Προς το περιεχόμενο

Μελετώντας μια Rockinger


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και σιγοψηνομαι στους 65 βαθμους κανα μηνα τωρα , να ρωτησω κι εγω κατι.που μπορω να βρω δειγματα ηχου/ηχοχρωματος μιας κλασικης τελε? με ενδιαφερει πολυ....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μιας και σιγοψηνομαι στους 65 βαθμους κανα μηνα τωρα ' date=' να ρωτησω κι εγω κατι.που μπορω να βρω δειγματα ηχου/ηχοχρωματος μιας κλασικης τελε? με ενδιαφερει πολυ....

[/quote']

 

¶κου Albert Collins!!!

 

Επίσης Roy Buchanan, Keith Richards, Danny Gatton, James Burton, Andy Summers και πολλούς άλλους...

 

Βέβαια και ο...θεός έχει παίξει με tele:

gilmour1.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶κου και αυτά τα δείγματα από το site της Fender:

American telecaster

 

Vintage '52 Telecaster

 

Vintage '62 Telecaster

 

Muddy Waters signature

 

James Burton signature

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αρκετά ως πολύ χαρακτηριστικός είναι ο ήχος της tele στο Sunday Bloody Sunday των U2 από το dvd Go Home.

 

Πολύ σκάσιμο!

 

Βέβαια διατηρώ τις επιφυλάξεις μου γιατί ο λούστης ο Edge βγάζει σκαστό ήχο ακόμα και με οποιαδήποτε Gibson παίζει...

 

 

Αυτό το CAR χρωματάκι δεν κατάλαβα καλά αν μοιάζει με μπορντώ/κεραμιδί ή με έντονο, ανοιχτό κόκκινο...Αν ισχύει το πρώτο, όπως φαίνεται σε κάποιες φωτό, είναι φοβερό!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και σιγοψηνομαι στους 65 βαθμους κανα μηνα τωρα ' date=' να ρωτησω κι εγω κατι.που μπορω να βρω δειγματα ηχου/ηχοχρωματος μιας κλασικης τελε? με ενδιαφερει πολυ....

[/quote']

 

σε οποιονδηποτε δισκο country κυκλοφορει :wink:

 

εκει θα ακουσεις τον καθαρο γυμνο ηχο της.

 

τωρα για πιο ροκ καταστασεις ακου Keith Richards (αν & δεν παιζει παντα με τελε) ,RADIOHEAD,BLUR & βεβαια BRUCE SPRINGSTEEN (O rock tele ηχος,απλα βεβαιωσου οτι παιζει αυτος & οχι ο Lofgreen η ο Van Zandt)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Επαναφέρω αυτό το παλιό θέμα στην επιφάνεια λόγω αϋπνίας :D

 

(Οι νέοι ΝΟΙΖ-άδες ας δούν αυτό το post για να μπουν στο νόημα ;) )

 

ΛΟΙΠΟΝ το φάντασμα εμφανίστηκε ΞΑΝΑ!!!

 

Αυτή τη φορά στην κιθάρα του fleamail!!!

 

Πρίν λίγο και ενώ μελετούσα αμέριμνος τις φωτογραφίες από την tele του, πρόσεξα την εξής photo:

 

6cf8re2.jpg?phgLWfEBPIXpbcYN

 

:D:D:D:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Αυτός είναι ο αδερφός μου!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου