Προς το περιεχόμενο

Εsp Horizon Fr2


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλες κατασκευες, ποιοτικα οργανα με αψογο φινιρισμα. Ειναι σχετικα δυσκολο να βρεις ορισμενα χρωματα που διατιθενται. Απο μειονεκτηματα, εγω προσωπικα δεν βρισκω, περα απο το οτι δεν μου αρεσε ποτε ο JB σαν μαγνητης (στην δικια μου Horizon τον εχω αλλαξει με εναν custom custom). Σε αλλους ισως να μην αρεσει οτι εχει 2 διπλους μαγνητες, ισως να ηθελαν να εχει και εναν μονο. Εμενα αυτο (το οτι δεν εχει μονο) μου αρεσει γιατι ο μεσαιος μαγνητης συνηθως με ενοχλει στο παιξιμο...

Σαν παιξιμο η κιθαρα ειναι πολυ καλη (εννοειται με σωστο setup γιατι με setup οτι να'ναι καμια κιθαρα δεν παιζει καλα), δεν ξεκουρδιζεται λογω floyd, βγαζει πολλα γκαζια αλλα και πιο blues ηχους, εχει καλο sustain λογω neckthrough κατασκευης, οι μαγνητες σπλιταρονται και παιζουν πολυ καλα και στα καθαρα. Το μπρατσο της δεν ειναι ουτε πολυ λεπτο (ibanez) ουτε χοντρο τυπου schecter. Θα ελεγα οτι μοιαζει πολυ με τα αντιστοιχα μοντελα neckthrough απο jackson usa (ειχα και μια τετοια παλιοτερα).

Τωρα με τι effects & amp θα την συνδυασεις, αυτο ειναι δικο σου θεμα... Οι κιθαρες δεν πανε "πακετο" με συγκεκριμενα μηχανηματα... Με οτι σε βολευει (και μπορεις να αγορασεις) μπορεις να την συνδυασεις, αναλογα φυσικα με το τι μουσικη θες να παιζεις. Παντως αν κρινω απο την επιλογη κιθαρας, ψαχνεις για κατι που θα παιζει καλα σε hard rock/classic metal/nu metal. Αν αυτα σε ενδιαφερουν, αντε και κανα blues, η κιθαρα σκιζει πραγματικα... Αν θες να παιζεις country και jazz, κοιτα κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου