Προς το περιεχόμενο

Basswood σε professional guitars παιζει; Ποιες βασικες διαφορες;


Mr.P

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σκάσιμο ενός Ash , δε θα το έχεις ποτέ με basswood , αλλα όχι οτι είναι και κακό.

Απλά θα χρειστέις καλούς μαγνήτες. Βάλε τίποτα fender custom shop και θα είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basswood φορανε κ οι jem του vai , ειναι ελαφρυ ξυλο και ανετο στο παιξιμο, εχει πολυ ογκο, δεν βρισκω καποιο μειον προσωπικα και +1000 στο οτι ειπε ο superfunk, 1% δεν θα σωσει τιποτα στον ηχο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε,εσεις ουτε μυαλο,ουτε αυτια βαζετε.... ;D ;D

Το ξυλο στο σκαφος μπορει και να παιζει οντως...1% ρολο στον ηχο,

αλλα μονο για τις μπακατελες τις Fender και οποιον αλλο τις μιμειται! ;D

 

Στα αληθινα οργανα,αλλαζουν τα πραγματα... ;D ;)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως στην δικη μου περιπτωση που μου αρεσει να παιζω κυριως καρφι στον ενυσχητη εχω εντοπισει οτι καποια ξυλα δινουν συγκεκριμνη χροια... και αν εσυ ψαχνεις μια χροια που σου την δινει το μαονι για παραδειγμα δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να την βγαλεις με το alder ομως πιο δυσκολα...κατα τηναποψη μου  , επισης πιστευω οτι τι ξυλο εχει να κανει και με το τι μαγνητες θες να βαλεις... δηλαδη εμεναπροσωπικα δεν μου εχει κολλησει κανενας SD σε basswwood οποτε αυτο και μονο απο την στιγμη που κολλανε καλυτερα οι ντιμαρζιο στα δικα μου αυτια μανη μανη το μπασγουντ μαζι με τους ντιμαζιο δινει ενα συγκεκριμενο ηχοχρωμα που αμα βαλεις μια κιθαρα απο μαονι και SD πανω στα ιδια εφε θα ακουγεαι διαφορετικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου