Προς το περιεχόμενο

Υποχρεωτικη αγορά νέας κάρτας ήχου


george4peris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και πάλι μερά από καιρό. Έχω μια κάρτα ήχου EMU0404 usb την οποία θα αναγκαστώ να αποχωριστώ αφού το νέο μου laptop με λειτουργικό windows 7 δεν λέει να την αγαπήσει, να την αγκαλιάσει και να την κάνει να συνεργαστεί σωστά ότι και αν έχω κάνει μέχρι στιγμής(επικοινωνία με support της εταιρίας κτλ.) αφού οι τελευταίοι drivers που έχουν κυκλοφορήσει είναι για VISTA 64-bit. Μετά από λίγο ψαξιματάκι έχω καταλήξει στις εξής 2:

 

http://www.tonyskeyboards.gr/default.asp?static=3&Product_ID=1651

ή

http://www.tonyskeyboards.gr/default.asp?static=3&Product_ID=1567

 

Θα πάω Αγγλια το Σάββατο  τις βρήκα και τις 2 σε παρόμοια τιμή (με διαφορά 20 ευρώ) και λέω να την αγοράσω από εκεί εκτός και αν πάρω μια αναλόγως καλή τιμή από Ελλάδα μιας και προτιμώ να αφήνω τα χρήματα μου στον τόπο μας.

Είμαι πληκτράς και τη θέλω για live εμφανίσεις και για ηχογραφήσεις με laptop(στο table PC έχω την άλλη)

Τι μου προτείνεται και γιατί? Αν πιστεύετε ότι υπάρχει καλύτερη εναλλακτική απο αυτές μέχρι 200 Ευρω είμαι όλος αυτιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

καλησπέρα και με γεια το νέο look! έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, η E-MU 0202 USB δεν εγακθίσταται με τίποτα στο νέο laptop με windows 7 32bit...υπάρχει κάποια λύση(άλλοι drivers) ή πάω για καινούργια?

 

Ευχαριστώ!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου φίλε!

Την δεύτερη καρτούλα που έβαλες δεν την έχω δει πουθενά εδώ οπότε δεν μπορώ να πω γνώμη..!

Για την πρώτη απότι έχω ακούσει και μου έχουν πει κάτοχοί της δεν είναι και απόλυτα ευχαριστημένοι, πιο πολύ λόγο latency...

Εγώ έχω αυτή: http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3783&osCsid=28699bcc50dee56178adde9eae9c9b78

και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος και έχει μηδενικό latency και ότι μπορεί να χρειαστείς από μια κάρτα ήχου και σε πολύ χαμηλή τιμή!!!

D.I.Y. and save the world :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι εγώ λέω να πάμε στο DOS πάλι.... :P

 

τεσπά, λύση εβρέθη, οι drivers είναι συμβατοί, απλά πρέπει να ακολουθήσεις διαφορετικό τρόπο εγκατάστασης... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η λύση να βάλετε xp!Όλα σε ένα νοικοκυρεμένα. :)

Αρκεί να μην το βάλετε στο διαδύκτιο και κατ'επέκταση, να μην εγκαταστήσετε office, ΙΕ8, AVG8 και άνω, Power DVD καινούργιο και NERO πάνω απ'την έκδοση 7.

Τα σίγουρα που θα πρέπει έχετε με XP είναι το ESET4 ή Norton και μαζί το spybot search & Destroy αν χρειαστεί για κάποιο λόγο να μπει στο internet.

Ο λόγος για τα παραπάνω είναι ο αυξημένος αριθμός επιθέσεων και οι πάρα πολλές ανοιχτές πόρτες που έχουν τα ΧΡ και ανοίγουν περισσότερες με τα παραπάνω προγράμματα. Η ίδια η Microsoft σε ανακοίνωσή της πριν απο κανένα μήνα υποστήριξε οτι δεν προσφέρει πλέον καμία αναβάθμιση ασφαλίας και δεν εγγυάτε για την ασφάλια των ΧΡ γενικότερα.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα παντως η Emu 0202 λειτουργει κανονικα στα windows 7 [32bit] και μιλαμε για υπολογιστη αγορασμενο το 2002 (χρησιμοποιησα τον driver tou site). Εκανα disable την καρτα ηχου που ειχε η μητρικη και απο το BIOS αλλα και απο το device manager για 100% αποτελεσματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου