......Οποιος βρει και τι λεει στο "μοντελο" θα ειναι μεγαλο +  ;)

 

Cheers

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστα με αερα ειναι.

Kalo Kouragio! ;D

Αυτα τα πληκτροφορα απλα δεν παλευονται. Με ενα τετοιο δανικο "αρμονιο" (αλλα αλλης μαρκας) αρχισα να παιζω πληκτρα καπου εκει γυρω στα μεσα της δεκαετιας του '80. Μιλαμε για απιστευτη πατατα. Ειχε μονο ενα ηχο και απο controls ειχε πανω του μονο ενα ποτενσιομετρο για να αυξανεις ή να μειωνεις τη δυναμη του...ανεμιστηρα. :P

Αντε μετα να βρεις κεφι να παιξεις πανω σε τετοιο οργανο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμισατε τωρα... ειχα παλια εναν Meazzi, τον 666 η 999, δεν θυμαμαι, παντως ειχε και tape echo πανω του !

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου