Προς το περιεχόμενο

Λίγη γκρίνια....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την παρασκευή 19 Μαρτιου παρηγγειλα κατι απο dv247

Η μεταφορική dpd εταιρια έκανε 7 μέρες να το πάει απο Αγγλια στην Θεσσαλονίκη(αφού το γύρησε σε όλη την Ευρώπη  ;D )

και αν κρίνω απο άλλες εμπειρίες που έχω ακούσει και πολύ πήρε...

Το βλέπω στο trackin και λέω εδώ είμαστε, έφτασε!!

Η ελληνική αντιπρόσωπος της dpd (Interratica courrier) που ειναι υπεύθυνη να πάρει το δέμα απο την Θεσσαλονίκη και να το φέρει σπίτι μου, απέτυχε παταγωδώς...

Να σημειώσω εδω πως ακόμα δεν έχω πάρει το δέμα...  :'(

 

Αρχικά της πήρε πέντε μέρες να μεταφέρει  το δέμα απο Σαλονικα, στην Αθήνα. (αν ήξερα θα πήγαινα οδικώς να το πάρω απο 'κει)

Σήμερα λοιπόν το πρωί αποφάσισαν να μου το στείλουν, αλλα εγινε λάθος και το δέμα μου το πήρε κάποιος οδηγός με διαφορετικό προκαθορισμένο δρομολόγιο το οποίο προφανώς δεν περιελάμβανε το σπιτι μου...

 

Αφού τα άκουγα όλα αυτά σε κατάσταση φρίκης απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της ιντερατικα (αφού περίμενα γύρω στα δέκα λεπτά στην αναμονή) μου λένε τελικά πως το δέμα θα μου έρθει αυριο, γιατι τις επιστροφές τις δρομολογούν πάντα για την επόμενη μέρα..... Ενώ μου είχαν πει την Δευτέρα πως το αργότερο σήμερα θα μου είχε παραδοθεί το δέμα...

 

Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες απο το ίντερνετ, και αυτή ήταν ως τώρα η χειρότερη υπηρεσία παράδοσης... Φυσικά το πράγμα κόλλησε εκεί που ανέλαβαν Ελληνες..

 

Ειλικρινα χρειαζομαι λόγια παρηγοριάς....  :'( :'( :'( :'(

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οι εγχωριες εταιριες ταχυμεταφορων (με τη λαμπρη εξαιρεση των Tαχυμεταφορων ΕΛΤΑ) ειναι για τα μπαζα...

 

Υπαρχουν βεβαια και χειροτερες (κυριως Βρεττανικες) ,οπως και η βασιλισα της αθλιοτητας (μου εχουν ΚΛΕΨΕΙ 2 δεματα) η Γερμανικη GLS με την οποια δυστυχως συνεργαζονται και πολλες Βρεττανικες εταιριες ταχυμεταφορων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία μου παραγγελία (κιθάρα) από Αμερική χρειάστηκε 7(!) μόνο μέρες να φτάσει σπίτι μου. ΕΛΤΑ και ξερό ψωμί.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οι εγχωριες εταιριες ταχυμεταφορων (με τη λαμπρη εξαιρεση των Tαχυμεταφορων ΕΛΤΑ) ειναι για τα μπαζα...

 

Το διαπιστώνω με το χειρότερο τρόπο...

Θα στείλω οπωσδήποτε και ένα e mail στην dpd για την εταιρία που έχει επιλέξει να την αντιπροσωπεύει... Είναι απαράδεκτο μια διεθνής μεταφορική να ξεφτιλίζεται έτσι, εξ αιτίας της ελληνικης αντιπροσωπείας της...  :-\

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομόνη φίλε μου!Είναι γεγονός, πως τα ελληνικά ταχυδρομεία και κούριερ είναι τρίτης κατηγορίας!Το αντιμετωπίζω πολύ συχνα αυτο το φαινόμενο ,γιατί παραγγέλνω διάφορα από το eBay!Πολλοί έχουν απτην αρχή εκτός Shipping  την Ελλάδα,μαζι με Περού,Μπακλατέζ και άλλες διάφορες χώρες που εκ των πραγμάτων δεν μπορουν να έχουν αξιόπιστα ταχυδρομεία!Άλλοι πάλι ,μόλις δουν πως κέρδισε τον πλιστηριασμό έλληνας μου στέλνουν mail λέγοντας μου, πως η ευθύνη είναι όλη δική μου! Φαντάζεσαι πως νιώθω μέχρι να φτάσουν μετα απο βδομάδες τα πράγματά μου!Δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα... :(Απόλαυσε την άνοιξη λοιπόν, που μας την προσφέρει απλόχερα η Χώρα μας.(γνώστη καραμέλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα κάνεις , αν και φοβάμαι, ότι από το ένα μάτι θα μπεί από το άλλο θα βγεί. Τί Ελλάντα, τί Μπανανία.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε mariossen, μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα ΕΛΤΑ. Μετά από πάνω από 100 παραγγελίες μέσω διαδικτύου, μόνο καλά λόγια μπορώ να πω για τα ΕΛΤΑ, σε αντίθεση με κάτι γ***μεταφορικές.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαπιστώνω με το χειρότερο τρόπο...

Θα στείλω οπωσδήποτε και ένα e mail στην dpd για την εταιρία που έχει επιλέξει να την αντιπροσωπεύει... Είναι απαράδεκτο μια διεθνής μεταφορική να ξεφτιλίζεται έτσι, εξ αιτίας της ελληνικης αντιπροσωπείας της...  :-\

 

αν και έχεις δίκιο να γκρινιάζεις και να προγραμματίζεις επιστολή...

 

θέλω να σημειώσω το εξής, πιο γενικά:

 

σχεδόν πάντα, λιβανίζουμε μια αγορά για μήνες, όμως όταν την αποφασίσουμε, απαιτούμε να έλθει πετάδην

 

ας έλθει το ρημάδι όπως το παρήγγειλες και σώο, και όλα καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα κάνεις , αν και φοβάμαι, ότι από το ένα μάτι θα μπεί από το άλλο θα βγεί. Τί Ελλάντα, τί Μπανανία.

 

Δεν πρόκειται να διαμαρτυρηθώ στην ελληνική εταιρία, σεφτηκα ωστόσο μολις εχω το δέμα στα χέρια μου να τους πάρω να τους βρίσω, αλλα δεν θα άλλαζε τίποτα και θα γινόμουν α σαν μερικούς που κοροιδεύω

 

Θα διαμαρτυρηθώ στην dpd αυτοπροσώπως, οι Αγγλοι απ όσο γνωρίζω λαμβάνουν υπ όψιν τις γνώμες των πελατών τους..

Στην ιντερατικα δεν σηκώνουν τηλέφωνα, σιγα μην κατσουν να διαβασουν γραμμα διαμαρτυρίας....

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι μεταφορικές είναι μεγαλύτερα λαμόγια είναι γνωστό!Όχι όλες βέβαια!Όσο για τα ελτα,έψαχνα ένα σπάνιο CD 8 χρόνια τώρα και το βρήκα μόνο 3 φορές στο eBay!Το χρυσοπληρώνω την πρώτη φορά δεν έρχεται ποτέ απο Σουηδία!(Το είχε στείλει ο τύπος).Το χρυσοπληρώνω και τη δεύτερη τα ίδια!(απο Γερμανία και μάλιστα συστημένο).Με την τρίτη κατάφερε να φτάσει σπίτι μου!Προφανώς τα άλλα 2 σπάνια cd που έψαχνα είναι κατα πάσα πιθανότητα περιουσία των ελτα εν αγνοία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου