Προς το περιεχόμενο

Ξεκουρδίζει αμέσως η G....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και δύο μέρες παρατήρησα στην κιθάρα μου οτι μόλις πάω να κάνω κανένα σήκωμα ή έντονο vibrato η G ξεκουρδίζεται αμέσως. Παλιά δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Ο καβαλάρης είναι σταθερός λέτε να φταίει τα κλειδί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλεκτρικη κιθαρα φανταζομαι? ψαξου στο πως τυλιξες την χορδη στο κλειδι!

Η αν η χορδη ειναι καινουρια κ δεν την εχεις παιξει αρκετα μεχρι να στρωσει ειναι φυσιολογικο να σου συμβαινει αυτο. Εγω τις χορδες τις τεντωνω πριν αρχισω να σφιγγω τα κλειδια κ προσπαθω η χορδη να μην κανει ουτε μια στροφη γυρο απο το κλειδι. αν η χορδες-χορδη σου ειναι καινουρια παιξε συνεχομενα alternate picking κ κουρδιζε ανα διαστηματα μεχρι να στρωσει.

Βεβαια παιζει να ειναι κ ελλατωματικο κλειδι ή χορδη.

Μεχρι το βραδακι πιστευω να την εχεις βρει την λυση!

Θα σε βοηθουσουν κ οι υπολοιποι εδω σε λιγακι λογικα! Να τους περιμενεις!

Γεια χαρα απο εμενα για την ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω αρκετό καιρό με τις συγκεκριμένες χορδές και ξαφνικά αρχισε να μου το κάνει. Λέτε να αλλάξω χορδές πριν να αρχίσω να υποπτεύομαι το κλειδί η τσάμπα θα τις αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω αρκετό καιρό με τις συγκεκριμένες χορδές και ξαφνικά αρχισε να μου το κάνει. Λέτε να αλλάξω χορδές πριν να αρχίσω να υποπτεύομαι το κλειδί η τσάμπα θα τις αλλάξω;

 

ε,κατσε να μπει το 2016 και τις αλλαζεις...που να...ξοδευεσαι τωρα,ειναι καιροι αυτοι για εξοδα?  ;D ;D

 

αλλαξε χορδες ανθρωπε μου....

 

τα κλειδια δεν φταινε σχεδον ποτε.

 

επισης καλο θα ηταν αν μας ελεγες και τι κιθαρα ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την άφησα όλο το βράδυ ξεκούρδιστη μισό ημίτονο πάνω και τώρα που την βλέπω φαίνεται να ήρθε στα καλά της, οσο κι αν την σηκώνω δεν φαίνεται να χάνει :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,ενταξει τοτε...το 2016 που θα αλλαξεις χορδες ,καλα να'μαστε ,μας ενημερωνεις παλι... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου