Προς το περιεχόμενο

Μια ερωτηση για αγορα απο το αμερικανικο ebay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια θελω να παρω μια κιθαρα και για να μου την στηλει θελει....

 

Mailing to Athens, Greece is not a problem… except, in order to properly insure this guitar for its proper value it must be shipped via UPS-

 

UPS Worldwide Saver® 3 days $467.00 (includes full value insurance and handling)

 

UPS Worldwide Expedited® 5 days $430.00 (includes full value insurance and handling)

 

However, if you are willing to take the responsibility of accepting damage done to the guitar during shipping with limited insurance, here are some other options-

 

USPS Global Express Guaranteed® (GXG) 1 - 3 Days $320.00 (includes insurance up to $2,499 and handling)

 

USPS Express Mail® International 5 Days $190.00 (includes insurance up to $650 and handling.)

 

I will pack this guitar in its original hard shell case with additional cushioning in the case, as well foam cushioning between the case and the shipping (cardboard) box.

 

 

Ενω 2 φορες που εχω παρει synth μου τα εχουν στηλει με 70$ 

 

μπορει να μου εξηγησει κανεις για πιο λογο ?

το ξερω οτι υπαρχουν απαντησεις στο ebay και στη UPS αλλα τα αγγλικα μου ειναι χαλια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USPS χαλαρά, διότι η UPS ΞΥΡΙΖΕΙ....

 

ρε φιλε μπορεισ να μου εξηγησεις τι ακριβως σημαινουν αυτα

 

USPS Global Express Guaranteed® (GXG) 1 - 3 Days $320.00 (includes insurance up to $2,499 and handling)

 

USPS Express Mail® International 5 Days $190.00 (includes insurance up to $650 and handling.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να στη στείλει με USPS Express Mail International (190$) για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Όλο το forum έτσι παίρνει πακέτα!

 

Πάντως, αν θες να μάθεις την ακριβή αξία των μεταφορικών, ρώτησε τον για το συνολικό βάρος της συσκευασίας, οπότε απο www.usps.com>Calculate Postage θα μπορέσεις να βρεις ακριβώς πόσο χρεώνεται.

 

Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση είχα δώσει 150$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα 190 αν παθει κατι το οργανο θα με αποζημειωσουν με 650$ ??

 

Ακριβώς. Αλλά δεν έχεις κανονίσει ήδη να σου δηλώσει μικρότερη αξία?  ;) ;D ;D

 

Αν είναι πάντως μια τυπική bolt on κιθάρα μην έχεις και μεγάλο φόβο. Ειδικά με τη συσκευασία που λέει ο τύπος.

 

Σε κάθε περίπτωση USPS και ξερό ψωμί, ΞΕΧΑΣΕ την UPS γιατί, μεταξύ άλλων, θα σε ΡΗΜΑΞΟΥΝ στο τελωνείο. Τα πακέτα USPS εκτελωνίζονται από τα ΕΛΤΑ με πολύ μικρό κόστος και η παράδοση θα σου γίνει από τις Ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.

 

Τα παραπάνω έχουν συζητηθεί σε δεκάδες θέματα στο φόρουμ, κάνε ένα search.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα 190 αν παθει κατι το οργανο θα με αποζημειωσουν με 650$ ??

 

 

 

αν το ασφαλισει για $650 τοσα θα παρεις αν χαθει,βεβαια θα ΦΟΡΟΛΟΓΗΘΕΙΣ ενα 25% επι της τιμης CIF (δηλωθησας αξιας (δηλ $650) συν τα μεταφορικα (δηλ.190))  δηλ 190+650=$740 χ 25%=$210 δηλ.περιπου 150 ευρω επιπλεον. αν δηλωσει την πραγματικη αξια της κιθαρας και αυτη ειναι υψηλοτερη απο τα $650 φυσικα θα φορολογηθεις επι αυτης.

 

Αν η κιθαρα ειναι bolt on και για να γλυτωσεις ΠΟΛΛΑ μεταφορικα πες του να ξεβιδωσει το μπρατσο απο το σωμα,να μη σου στειλει θηκη και να στα βαλει σε ενα μικρο δεμα το οποιο θα σου κοστισει με την USPS EXPRESS MAIL SERVICE το πολυ $70. 

 

το θεμα βεβαια το εχουμε ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ εδω

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=2770.0

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου