Προς το περιεχόμενο

Ενα πολυ λυπητερο και ρομαντικο κομματι στο πιανο


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου φαίνεται θα παρατήσω την κιθάρα και θα αρχίσω το πιάνο..  ;D ;D

Χίλια μπράβο και άλλα τόσα ευχαριστώ. 'Άριστο κομμάτι και εκτέλεση. :) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ όμορφο... μπράβο!

 

> μου άρεσε και η κατά Marathon προσέγγιση... οι φωνές δίνουν άλλη διάσταση στο κομμάτι και η άρπα με λίγο καλύτερη προσαρμογή θα δώσει πολύ στο κομμάτι..

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να στε καλα παιδια και παλι για τα καλα λογια :)Απο βδομαδα που θα ξαναπαρω το pc γιατι το εχω για αναβαθμιση θα ανεβασω και αλλη μια φαντασια που βγηκε ας πουμε...λιγο πιο ρομαντικη ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το βάλει κάποιος σε ένα καλό "πιάνο" ρε παιδιά. Από τα λίγα "μουσικά κομμάτια" που ανέβηκαν στο Noiz.

 

Braunschweig Upright Piano, 8 layers.

To κομμάτι αναστήθηκε, προσεξτε τις δυναμικές και την λεπτομέρεια.

 

Εύγε!

sad_pianooo.mp3

www.minorhead.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Braunschweig Upright Piano, 8 layers.

To κομμάτι αναστήθηκε, προσεξτε τις δυναμικές και την λεπτομέρεια.

 

εξαιρετικα φυσικος ηχος!!απλα δεν σου δουλεξε το πεταλι για το sustain..για να δουλεψει..δεξι κλικ στο midi καναλι ,fuctions και export midi automation ή events καπως ετσι ..και πατα το R στο καναλι για τα διαβαζει.Θα εμφανιστουν κανοντας expand το καναλι..και παλι εξαιρετικα φυσικος ηχος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Οριστε και η εκδοχη του ivory italian grand

 

σε σχεση με το pianoteq του αρχικου δειγματος, τα μπασα ειναι καθαροτατα και το ευρος δυναμικης πλεον εμφανεστατο! :)

ivory_ekdoxh.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είχα δει το θέμα τότε που μπήκε ,αλλά μια και επανήλθε να πω κι εγώ την αρλούμπα μου .

Ναι σε κάποια σημεία συνθετικά?-ηχητικα?  ίσως και να φέρνει λίγο σε Χ'τζηνάσιο ,αλλά εμένα προσωπικά αυτό που με συνεπήρε ήταν το άκουσμα του πιάνου σε στυλ Mike Garson στο Alladdin sane του Bowie ,μελιστάλαχτο .Το αρχικό του Τρίτωνα ,η προσπάθεια του Μαραθώνα ,έστω κι αν πρόσθεσε παραπανήσια και η τελευταία προσπάθεια του Παναγιώτη ,μάλλον είναι οι πιο καλές για μένα.

Νάσαι καλά Τρίτωνα 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου