Προς το περιεχόμενο

Αγορα μπασσου-HELP MEEEEE!!!!!


Banshee

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι αρχαριος και θελω να αγορασω μπασσο....

προτεινται μου κατι...(μαρκες κλπ)

και πειτε μου τι πρεπει να προσεξω....

 

για να σας βοηθησω η τιμη θα ηθελα να κειμενεται απο 250€ εως 350€

 

ευχαριστω προκαταβολικα!! :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο με το μπασο ειναι οτι δεν εχεις και πολλες επιλογες :D

χτυπα ενα ωραιοτατο Squier JAZZ BASS η PRECISSION και θα βρεις μετα το δρομο σου.

Ειναι εξαιρετικης ποιοτητας για τα λέφτα τους & θα σε βγαλουν παλικαρι για πολυ καιρο :wink:

Μη δωσεις παραπανω απο 250-300 ευρω στην Ελλαδα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Superfunk...αν και σύντομα, θα θες κάτι παραπάνω, αλλά οκ, βλέποντας και κάνοντας...θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις και ένα DI ή ένα πολυεφέ φτηνό (μέχρι 100 ευρώ) ώστε να μπορείς να προβάρεις σπίτι είτε με ακουστικά είτε συνδεμένο στο στερεοφωνικό σου για αρχή μέχρι να μπεις στο λούκι... :lol:

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι αρχαριος και θελω να αγορασω μπασσο....

προτεινται μου κατι...(μαρκες κλπ)

και πειτε μου τι πρεπει να προσεξω....

 

για να σας βοηθησω η τιμη θα ηθελα να κειμενεται απο 250€ εως 350€

 

ευχαριστω προκαταβολικα!! :D :D :D :D

 

Fille tchekare kati apo Yamaha kai genika olles oi antiprosopies exoun kati se xamili timi ,prosexe o vraxionas na einai sxetika leptos gia na mhn kourazete to xeri sou mias kai eisai opos les arxarios kai tha kourazete to xero efkola

 

ChristosA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ένα Ibanez μπάσσο είναι μια καλη επιλογή. Είναι ελαφριά με ευκολο μπράτσο και καλή κατασκευη. Δες την SR σειρά.

 

Και ενας ενισχυτησ Behringer για μπάσσο είναι μια καλή αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω και εγω για squire ελεγα και συγκεκριμενα τοsquire jazz bass..

 

Σωστός ο Superfunk...αν και σύντομα, θα θες κάτι παραπάνω, αλλά οκ, βλέποντας και κάνοντας...θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις και ένα DI ή ένα πολυεφέ φτηνό (μέχρι 100 ευρώ) ώστε να μπορείς να προβάρεις σπίτι είτε με ακουστικά είτε συνδεμένο στο στερεοφωνικό σου για αρχή μέχρι να μπεις στο λούκι...

 

μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγισεις τι ειναι το πολυεφε??

 

Α!και ακομα μια ερωτηση μου εχουν προτεινει τα cort και τα aria.

Αυτα τι λενε καλα ειναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολυεφέ είναι μηχανήματα (ψηφιακής κυρίως τεχνολογίας) τα οποία προσφέρουν πολλά και διάφορα εφέ (distortion, flanger, wah, octaver compressor, chorus κτλ.) τα οποία μπορείς να χρησιμοποιήσεις είτε μεμονομένα είτε σε συνδιασμό για να βελτιώσεις/εμπλουτίσεις τον ήχο του οργάνου σου. Τα τελευταίας τεχνολογίας πολυεφέ, πέρα των εφέ, προσφέρουν και εξομείωση ενισχυτών και καμπίνων (ηχείων) καθώς και drum machine, οπότε μπορείς εύκολα και γρήγορα με ένα κουτί, ελαφρύ και φτηνό σχετικά, να εξομειώσεις αρκετά καλά τον ήχο ενός rig (εκείνες οι "ντουλάπες" που βλέπεις πίσω από κάθε κιθαρίστα στα live, που κοστίζουν πολλά και ζυγίζουν ακόμα πιο πολλά), πράγμα πολύ βολικό είτε για εξάσκηση είτε για ηχογράφηση...γενικώς, αν αρχίσεις να ψάχνεσαι θα δεις ότι ο ήχος των πολύεφε δεν ικανοποιεί (λόγω "ψηφιακίλας"), αλλά για αρχή είναι ιδανικά (είμαι σίγουρος ότι όλοι εδώ μέσα ξεκίνησαν με κάποιο πολυεφε πριν πάνε στους λαμπάτους)....σου προτείνω να δείς το Bass V-AMP της Behringer το οποίο για 100 ευρώ κάνει πάρα πολλά (είναι ένα πολύ καλό αντίγραφο του "βασιλιά" των πολυεφέ, του Bass POD)

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Cort και (παπ)Aria, στα φτηνά τους μοντέλα, είναι καυσόξυλα....τουλάχιστον τα Squier έχουν μια, κάποια προσωπικότητα, ένα άλφα attitude...συν ότι, άμα το ψάξεις μπορείς μελλοντικά, με κάποια χρήματα παραπάνω (αλλαγή γέφυρας, μαγνήτη κτλ.) να τα βελτιώσεις σημαντικά

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις σε παρακαλω να μου εξηγισεις τι ειναι το πολυεφε??

 

Καλλίτερα να μην ασχοληθείς με πολυεφφε προς το παρόν ... ασε που στο μπάσσο δεν χρειάζονται ιδαίτερα εφφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου