Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης αγορασμενος απο Αγγλια & ΔΕΗ ? ? ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως καταλαβατε κ γραφω και παραπανω εχω σκοπο να παραγγειλω ενισχυτη μπασου απο Αγγλια. Δεν γνωριζω ομως τι γινεται σχετικα με την παροχη ρευματος...

Δηλ. ο ενισχυτης θα ειναι 220 Volt για να παιξει στην Ελλαδα? Η πριζα ειναι ευκολο να αλλαχθει, απο ρευμα ομως θα ειναι συμβατος με την ΔΕΗ?

 

Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγγλια παιζει κανονικα στα 220v. απο αλλαγες απλα θα παρεις ενα καλωδιο τροφοδοσιας με ελληνικο φις ρευματος. θα το βαλεις και ετοιμος... καλοριζικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα χεις κανένα πρόβλημα με την τάση εδώ και το ρεύμα απο τη στιγμή που θα αγοράσεις ένα adaptor για να ταιριάζει στις Ελληνικές (κόστος 3-7 ευρώ περίπου). Βέβαια, οι Αγγλικές πρίζες έχουν συνήθως μέσα fuses (Ασφάλειες) τις οποίες μπορείς πολύ εύκολα να τις παραγγείλεις σε περίπτωση που σου καεί κάποια (Έχω φέρει πράγματα απο το 2004 απο Αγγλία και ακόμα δεν έχω κάψει κάποια ασφάλεια).

;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρεπει απλα να αγορασεις με 5-6 ευρω ενα τετοιο καλωδιο

 

8101pc.jpg

 

& να το συνδεσεις με τον ενισχυτη σου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου