Προς το περιεχόμενο

Vocoder


Maxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κάνα plugin synth η vocoder που να παραμορφώνει την φωνή? Να την κάνει brutal, black ή ηλεκτρονική, η να της προσθέτει πολυφωνία η κάτι τέτοιο? Κανένα distortion κάνει δουλειά? Αν είναι freeware ακόμα καλύτερα.

 

Δεν πιστεύω να σας κούφανα με την ερώτηση μου? Απλά θέλω να βάλω ένα εφεδάκι σε ένα track.

 

Thanx.004.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καθαρή φωνή και θέλεις να την κάνεις brutal/blackάδικη;;; Ή έχεις μια ήδη "κάφρικη" φωνή και θέλεις να την κάνεις ακόμα πιο κάφρικη;;; Αν ανήκεις στη δεύτερη περίπτωση πες μου να σου πω κανα κολπάκι (τό 'χουμε μελετήσει το άθλημα - π.χ. κομπρεσσάρισμα και distortion στις χαμηλές παράληλα με το καθαρό track). Αν ανήκεις στην πρώτη περίπτωση... με vocoder θα κάνεις τη δουλειά σου... προτείνω αυτον της Native Instruments (Vokator??)... το μόνο κακό του είναι ότι ίσως χαθείς από τις πολλές δυνατότητες που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις πιο brutal φωνή δοκίμασε ένα pitch shift -3 me -5 ημιτόνια παρακάτω. Αν θέλεις black... λυπάμε αλλά πρέπει να ουρλιάξεις! Όσο αφορά το electro... Orange με λένε και όλα τα παιδάκια κλαίνε!!! :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καθαρή φωνή και θέλεις να την κάνεις brutal/blackάδικη;;; Ή έχεις μια ήδη "κάφρικη" φωνή και θέλεις να την κάνεις ακόμα πιο κάφρικη;;; Αν ανήκεις στη δεύτερη περίπτωση πες μου να σου πω κανα κολπάκι (τό 'χουμε μελετήσει το άθλημα - π.χ. κομπρεσσάρισμα και distortion στις χαμηλές παράληλα με το καθαρό track). Αν ανήκεις στην πρώτη περίπτωση... με vocoder θα κάνεις τη δουλειά σου... προτείνω αυτον της Native Instruments (Vokator??)... το μόνο κακό του είναι ότι ίσως χαθείς από τις πολλές δυνατότητες που έχει.

ΤΗΑΝΧ!!! Παρεμπίπτοντος και τα 2 αλά πιο πολύ το πρώτο' date=' συγκεκριμένα για ΕΒΜ και electro Industrial, βλέπε Suicide Commando και Decoded Feedback στο πιο χαλαρό In Strict Confidence. Thanx και πάλι skatemporas.

Orange με λένε και όλα τα παιδάκια κλαίνε!!!

Δεν το πιασα?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου