Προς το περιεχόμενο

Μελετώντας μια Rockinger


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ!!!

Στα ξύλα της Rockinger εμφανίζεται η μορφή ενός άνδρα που μας κοιτάει από ψηλά!!!

 

bg201.jpg

 

Μήπως ήρθε η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ?

 

Ή μήπως ο φωτογράφος της Rockinger δεν έλαβε υπόψιν του, ότι η κιθάρα παρα-ήταν γυαλισμένη???

:lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως στην κιθαρα μου τωρα που το προσεξα υπαρχει αυτη η φιγουρα..μαλλον μερος του σχεδιου ειναι... :lol:

 

φιλε ηλια, πολυ το χαζευεις το site της rockinger..... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην κιθαρα μου τωρα που το προσεξα υπαρχει αυτη η φιγουρα..μαλλον μερος του σχεδιου ειναι... :lol:

Πούλα την στο ebay! Θα πιάσει καναδυό δις $ :D:D:D

 

φιλε ηλια' date=' πολυ το χαζευεις το site της rockinger..... :lol:[/quote']

Ναι ρε γαμώτο, και τελευταία έχω βάλει στο μάτι την Candy Apple Red Tele... :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη που εχεις βαλει στο ματι ειναι κουκλα! με εψηνε ο αγαπητος superfunk να την παρω αλλα μαλλον ημουν πολυ συντηρητικος στην πρωτη μου κιθαρα για να επιλεξω αυτο το χρωμα.

αν επαιρνα τωρα δευτερη σιγουρα αυτην θα επαιρνα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη που εχεις βαλει στο ματι ειναι κουκλα! με εψηνε ο αγαπητος superfunk να την παρω αλλα μαλλον ημουν πολυ συντηρητικος στην πρωτη μου κιθαρα για να επιλεξω αυτο το χρωμα.

αν επαιρνα τωρα δευτερη σιγουρα αυτην θα επαιρνα :wink:

Είναι όντως κούκλα (αν ανταποκρίνεται η φωτο στο πραγματικό της χρώμα). Πχ βρήκα μια φώτο από μια αυθεντική Fender C.A.R. tele (με double binding) η οποία φαίνεται πολύ διαφορετική (όχι ότι με χαλάει αυτό το χρώμα):

 

1960tele.jpg

 

Αν είχε και maple μπράτσο ... :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και μιλάμε για αυτό το χρώμα, δείτε και άλλες 2 απίστευτες CAR tele που βρήκα στο δίκτυο:

P1000643.jpg

Tele%20Custom.jpg

 

Απλά αυτές είναι Fender...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το CAR ειναι απιστευτο χρωμα........προσωπικα ειναι μακραν ισως το καλυτερο και πλεον εντυπωσιακο χρωμα σε strat/tele (μαζι με το lake placid blue.......) Ειναι παντως δυσκολο να αποδωθει ακριβως οπως φαινεται εκ του πλησιον......... σχεδον καμμια φωτογραφια απο οσες εχω δει στο net δεν αποδιδει το car οπως ακριβως ειναι..............μονο απο κοντα φενεται το καταπληκτικο undercoat που εχει.......

 

Απο τοτε που ειδα μαλιστα πως η fender εβγαλε την E.Johnson (που για τα γουστα μου εχει οτι θα επρεπε να εχει kαθε strat που σεβεται τον εαυτο της....τουλαχιστον στα specs της....το μονο κακο ειναι οτι μαθαινω πως κολλησε και αυτη τη μοδα του πολυ χοντρου neck) και αναμεσα στα χρωματα ειναι το CAR σκεφτομαι να δωσω τη srv που εχω...........

 

Αφηστε το υπερβαρετο καρασυντηρητικο sunburst για αρτηριοσκληρωτικους alzheimerικους παππουδοκιθαριστες............. :D :D :D :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου