Προς το περιεχόμενο

Περι engl screamer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας αν θυμαστε πριν καιρο ειχα ανοιξει ενα θεμα για τον συγκεκριμενο ενισχυτη πως χρειαζομαι λιγο περισσοτερο gain>

λοιπον..εχει περασει 1 μηνας σχεδον απ`οταν τονα γορασα κ λογω πανελληνιων δν παιζω καθε μερα...ζητημα ενα 5ωρο τη βδομαδα.

ο ενισχυτης μερα με τη μερα ανεβαινει ολο και περισσοτερο στα ματια μου..κ δν εχει καμια σχεση με τις πρωτες μερες. ο ηχος του εχει βελτιωθει δν ξερω γιατι..ισως γτ ηταν καινουριες οι λαμπες δν ξερω θα σας γελασω..παντως πλεον δν χρειαζομαι πεταλι!

για death Και thrash που τον χρειαζομαι ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει εως τωρα...μπορει να μην ανοιξα το θεμα στο σωστο μερος..δν ξερω..αλλα αν τον δοκιμασετε σε καποιο μαγαζι δν θα μπορειτε να διακρινετε ολες τις δυνατοτητες του..:O

τον εχω αγαπησει τον ενισχυτη και ειμαι 10000% ευχαριστημενος.

δν χρησιμποιω ουτε πεταλια τιποτα...

αυτα ...για οσους εχουν αποριες περι engl :P αν εχετε αλλη απορια πειτε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα στα αυτια μου δεν ειναι καθολου καλος......ειναι προσωπικη αποψη αλλα τον θεωρω τραγικο...............αλλα αμα εσενα σου κανει ...τα υπολοιπα περιττευουν.......καλοπαιχτος ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα στα αυτια μου δεν ειναι καθολου καλος......ειναι προσωπικη αποψη αλλα τον θεωρω τραγικο...............αλλα αμα εσενα σου κανει ...τα υπολοιπα περιττευουν.......καλοπαιχτος ;)

 

μια απο τα ιδια..

για το ειδος που παιζεις πιστευω ομως ειναι καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου κανει εσενα????τοτε εμεις ειμαστε περιτοι.....και πρεπει να ασχοληθεις πολλες ωρες με εναν ενισχυτη για να φτασεις στα ακουσματα που θελεις 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούς έναν αντικειμενικά καλό ενισχυτή (όπως είναι ο screamer ανεξέρτητα γούστου) μπορεί αρχικά να μην βγάλει τον ήχο που έχεις στο μυαλό σου αλλά με τον καιρό τον συνηθίζεις και τον εκτιμάς.

 

Δεν είναι ότι ο ήχος του ενισχυτή αλλάζει προς τα γούστα σου αλλά τα γούστα σου αλλάζουν προς αυτο που ακούς.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που συμβαινει το αντιθετο;  ;D Παλιοτερα μου αρεσε πολυ ο ενισχυτης μου. παρα πολυ!!! επαιζα και χαιρομουν (δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, ενας valvestate της marshall). Πλεον ουτε να τον ακουσω δεν θελω. Ενω ειναι στην ιδια θεση που ηταν παντα, με τα ιδια καλωδια ...κτλπ. Σε αυτη τη περιπτωση τι μπορει φταιει; Και δεν ειναι οτι εχω αλλαξει γουστα μουσικα ή παικτικα.. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που συμβαινει το αντιθετο;  ;D Παλιοτερα μου αρεσε πολυ ο ενισχυτης μου. παρα πολυ!!! επαιζα και χαιρομουν (δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, ενας valvestate της marshall). Πλεον ουτε να τον ακουσω δεν θελω. Ενω ειναι στην ιδια θεση που ηταν παντα, με τα ιδια καλωδια ...κτλπ. Σε αυτη τη περιπτωση τι μπορει φταιει; Και δεν ειναι οτι εχω αλλαξει γουστα μουσικα ή παικτικα.. ???

μηπως οι λαμπα της προενισχυσης ??

(μπορει να ειπα πατατα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kat eme, οταν πάρω έναν ενισχυτή, βάζω να τον ακούσω και λεω ωραία.

Πειράζω, πειράζω, πειράζω, και λεω πολύ ωραία.

Αφού λοιπόν έχω δει και έχω ξαναδεί τι κάνει ο ενισχυτής, αρχίζω να εστιάζω σε τι ΔΕΝ μπορεί να κάνει και πόσα απο αυτά θα ήθελα.

Χτυπάει και το GAS το άτιμο.Αστα!!!

 

 

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που συμβαινει το αντιθετο;  ;D Παλιοτερα μου αρεσε πολυ ο ενισχυτης μου. παρα πολυ!!! επαιζα και χαιρομουν (δεν ειναι κατι ιδιαιτερο, ενας valvestate της marshall). Πλεον ουτε να τον ακουσω δεν θελω. Ενω ειναι στην ιδια θεση που ηταν παντα, με τα ιδια καλωδια ...κτλπ. Σε αυτη τη περιπτωση τι μπορει φταιει; Και δεν ειναι οτι εχω αλλαξει γουστα μουσικα ή παικτικα.. ???

 

Γι' αυτό είπα ένας καλός αντικειμενικά ενισχυτής. Sorry αλλά οι valvestate δεν είναι και οτι καλύτερο, σε σύγκριση με τον screamer που είναι κάποιες εκατομμύρια (υπερβάλω λίγο  :)) κλάσεις πιο πάνω.

 

Ένας καλός ενισχυτής σε κερδίζει ανεξάρτητα γούστων. Ένας μάπα...άσ' το...

 

Παίξε σε ένα καλό λαμπάτο και θα θες να πουλήσεις το νεφρό σου μετά για να τον αγοράσεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου