Προς το περιεχόμενο

Stephan Joscho ή ο γιος του χιώτη :)


skantzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο χιωτης εδειχνε και λιγο ορχηστρα τουλαχιστον.

εδω μονο το κοντραμπασο ειδαμε και αυτο κλεφτα!τοσος εγωκεντρισμος πια? :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση πως αν ψαξεις καλυτερα στο ειδος θα παθεις πλακα με τους ποσους χιωτηδες υπαρχουν και ο ενας καλυτερος απ τον αλλο.

 

Εχω κανει μαθηματα online με τον τυπο στα αριστερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση πως αν ψαξεις καλυτερα στο ειδος θα παθεις πλακα με τους ποσους χιωτηδες υπαρχουν και ο ενας καλυτερος απ τον αλλο.

 

Εχω κανει μαθηματα online με τον τυπο στα αριστερα.

 

 

χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος ακούω "γυφτικα" πολύ πριν την εποχή του youtube και Joscho δεν υπάρχουν πολλοί κατά την ταπεινή μου γνώμη  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος ακούω "γυφτικα" πολύ πριν την εποχή του youtube και Joscho δεν υπάρχουν πολλοί κατά την ταπεινή μου γνώμη  :)

Ο Joscho Stephan είναι όντως εκπληκτικός παίκτης, ίσως ο τεχνικά αρτιότερος κιθαρίστας gypsy jazz σήμερα. Αυτό που χρειάζεται για να κοιτάζει στα ίσα τους κορυφαίους παίκτες (Debarre, Rosenberg κλπ) είναι να ξεφύγει από τα κλισέ και τα τυποποιημένα licks της gypsy jazz και να δώσει μεγαλύτερη έμφαση στον αυτοσχεδιασμό.

 

Είναι σχετικά μικρός σε ηλικία και μάλλον θα το καταφέρει. Και ο Lagrène στην ηλικία του έπαιζε πολύ πιο "τεχνικά" απ' όσο παίζει τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Joscho Stephan είναι όντως εκπληκτικός παίκτης, ίσως ο τεχνικά αρτιότερος κιθαρίστας gypsy jazz σήμερα. Αυτό που χρειάζεται για να κοιτάζει στα ίσα τους κορυφαίους παίκτες (Debarre, Rosenberg κλπ) είναι να ξεφύγει από τα κλισέ και τα τυποποιημένα licks της gypsy jazz και να δώσει μεγαλύτερη έμφαση στον αυτοσχεδιασμό.

 

Είναι σχετικά μικρός σε ηλικία και μάλλον θα το καταφέρει. Και ο Lagrène στην ηλικία του έπαιζε πολύ πιο "τεχνικά" απ' όσο παίζει τώρα.

 

+10

Και γώ το πιστεύω :D

Τον Oberg τον είδα μια φορά λαιβ όπως και τους Rosemberg αλλα ο joscho μου αρέσει περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου