Προς το περιεχόμενο

Rock festival στα Ιωάννινα...


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια σπουδαία κίνηση που πάει να γίνει θεσμός στο κάστρο των Ιωαννίνων !! Ο Γιώργος Γάκης διοργανώνει φέτος για 2η συνεχόμενη χρονιά rock festival με σπουδαία ονόματα : Blues Wire , Λάκης Παπαδόπουλος , Beatles tribute Band, Aroma Carib ...και o μεγάλος Glenn Hughes (μπασίστας των Deep Purple )

 

δείτε εδώ λεπτομέρειες : www.georgegakis.gr

 

...και ενας τυχερος κερδιζει μια κιθαρα απο το www.guitars.gr

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο επέστρεψα από εκεί! Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια ανθρώπινη φωνή σαν του Glenn...Έπαθα σοκ!!! :D:D

 

Και για μια ακόμη φορά έπαθα πλάκα και με τον Zάϊκο...

To ωραίο happening ήταν ότι λίγο πιο πέρα από την κεντρική σκηνή, είχε κάτι σαν guitar workshop όπου όποιος ήθελε πήγαινε και τζάμαρε. Σε κάποια φάση είχε πάει ο (πάντα σεμνός) Ζάϊκος και τζάμαρε με μουσικούς της πόλης (και όχι μόνο) και ήταν απίστευτα. Σαξόφωνα, τρομπόνι, κιθάρες, πλήκτρα, φωνές κλπ... Όλα τα λεφτά...

Παρεπιπτόντως μεταξύ των άλλων (για να ευλογίσω και τα γένια μου), στο μικρό stage του φεστιβάλ, έπαιξε και η δική μου μπάντα (Pettish Fish) ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες ήταν μια χαρά! Παρόλο που παίζαμε στη μικρή σκηνή και που (λόγω του Hughes) δεν κάναμε soundcheck παίξαμε καλά πιστεύω!!

Ευτυχώς η κιθαριστική αυτοεκτίμησή μου που είχε τελευταία κλονιστεί, άρχισε να "συνέρχεται" :D:D:D:D

Μετάνιωσα βέβαιa που δεν είχα πάρει μαζί μου τον Hot Rod να τον ευχαριστηθώ λιγάκι :D:D και έπαιξα με έναν απαίσιο Marshall...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε δεν πηρες τον hot rod μαζι σου για να παιξεις;;αν δεν τον παρεις σε τετοια live που θα τον παρεις για να τον ευχαριστηθεις;

αλλα πιστευω ολο και καποιο λογο θα ειχες για να μην τον παρεις...

τεταρτη παω θεσσαλονικη και θα περασω απο γιαννενα.αν γουσταρεις τα λεμε για καφεδακι...;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον πήρα γιατί θα παίζαμε λίγη ώρα και πίστευα (κακώς) ότι δεν άξιζε τον κόπο...

Όταν έρθεις Γιάννενα κανονίζουμε να βρεθούμε ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολόκληρο φεστιβάλ' date=' ένας πληκτράς δεν βρέθηκε ρε elavd? :wink:[/quote']

2 είναι οι καλοί πληκτράδες στα Γιάννενα και αυτοί παίζουν ήδη σε αρκετά group... ¶σε πίκρα η κατάσταση...

Τα ξέρει κι ο JAM ...:(

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε evald τι πακέτο είναι αυτό με τους πληκτράδες στα Γιάννενα...βρες ένα πρόγραμμα που να τζαμάρει και να παίρνει σόλο όποτε θες και παράτα τους...βάλε και μία φωτογραφία του αγαπημένου σου πληκτρά πίσω απο ένα 'πλήκτρο' ...τι πακέτο είναι αυτό τόσο καιρό.

 

Θες να σου ετοιμάσουμε μερικά comping, κλισέ, φρασούλες και σόλο σε midi να τα χρησιμοποιείς; Θα περιοριστείς με το sync και τα μέτρα αλλά τουλάχιστον θα έχεις πλήκτρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kostas iatrellis, αν κρίνω από το avatar, πιστεύω ότι θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά να πας μία από Γιάννενα. Πιστεύω θα είσαι περιζήτητος. Νομίζω ότι ξέρω και κάποιον που είναι από τώρα πρόθυμος να σε φιλοξενήσει κτλ. χεχεχε

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου