Προς το περιεχόμενο

ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω άγορασει ενα μπασσο εδω και τρεις μήνες απο το κέντρο της άθηνας και συγκεκριμενα απο το ΚΑΓΜΑΚΗ.

Διοτι ξεκινησα να παιζω σε καποιες μπαντες που απαιτουσαν ενα καλο οργανο...

Ετσι πηγα και εδωσα 1300 ευρω.

 

Απο την ημερα που το πήρα διαπίστωσα οτι υπαρχει προβλημα με την γείωση του μπάσσου.

Ετσι λοίπον το άνεφερα στους πώλητες και αυτοι κανοντας τους κουκους μου ειπαν οτι  δεν ακούνε τιποτα.

 

Οκ λεω ελα που στις προβες δεν εμπαινε το καρφι μεσα τζτζτζτζτζτ...καλα λεω και το παω μετα απο ενα μηνα ξανα για το δώρεαν service και του λέω,(αφου ειχε προηγηθει ολοκληρο θεμα στο forum toy noise) οτι το μπασσο εχει προβλημα καντε το γιατι θα κανω ενα  τουρ με την μπαντα και θα γινω ρεζιλί.

 

Παώ να το πάρω και εμεσως πλην σαφως μου λενε οτι το προβλημα εμεις δεν το αναλαμβάνουμε φευγω τσατισμενος. λοιπον

 

Κανώ μια πατέντα και δενω στο καρφι ενα καλώδιο στο καρφι και αυτο αμεσα να μπαινει στο σωμα μου (ντροπη..) και ετσι μπορεσα και εβγαλα το τουρ.

 

Μετα απο πολλη κραξιμο απο ηχοληπτες ,παραγωγους και συναδελφους μουσικους (φιλικο και μη ), αποφασισα να πάρω στον ΣΤΟΛΛΑ των εισαγωγεα τις φεντερ.

 

Μιλά λοιπον με ενα κύριο εκει οπου με διαβεβαιωνει οτι μπορω να στειλω το μπασσο μου στο σέρβις..εδω και δυο βδομαδες λοιπον το σέρβις δεν σηκώνει τηλέφωνο και η φοόρμα επικοινώνιας στην ίστοσελιδα ειναι απενεργόπιοιμενη.

Ελπίζω κανένας να μην πέρασει αυτο που πέρναω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο το να εκανες ολη αυτη τη φασαρια και απο το να εξευτελιζοσουν για τοσους μηνες  καλυτερα να εδινες 30 ευρω και να το πηγαινες σε εναν μαστορα να το κοιταξει  ,ποτε δεν ειναι αργα ομως καντο τωρα,φυσικα μη περιμενεις αν το μπασο σου ειναι Fender Jazz Bass να γινει εντελως αθορυβο,δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

 

επισης εδω

 

http://www.fender.com/support/wiring_diagrams_parts_lists.php

 

θα βρεις το wiring του μπασου σου,μπορεις να το τσεκαρεις και μονος σου.

 

παντως μου κανει εντυπωση που το πηγες στο μαγαζι που το αγορασες και οταν ΑΚΟΥΣΑΝ εκει τον ΤΡΟΜΕΡΟ θορυβο που κανει το μπασο σου δεν σε εξυπηρετησαν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς SF...λαθος νοοτροπια...δινεις 1300 ευρω και δεν παιζει σωστα; Πας εκει που το πηρες και δε δινεις ευρω παραπανω πουθενα αλλου...και δεν ξεφτιλιστηκε ο ιδιος αλλα ο Καγμακης με αυτη την απαραδεκτη συμπεριφορα. Να μου εκαναν εμενα κατι τετοιο αν πχ ειχα παρει μια ακριβη κιθαρα που θα ειχε προβλημα, θα γινοταν Ο χαμος, θα τρωγανε το ξεφτιλικι της ζωης τους, δυσφημιση παντου...γιατι κατι τετοια λαμογια δεν νιωθουν αλλιως. Μετα μην παραπονιουνται και κλαιγονται για thomann κλπ πως επιλεγουμε να αγοραζουμε πραγματα απο εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως τωρα απο οτι εχω συζητήσει παει για σκαψιμο το ξύλο και επιστρωσει με ενα υλίκο που ουτε καν θύμαμαι το ονομά του,μιλαμε για 200ευρω ετσι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς SF...λαθος νοοτροπια...δινεις 1300 ευρω και δεν παιζει σωστα; Πας εκει που το πηρες και δε δινεις ευρω παραπανω πουθενα αλλου...και δεν ξεφτιλιστηκε ο ιδιος αλλα ο Καγμακης με αυτη την απαραδεκτη συμπεριφορα. Να μου εκαναν εμενα κατι τετοιο αν πχ ειχα παρει μια ακριβη κιθαρα που θα ειχε προβλημα, θα γινοταν Ο χαμος, θα τρωγανε το ξεφτιλικι της ζωης τους, δυσφημιση παντου...γιατι κατι τετοια λαμογια δεν νιωθουν αλλιως. Μετα μην παραπονιουνται και κλαιγονται για thomann κλπ πως επιλεγουμε να αγοραζουμε πραγματα απο εκει...

 

+ 999999999999999999999999

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το να εκανες ολη αυτη τη φασαρια και απο το να εξευτελιζοσουν για τοσους μηνες  καλυτερα να εδινες 30 ευρω και να το πηγαινες σε εναν μαστορα να το κοιταξει  ,ποτε δεν ειναι αργα ομως καντο τωρα,φυσικα μη περιμενεις αν το μπασο σου ειναι Fender Jazz Bass να γινει εντελως αθορυβο,δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

 

επισης εδω

 

http://www.fender.com/support/wiring_diagrams_parts_lists.php

 

θα βρεις το wiring του μπασου σου,μπορεις να το τσεκαρεις και μονος σου.

 

παντως μου κανει εντυπωση που το πηγες στο μαγαζι που το αγορασες και οταν ΑΚΟΥΣΑΝ εκει τον ΤΡΟΜΕΡΟ θορυβο που κανει το μπασο σου δεν σε εξυπηρετησαν.

 

1.ο Καγμάκης είναι γνωστός για τα σχετικά....και αυτό το λέω με την όποια εμπειρία μου σε αγορές μουσικών οργάνων τα τελευταία 25 χρόνια...

2.εννοείται ότι εσκεμμένα δεν ακούγαν τίποτα διότι ακόμα και ο ο ελλιπέστατος νόμος τους υποχρεώνει να προχωρήσουν σε αλλαγή εντός 10 ημερών...

3.κακώς κράτησες το όργανο

4.προσωπικά, θα έκανα από νομικής πλευράς κίνηση εναντίον του ...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το μπασο σου ειναι Fender Jazz Bass να γινει εντελως αθορυβο,δεν γινονται αυτα τα πραγματα.

 

Fender Noiseless Jazz Set.

 

51fjHGA8xeL.jpg

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξεφτιλιστηκε ο ιδιος αλλα ο Καγμακης με αυτη την απαραδεκτη συμπεριφορα. Να μου εκαναν εμενα κατι τετοιο αν πχ ειχα παρει μια ακριβη κιθαρα που θα ειχε προβλημα, θα γινοταν Ο χαμος, θα τρωγανε το ξεφτιλικι της ζωης τους, δυσφημιση παντου...γιατι κατι τετοια λαμογια δεν νιωθουν αλλιως.

 

Θα συμφωνήσω!!!

Οι επαγγελματίες δεν κάνουν έτσι άν θέλουν να είναι επαγγελματίες...

Το οτι σου σκάει ο άλλος 1300€ δεν σημαίνει ότι μετά την απομάκρυνση του ταμείου ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.Έλεος!

Κ εγώ τα ίδια θα έκανα μήν σου πω ότι θα ζητούσα να μου δώσει άλλο μπάσο!

Κ μετά σου λένε στήριξε την Ελληνική αγορά... :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως τωρα απο οτι εχω συζητήσει παει για σκαψιμο το ξύλο και επιστρωσει με ενα υλίκο που ουτε καν θύμαμαι το ονομά του,μιλαμε για 200ευρω ετσι.

 

προφανως το μπασο σου ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα,απλα αγορασες ΛΑΘΟΣ μπασο,οταν το αγορασες δεν το δοκιμασες?

 

απο τη στιγμη που ΚΑΝΕΝΑ Fender Jazz bass δεν κυκλοφορει...σκαμενο και με επιστρωση κατι λαθος κανεις εσυ και αυτο το λαθος ειναι οτι ενω απο οτι φαινεται εχεις αναγκη απο ενα 100% αθορυβο μπασο,πηγες και αγορασες κλασσικο Jazz Bass

 

Ειναι σαν να θελω να επιστρεψω για να μου..."φτιαξουν" την tele μου γιατι κανει θορυβο... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου