Προς το περιεχόμενο

gretsch catalina(be boe) jazz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να μαθω αν ειναι αμερικανικα η κινεζικα και ποιος τα πουλα στην ελλαδα και ποσο κανουν και αν τα δουλεψε καποιος και  ειναι ευχαριστημενος    ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κινέζικα, τα φέρνει ο Στόλλας στην Πάτρα αλλά μπορείς να τα παραγγείλεις (ή να τα βρεις σε στοκ αν είσαι τυχερός) από σχεδόν οποιοδήποτε μουσικοντραμομάγαζο - π.χ. το Drumstore.

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά γενικά έχουν πάρει πολύ καλές κριτικές και ο βετεράνος ντράμερ, Νίκος Τσάβαλος (Mike Dotson Trio), μου είχε πει ότι έχει ένα σετ και είναι κατενθουσιασμένος.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κινέζικα, τα φέρνει ο Στόλλας στην Πάτρα αλλά μπορείς να τα παραγγείλεις (ή να τα βρεις σε στοκ αν είσαι τυχερός) από σχεδόν οποιοδήποτε μουσικοντραμομάγαζο - π.χ. το Drumstore.

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά γενικά έχουν πάρει πολύ καλές κριτικές και ο βετεράνος ντράμερ, Νίκος Τσάβαλος (Mike Dotson Trio), μου είχε πει ότι έχει ένα σετ και είναι κατενθουσιασμένος.  

                        ta catalina ειναι κινεζικα και αμερικανικα ή μονο κινεζικα?  επειδη τα εχω δει  να κυκλοφορουν να κυκλοφορουν καναδα και αμερικη παρα πολύ ειναι τα ιδια νε αυτα που ειναι στην ελλαδα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gretsch είναι αμερικάνικη εταιρεία αλλά τα Catalina κατασκευάζονται στην Κίνα.

Και ναι, αυτά που κυκλοφορούν στην Ελλάδα είναι τα ίδια μ' αυτά που κυκλοφορούν σε όλο τον κόσμο.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Ο, επίσης καταπληκτικός, Σωτ. Ντούβας (από Πάτρα) παίζει μ' αυτά τα τύμπανα. Φτηνά και καλά τύμπανα. Γεμάτος ήχος. Ό,τι πρέπει για jazz/funk/fusion φάση.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου