Προς το περιεχόμενο

Να καταργηθούν τα ερωτικά τραγούδια για ένα χρόνο μπας και ξελαμπικάρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλα είναι θέμα πλύσεις εγκεφάλου...

Ούκ λίγες φορές έχουμε ακούσει κομμάτια που δέν πρέπει να έχουν βγεί...κ όμως άν τα παίζουν τα ραδιόφωνα κ οι τηλεοράσεις κάθε λίγο κ λιγάκι τα γουστάρει μετά ο κόσμος!!! ;D

Άν κ κάτι τέτοιο προσωπικά δεν μ΄αγγίζει καθόλου!!!! 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ε ναι ρε φίλε! Μπράβο! Τελευταίο παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό... μύρωνας στρατής! Ήμαρτον που λέει και ο Γερωργίου! Ακούμε την βλακεία του 100 φορές την μέρα! Μια μπάντα με 15χρονα φυντάνια καλύτερα κομμάτια γράφει! Έλεος, ας σταματήσουν να υποτιμούν την νοημοσύνη μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το θεμα ηταν να καταργηθει το καψουροτραγουδο .

 

αυτό το είδος να καταργηθεί ολόκληρο

 

χαιρομαι ιδιαιτερα για τις.... δημοκρατικες ευαισθησιες καποιων... ;D ,οπως και για τον διαχωρισμο των ακροατων (δηλ.των ανθρωπων) σε ..ανωτερους ... ::)& ..κατωτερους....προσοχη ομως γιατι ο Σταλιν,ο Χιτλερ & ο Μαο καπως ετσι αρχισαν......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να καταργηθεί και το μέταλ σύσσωμο γιατί μου πειράζει τα αυτιά.

 

Α και οτιδήποτε εφέ/πετάλι παραπάνω από overdrive. Επίσης οι humbuckers.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι ιδιαιτερα για τις.... δημοκρατικες ευαισθησιες καποιων... ;D ,οπως και για τον διαχωρισμο των ακροατων (δηλ.των ανθρωπων) σε ..ανωτερους ... ::)& ..κατωτερους....προσοχη ομως γιατι ο Σταλιν,ο Χιτλερ & ο Μαο καπως ετσι αρχισαν......

 

Από την άλλη βέβαια Superfunk όπως περιγράφει και ο Όργουελ στο "1984", τα καψουροτράγουδα ήταν τρομερό όπλο του ολοκληρωτικού συστήματος για να κρατά τον λαό αποχαυνωμένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να καταργηθεί και το μέταλ σύσσωμο γιατί μου πειράζει τα αυτιά.

 

Α και οτιδήποτε εφέ/πετάλι παραπάνω από overdrive. Επίσης οι humbuckers.

 

Έχεις κάθε δικαίωμα φίλε μου να σιχαίνεσαι το metal ή οποιοδήποτε άλλο μουσικό άκουσμα, όμως όπως και να 'χει, το ζήτημα είναι άλλο. Το metal, την Jazz, την κλασική μουσική κτλ. δεν πρόκειται να στα επιβάλλει ετσιθελικά κανένα σύστημα. Δεν άκουσα ποτέ μέταλ, τζαζ και κλάσικαλ σε ταβέρνες, παραλίες, ραδιόφωνα, γάμους, βαφτίσεις, πάρτυ, κλαμπς κτλ. κτλ. παρά μόνο αυτές τις αηδίες με το τόσο "βαθύ" νόημα και το άλλο τόσο "βαθύ" λαρύγγι (βλέπε άπειρο echo)... Προσωπικά δεν θέλω να καταργηθεί τίποτα, απλά να μην υποτιμούν τόσο πολύ την νοημοσύνη μας θέλω. Το σύστημα έχει φτάσει πια να χαρακτηρίζει ροκ τον Δάντη, την Πέγκυ Ζήνα και τον Μητροπάνο. Ας καταλάβουν κάποιοι επιτέλους ότι τα σύνορα έχουν ανοίξει και ότι δεν μπορούμε να κοροϊδευόμαστε άλλο πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι ιδιαιτερα για τις.... δημοκρατικες ευαισθησιες καποιων... ;D ,οπως και για τον διαχωρισμο των ακροατων (δηλ.των ανθρωπων) σε ..ανωτερους ... ::)& ..κατωτερους....προσοχη ομως γιατι ο Σταλιν,ο Χιτλερ & ο Μαο καπως ετσι αρχισαν......

 

Σωστά!!!! ;D ;D ;D[/img]

op.png.c5d191a2657362ba1d42cefc9cd73c91.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα έχει φτάσει πια να χαρακτηρίζει ροκ τον Δάντη, την Πέγκυ Ζήνα και τον Μητροπάνο.

 

Α, δεν εχεις δει την Ζηνα να κανει stage diving για αυτο τα λες αυτα!!!

Το "δειξε μου τους ακροατες σου να σου πω τι θα παιξεις" το ξερετε? Το playlist των media , δημιουργείται πλήρως απο ότι εκφράζει την συντριπτική πλειψηφία των ακροατών. Οι ακροατές ακούνε μουσικούλα στο αυτοκίνητο, στο γραφείο, την ώρα που μαγειρεύουν και κανουν δουλειές στο σπίτι. Όσο λιγότερο προβληματίζονται αυτες τις στιγμές τόσο το καλύτερο. Εντελώς δημοκρατικά, τα ράφια των δισκοπουλειών, είναι πήχτρα σε ποικιλία και επιλογές για τον καθε ένα απο εμας. Διοτι η μουσική ειναι και θέμα επιλογής. Εαν περιμένεις απο άλλους, μπορει να μεινεις και νηστικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάθε δικαίωμα φίλε μου να σιχαίνεσαι το metal ή οποιοδήποτε άλλο μουσικό άκουσμα, όμως όπως και να 'χει, το ζήτημα είναι άλλο. Το metal, την Jazz, την κλασική μουσική κτλ. δεν πρόκειται να στα επιβάλλει ετσιθελικά κανένα σύστημα. Δεν άκουσα ποτέ μέταλ, τζαζ και κλάσικαλ σε ταβέρνες, παραλίες, ραδιόφωνα, γάμους, βαφτίσεις, πάρτυ, κλαμπς κτλ. κτλ. παρά μόνο αυτές τις αηδίες με το τόσο "βαθύ" νόημα και το άλλο τόσο "βαθύ" λαρύγγι (βλέπε άπειρο echo)... Προσωπικά δεν θέλω να καταργηθεί τίποτα, απλά να μην υποτιμούν τόσο πολύ την νοημοσύνη μας θέλω. Το σύστημα έχει φτάσει πια να χαρακτηρίζει ροκ τον Δάντη, την Πέγκυ Ζήνα και τον Μητροπάνο. Ας καταλάβουν κάποιοι επιτέλους ότι τα σύνορα έχουν ανοίξει και ότι δεν μπορούμε να κοροϊδευόμαστε άλλο πια.

 

1. Δε σιχαίνομαι το μέταλ. Το χρησιμοποίησα για παράδειγμα επειδή ξέρω ότι πολλοί εδώ μέσα το προτιμούν.

 

2. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις ακούσει τις μουσικές που αναφέρεις σε ραδιόφωνο, πάρτυ, κλαμπς, παραλίες κλπ; Μάλλον διαλέγεις τους λάθος σταθμούς/εκπομπές, κλαμπς/μπαρς, παραλίες κλπ. Για ταβέρνες, γάμους και βαφτήσια δεν έχω να πω κάτι. Απλώς δεν μπορώ να φανταστώ να τρώω παϊδάκια με υπόκρουση Coltrane ή Megadeth :)

 

3. "Ετσιθελικά" δε σου επιβάλλεται τίποτα από αυτά που αναφέρεις. Σου επιβάλλεται το σχολείο, ο στρατός και αργότερα η φορολογία. Αυτά ναι. Δεν αποφεύγονται.

 

4. Παρακαλώ να μην μπαίνει στον ίδιο κορβανά ο Μητροπάνος με την Πέγκυ Ζήνα. :)

 

5. Αν δε θέλουμε η νοημοσύνη μας να υποτιμηθεί, δεν υποτιμάται. Είναι απλό. Επιλέγουμε να παρακολουθούμε/ακούμε αυτό που θεωρούμε ότι μας κάνει καλό. Και η τηλεόραση κλείνει και το ραδιόφωνο κλείνει δόξα τω θεώ.

 

6. Δεν είμαι ούτε "σκυλάς", ούτε "λαϊκάς" αν και υπάρχουν μουσικές από ΟΛΕΣ τις κατηγορίες μουσικής που μου αρέσουν. Το μουσικό σύστημα δε με πληρώνει, ζω από άσχετη δουλειά με τη μουσική.

 

7. Δεν πιστεύω ότι το είδος μουσικής που προτιμώ να ακούω/παίζω είναι καλύτερο, πιο "ποιοτικό" ή εξυψώνει τα ήθη. Αναγνωρίζω απόλυτα το δικαίωμα του καθενός να τη βρίσκει ΟΠΩΣ θέλει. Δε θα υπαγορεύσω εγώ δρομολογήσεις στα συναισθήματα των άλλων. Ούτε εγώ ούτε κανένας δηλαδή. Για να ακούει κάποιος κάποιο είδος μουσικής σημαίνει ότι του αρέσει. Τώρα γιατί συμβαίνει αυτό δεν το ψάχνω ούτε και έχει νόημα. Αν θέλει κάποιος να το βρει μπορεί να κάνει ψυχανάλυση.

 

8. Με ενοχλεί ο τσογλαναράς που περνάει κάτω από το σπίτι μου με τη μουσική στη διαπασών είτε ακούει Γονίδη είτε Albert Collins είτε Chopin.

 

Μερικές σκόρπιες σκέψεις...

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου