Προς το περιεχόμενο

GFS...και shipping..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα, αν με μονοπήνιους τής βάζεις πολύ distortion, έτσι κι αλλιώς θα έχεις πρόβλημα. Κάτα τα άλλα, υπό φυσιολογικές συνθήκες, άντε να  κάνεις τής κιθάρας ένα shielding - όχι πολύ βαρύ, και θα είσαι ΟΚ νομίζω.

 

Πάντως οι μαμά squier μαγνήτες είναι ένα χάλι και μισό έτσι κι αλλιώς, μη συγκρίνεις με τούς (alnico πάντα) GFS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα distortion θα της βαζω! ;D

 

Αλλα σιγουρα πιστευω πως οτιδηποτε αλλο δεν θα κανει σαν γουρουνι οταν θα βαζω to OD μου ή το Distortion μου...οπως κανουν ΟΛΟΙ οι μαμισοι μαγνητες σε φτηνες κιθαρες...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ...πολυ ενδιαφέρον!

 

μήπως θυμασε ποια ήταν η επιλογή σου για Shipping? Express? USPS?...

 

 

να πω και εγω αυτο ξερω περι αποστολης μιας και εχω παρει πολλες φορες απο αυτους.

αν τα βιαζεσαι και τα θες εντος 15 ημερων περιπου τοτε επιλεγεις express και το πληρωνεις αρκετα ακριβα λεω,εγω.

αν δε σε βιαζει τιποτε περνεις το air letter post και σου ερχονται στις 20 περιπου μερες και ουτος η αλλος ειναι USPS.

καλες αγορες  ;)

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους και παλί!

 

 

Αποφάσισα λοιπόν να πάρω αυτό το σετ

 

http://store.guitarfetish.com/catepisethle.html

 

 

ένα μαύρο pickguard

 

locking tuners για tele και les paul...

 

Έχω μια ερώτηση όμως...(για να μην ανοίγω νέο θέμα)

 

μήπως πρέπει να πάρω και 500k pots??? αποτι φαντάζομαι η affinity έχει 250k για τους μαγνήτες της...οπότε δεν θα μου κάνουν αυτά που φοράει, σωστά??

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ''πρέπει'' αλλά καλό θα ήταν, σίγουρα τα alpha που πουλάει το guitarfetish είναι

καλύτερα ποιοτικά απο της squier, αφού έτσι κι αλλιώς θα λύσεις και θα κολλήσεις

αλλαξέ τα. Τι ηχητική διαφορά θα έχουν τα 500ρια απο τα 250ρια δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά συνηθίζεται να βάζουν 500άρια Pots σε κιθάρα με διπλούς και 250άρια σε κιθάρες με μονούς μαγνήτες.

 

Έίχα δοκιμάσει και 250άρι pot σε κιθάρα με διπλούς και απλά σε distortionάτο ήχο το gain έπεφτε υπερβολικά απότομα όταν το χαμήλωνα.

 

Όσο για το GFS είναι αξιόπιστο μαγαζί και πράγματα που έχω παραγγείλει δεν έχουν κάνει ποτέ περισσότερο από 7-8 μέρες.

 

Η GFS βγάζει και Neovin μονούς που είναι αθόρυβοι, ό,τι και αν τους κάνεις.

όστιμο κοτόπουλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου