Προς το περιεχόμενο

Καταραμενες bridge pins


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξ αρχης ξεκαθαριζω οτι μαλλον ανοιγω ενα αχρηστο thread για να πω τον καημο μου.

 

Oταν αλλαζω χορδες στις ηλεκτρικες μου το κανω σε 60'',με ταχυτητα και την καλητερη διαθεση.Ακομα και στην κλασσικη μου οταν αλλαζω χορδες μπορει να παρει λιγο περισσοτερο αλλα δεν με πειραζει.

Αντιθετως παρατηρω οτι αποφευγω να αλλαχω χορδες οσο συχνα θελω στις ακουστικες μου γιατι σιχαινομαι την διαδικασια.Η ανησυχια να πιασει καλα η χορδη μεταξυ pin kai γεφυρας για να μην εχω παρατραγουδα,να πεταγεται το pin στο κουρδισμα,να κινδυνευεις να βγαλεις κανα ματι απο την εκσφενδονσιζομενη χορδη και φτου και παλι απο την αρχη.Γνωριζω οτι υπερβαλλω λιγο αλλα πραγματικα εχω προβλημα με αυτη την διαδικασια.Αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει το πρόβλημα δεν είναι τόσο τραγικό :)

 

Αν τα πινς σου μπαινοβγαίνουν πολύ εύκολα, νομίζω πως είναι καλύτερα να τα αλλάξεις.

Είναι σημαντικό να τοποθετείς τα ίδια pins στις ίδιες θέσεις για να πάρουν το σχήμα της αντίστοιχης χορδής, το κάνεις αυτό? Αν όχι, είναι λογικό να έχει ξεχαρβαλωθεί το pin που κρατούσε τη Μι μπάσα χορδή και πλέον κρατάει τη Μι καντίνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο video nickel.

Ηξερα ποια ειναι η "λουμπα",απλα με το καθρεφτακι την ειδα με τα ματια μου ;D ;D

Οντως το pre-bending που προτεινει ο παππους βοηθαει πολυ την κατασταση.Το ψιλοεφαρμοζω αλλα μαλλον πρεπει να επιμεινω περισσοτερο σε αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου