Προς το περιεχόμενο

Amp παρτον και φυγε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ενταξει εαν είναι να δώσεις 500 ευρώ καλός είναι αλλά όχι για παραπάνω.

 

Φιλε μου, σορυ κιολας αλλα μιλαμε για ενα μηχανημα που κατα τη γνωμη μου παταει κατω για πλακα την τρομακτικη πλειοψηφια του ανταγωνισμου κατω απο 1000. Και αυτο δε το βλεπεις παιζοντας μεσα στο σπιτι αλλα οταν τον χρησιμοποιεις τακτικα σε live, ηχογραφησεις ΚΑΙ κρεβατοκαμαρες. Εκει φαινεται ο ενισχυτης αλλα και καθε κομματι εξοπλισμου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελικά είσαι μαρτυριάρης  ;D

 

Εντάξει εαν είναι να δώσεις 500 ευρώ καλός είναι αλλά όχι για παραπάνω.

 

γούστα είναι αυτα Μάκη μου!  :) εγώ δεν τον αλλάζω με κανένα!

 

(απόρησα που δεν ήταν προφανές το ποιά είναι η "ακατανόμαστη" και το μαρτύρησα!!)  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, σορυ κιολας αλλα μιλαμε για ενα μηχανημα που κατα τη γνωμη μου παταει κατω για πλακα την τρομακτικη πλειοψηφια του ανταγωνισμου κατω απο 1000. Και αυτο δε το βλεπεις παιζοντας μεσα στο σπιτι αλλα οταν τον χρησιμοποιεις τακτικα σε live, ηχογραφησεις ΚΑΙ κρεβατοκαμαρες. Εκει φαινεται ο ενισχυτης αλλα και καθε κομματι εξοπλισμου...

 

οκ εγω είμαι της κρεβατοκάμαρας  ;D

Είχα και την γκαμπριολέ έκδοση  ;D

 

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί κάθε λίγο βλέπεις στις αγγελίες τον koch στα 500-600 ευρώ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί κάθε λίγο βλέπεις στις αγγελίες τον koch στα 500-600 ευρώ ??

[/quote

 

Δεν είναι και τόσο συχνά...και φαντάζομαι ο κύριος λόγος που τον δίνουν κάποιοι είναι για κάτι μεγαλύτερο σε βατ (εγώ δεν χρειάζομαι περισσότερα πάντως). Για όποιον τον πουλάει, τα 600 ειναι μια καλή τιμή, πόσο να τον δώσεις άλλωστε;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ffmakis ωραια αντιπαραθεση αλλα τι θα λεγες εσυ πιο συγκεκριμενα?

οκ budda αλλα και 2-3 xιλιαρικα ειναι καπως.

Φυσικα το ποιο ευκολο ειναι να πεις αυτα ή ενα σταρ ή ενα Χ μπουτικ αλλα καταλαβαινεις που το παω.

Δε κολλαω στο οικονομικο δε σημαινει ομως πως πρεπει να παω σε πολλα χρηματα με ''ασημαντα'' watts αλλιως στις τιμες αυτες παιρνεις καραεργαλους. ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε να ακούσεις έναν Koch που σου λένε τα παιδιά και τα ξαναλέμε. Είναι άλλη ποιότητα ο ενισχυτής. Η μόνη ίσως δυσκολία είναι το Eq στα βρώμικα αλλά εντάξει ψάξε και κάτι.. :P

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμμμμαλον εκει εχω τωρα το ενιαφερον μου προς το παρον.

Αλλα ετι κι αλλιως τον θελω και για πεταλια οποτε το βρωμικο μαλλον δε θα χρησιμοποιησω ποτε.

Για τον πιβευ δελτα μλπουζ τι λετε?

(και για το μαρσαλ κλασικ 5)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O marshall class 5 ειναι λενε αποκαλυψη τηρουμενων των αναλογιών πάντα! Για 350 ευρα παιζει και ξυριζει! γλυκο πειστικο μαρσαλατο overdrive δυνατότατο!

Ο Fender Super Champ ειναι κ@&λωτικότατος διότι είναι full λαμπα (λαμπατο reverb κλπ 2 6v6 18Watt) και επειδή πως να το κάνουμε τον σχεδίασε η ομαδα του Ριβερα και το θεμα ειναι οτι ακους τον ενισχυτη και νομιζεις οτι μαλλον καποιος σου κανει πλακα (δηλ ανοιξε εναν ενισχυτη πολυ μεγαλυτερο στο ιδιο δωματιο) μιλαμε για cojones grandes ! και ειναι φορητότατος!! ~10-12 κιλα!

μολις γυρισα απο Εκμεκ Live στην Πτολεμαιδα και με εβγαλε ασπροπρόσωπο!! Δεν εχω footswitch για το drive καναλι (Σαντανοειδες Μαρκ Ι) αλλα με ενα telegun overdrive cream και τη Gretsch δεν πιστευα στ αυτια μου! απολαυση! Δεν εχω λογο να διαφημισω το κομματι ειναι discontinued δω και 30 περιπου χρονια απλα μοιραζομαι τον ενθουσιασμο μου μαζι σας

πληροφοριακα τον ενισχυτη μου τον συνεστησε ο Παβεζας και ξερω οτι μ αυτον εγραφε ποτε ποτε ο Ρορυ στα τελευταια του και επισης ο Βαντουκ τον ειχε για φυσαρμονικα στους wire.... αυτα... αυριο που θα εχω το νομιμο δικαιωμα (δηλ δε θα ναι ωρα κοινης ησυχιας) θα ανεβασω βιντεα να δειτε περι τινος ομιλω!

 

αυτα και σορρυ αν σας κουρασα ηπιαμε και κανα δυο μπυρες παραπανω στο live καληνυχτα!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ffmakis ωραια αντιπαραθεση αλλα τι θα λεγες εσυ πιο συγκεκριμενα?

οκ budda αλλα και 2-3 xιλιαρικα ειναι καπως.

Φυσικα το ποιο ευκολο ειναι να πεις αυτα ή ενα σταρ ή ενα Χ μπουτικ αλλα καταλαβαινεις που το παω.

Δε κολλαω στο οικονομικο δε σημαινει ομως πως πρεπει να παω σε πολλα χρηματα με ''ασημαντα'' watts αλλιως στις τιμες αυτες παιρνεις καραεργαλους. ;)

 

ELIANIOS νομίζω ότι  κάνει 1700 ευρώ στην Ευρώπη.

Εγώ το πήρα με την συσκευασία ολοκαίνουργιο 1350 ευρώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου