Προς το περιεχόμενο

Να καταργηθούν τα ερωτικά τραγούδια για ένα χρόνο μπας και ξελαμπικάρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ λέω να το πάμε ένα βήμα παραπέρα:

 

Να πεθάνουν οι γυναίκες, να πεθάνουνε

για να πάψουνε καψώνια να μας κάνουνε.

Να πεθάνουν οι γυναίκες, να πεθάνουνε,

μα κι αν λείψουνε στ’ αλήθεια, τι θα κάνουμε;

 

Η μία με κατέστρεψε, η άλλη μ’ έχει κάψει

και μία τρίτη έκανε τη μάνα μου να κλάψει.

Και μια Κική και μια Κική μ’ έριξε χρόνια φυλακή.

 

Να πεθάνουν οι γυναίκες, να πεθάνουνε...

Παντρεύτηκα και χώρισα στα πιο καλά μου χρόνια

και χαρτοπαίχτη μ’ έκανε στον Πειραιά μια Σόνια.

Και μια Σμυρνιά και μια Σμυρνιά μού τα ’φαγε στην Κοκκινιά.

 

Να πεθάνουν οι γυναίκες, να πεθάνουνε.

 

 

 

 

 

(Προκειται φυσικά για το γνωστό τραγούδι που έχει ερμηνεύσει ο Πανταζής σε στίχους Κώστα Κοφινιώτη και μουσική Χρήστου Εμμανουήλ  :))

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μουσικη πεθανε απο τοτε που βγηκε το MTV. Απο εκει κ περα οτι γραφεται απο μουσικη εχει γνωμονα το κερδος κ οι παντες παραλασουν τα οριτζιναλ τραγουδια τους με τροπο τετοιο που να ακουγονται σε οσους περισσοτερους γινεται κ φυσικα μονο με ερωτικοκαψουροΘεματολογια.

 

Κ φυσικα ολα αυτα τα τραγουδια εχουν ζωη ενος 6μηνου μονου κ μετα αν τα παιξει ενας DJ 2 χρονια μετα απο την "επιτυχια" που εκαναν ολοι θα σηκωθουν κ θα φυγουν απο το μαγαζι λεγοντας τι θυμηθηκε αυτος κ εβαλε, παμε να την κανουμε. Ολοι μας τα βλεπουμε καθημερινα αυτα τα σκηνικα πιστευω. Φανταστειτε σε ενα μαγαζι καποιος να βαλει σημερα το freestyler!!(ενα παραδειγμα 6μηνου τραγουδιου, οχι ερωτικο) Απλα τσεκαρετε τις ξινισμενες φατσες γυρω σας.

 

Χαρακτηριστικο παραδειγμα ανθρωπου που κανει "επιτυχια" στην ελλαδα κ καλα σαν "ροκας" ο οποιος άλλα ειχε στο μυαλο του κ άλλα τον αναγκασε να βαλει η δισκογραφικη του σε ενα γνωστο τραγουδι μονο κ μονο ωστε να εχει περαση κ στους καψουροσκυλαδικοκαμμενους.

 

Το τραγουδι ειναι του Μυρωνα Στρατη το γνωστο Πανω απ'ολα.

Ακουστε την εισαγωγη του κομματιου που ειναι καθαρα σκυλαδικο a la πλουταρχος κ δειτε μετα πως το τραγουδι ξαφνικα μετατρεπεται σε ενα απλο εμπορικο rockακι.

Τι βλεπω εγω. ειναι οτι ο Μυρωνας εγραψε ενα εμπορικο ροκ τραγουδακι ωστε να εχει καποιες ελπιδες να κανει μια επιτυχια στην ελλαδα. ομως η δισκογραφικη τον αναγκασε να παραλλαξει το τραγουδι του στην εισαγωγη ωστε να σιγουρψει την επιτυχια κανοντας το Σκυλαδικο.

 

ΕΛΕΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!! ευτυχως τα ντεμο μου θα τα στειλω παντου στον πλανητη εκτος απο ελλαδα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χαρακτηριστικο παραδειγμα ανθρωπου που κανει "επιτυχια" στην ελλαδα κ καλα σαν "ροκας" ο οποιος άλλα ειχε στο μυαλο του κ άλλα τον αναγκασε να βαλει η δισκογραφικη του σε ενα γνωστο τραγουδι μονο κ μονο ωστε να εχει περαση κ στους καψουροσκυλαδικοκαμμενους.

 

Το τραγουδι ειναι του Μυρωνα Στρατη το γνωστο Πανω απ'ολα.

Ακουστε την εισαγωγη του κομματιου που ειναι καθαρα σκυλαδικο a la πλουταρχος κ δειτε μετα πως το τραγουδι ξαφνικα μετατρεπεται σε ενα απλο εμπορικο rockακι.

Τι βλεπω εγω. ειναι οτι ο Μυρωνας εγραψε ενα εμπορικο ροκ τραγουδακι ωστε να εχει καποιες ελπιδες να κανει μια επιτυχια στην ελλαδα. ομως η δισκογραφικη τον αναγκασε να παραλλαξει το τραγουδι του στην εισαγωγη ωστε να σιγουρψει την επιτυχια κανοντας το Σκυλαδικο.

 

Sorry, αλλά αυτό που το ξέρεις στο έχει πει?  ::) Από ότι ξέρω είναι και μέλος στο forum. Ίσως να κάνω και λάθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγουδι ειναι του Μυρωνα Στρατη το γνωστο Πανω απ'ολα.

Ακουστε την εισαγωγη του κομματιου που ειναι καθαρα σκυλαδικο a la πλουταρχος κ δειτε μετα πως το τραγουδι ξαφνικα μετατρεπεται σε ενα απλο εμπορικο rockακι.

Τι βλεπω εγω. ειναι οτι ο Μυρωνας εγραψε ενα εμπορικο ροκ τραγουδακι ωστε να εχει καποιες ελπιδες να κανει μια επιτυχια στην ελλαδα. ομως η δισκογραφικη τον αναγκασε να παραλλαξει το τραγουδι του στην εισαγωγη ωστε να σιγουρψει την επιτυχια κανοντας το Σκυλαδικο.

 

Για να το λες αυτο δουλευεις στη δισκογραφικη λοιπον...

 

Το τραγουδι στο οποιο αναφερεσαι ειναι καραμπινατη χιταρα απο μονο του,μολις το ακουσα (ειχε κυκλοφορησει...2 ωρες) ημουν 100% σιγουρος οτι θα γινει τρομερη επιτυχια,και πιστεψε με ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ δυσκολο να γραψει καποιος τοσο μεγαλη επιτυχια.

 

Ειναι πραγματικα λυπηρο τοσο ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ταλεντα οπως ο Μυρωνας (ο οποιος ειναι νεοτατος στην ηλικια & εξαιρετικος κιθαριστας,εξαιρετικος παραγωγος) να λοιδωρουνται μονο & μονο λογω ζηλειας & επειδη..τολμησαν να κανουν ..επιτυχια...

 

Μονο στη χωρα μας συμβαινουν αυτα.... :-\

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομως η δισκογραφικη τον αναγκασε να παραλλαξει το τραγουδι του στην εισαγωγη ωστε να σιγουρψει την επιτυχια κανοντας το Σκυλαδικο.

 

Υπερβάλλεις λίγο νομίζω. Αν παίξεις την εισαγωγή του "Season In The Abyss" των Slayer με μπουζούκι, θα γίνει αυτομάτως σκυλάδικο; :o

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω, ο Μύρων χωρίς να τον γνωρίζω, έχει την αίσθηση του τι κάνει και δεν θεωρεί τον εαυτό του wannabe rock star. Τώρα πως τα συμπέρανες όλα αυτά...απορώ. Νομίζω όμως έχουμε ξεφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο τραγουδι, του Μυρωνα Στρατη, τον οποιο ουτε ηξερα, ουτε παρακολουθω και ουτε και θα ακουσω ποτε στην ανεση του σαλονιου η του αυτοκινητου μου,   συμφωνω απολυτα με τον SF, οτι εχει ολα εκεινα τα στοιχεια ενος πετυχημενου ΠΟΠ τραγουδιου. Και γιατι δλδ να ειναι "ΜΗ ΠΟΙΟΤΙΚΟ" αυτο και η καθε σαχλαμαρα που ξερναει ο καθε Φοιβος Δεληβοριας, που προσωπικα απεχθανομαι, να πρεπει να θεωρειται πχιοτητα?

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το είδος να καταργηθεί ολόκληρο

Με ολο το σεβασμο αλλα γιατι αυτο το ειδος,να καταργηθει ολοκληρο,αγαπητε συνφορουμιτη gdevelek  ??? ??? ???

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου