Προς το περιεχόμενο

Ένοχοι - Τι θες


funky_bassman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι σε πειραματικό στάδιο ακόμα (στην ουσία είναι οι οδηγοί) αλλά θέλω μία άποψη γιατί το να βλογάμε τα γένια μας δεν κάνει καλό... Τραγουδάει ο κιθαρίστας μας (ο οποίος μου έβγαλε την πίστη σε όλα τα επίπεδα και κιθαριστικό και τραγουδιστικό).

Τα drums είναι EZdrummer (μία λούπα στην ουσία)

Το μπάσο είναι Peavey Cirrus BXP5 στο input της κάρτας χωρίς τίποτα επιπλέων πάνω (μετά το πέρασα από EQ και χρησιμοποίησα το EQ του μπάσου).

Η κιθάρα είναι μία Squier bullet strat των 80 ευρώ (όλοι οι ήχοι είναι είτε από το POD farm είτε από το Gear Box της Line6)

Το μικρόφωνο είναι DB vmd-01 και ως φίλτρο ένα σάλι της αδελφής μου και για booth room η βιβλιοθήκη του σπιτιού μου...

Περιμένω γνώμες και βαράτε ελεύθερα δεν τραγουδάω εγώ εδώ (σας την έφερα)

Υ.Γ: Στίχοι - Μουσική δικοί μου...

Τι_θες.mp3

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θυμίζει δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση (έτσι και αλλιώς παρθενογένεση στη μουσική σταμάτησε να υπάρχει πολλά χρόνια τώρα).. Τώρα που ακούω το touch me δεν μου το θυμίζει... Τι να πω... Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο πάντως να το ακούσεις...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς παρεξήγηση, και δεν το θεωρώ κακό το να μοιάζει κάπου. Εξ' άλλου το ύφος είναι τελείως διαφορετικό.

 

Κατά τα άλλα νομίζω ότι είναι μιά χαρά γιά αυτό που θέλεις να πετύχεις. Δυναμικό ροκ που με μιά καλή ηχογράφηση θα ακούγεται άνετα από τούς φαν τού είδους. Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ήταν να παρεξηγιέμαι κάθε φορά που άκουγα κάτι άλλο από αυτό που περίμενα φίλτατε θα παράταγα τη μουσική πολύ καιρό πριν... Καμία παρεξήγηση δεν υπάρχει και ο καθένας λέει την άποψή του ελεύθερα από τη στιγμή που μπήκα στη διαδικασία να το δημοσιοποιήσω σε κάποιους θα αρέσει (ελπίζω) και σε κάποιους δεν θα αρέσει... Λογικό είναι!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον

 

Το κομματακι δεν μου αρεσε. Αυτο βεβαια δε σημαινει αολυτως τιποτα. Προχωρω πιο αναλυτικα. Οσα θα πω τα λεω απολυτως καλοπροαιρετα και ειναι η προσωπικη μου γνωμη. Επισης δηλωνω οτι δεν γραφω κομματια, ωστε να μην υπαρξουν σχολια "δειξε μας τα δικα σου κομματια ρε μ@λ@Κ@ κλπ"

 

Στα υπερ βαζω τη μινιμαλ δομη και το ευπεπτο του ασματος.

 

Στα κατα θα βαλλω δυστυχως τις περισσοτερες παθογενειες αυτου που αποκαλουμε "Ελληνικο ΡΟΚ" (ο ορος σε πολλα εισαγωγικα)

 

1.Ελληνικος στιχος. Ελληνικα + distortion +2-4 τονισμα = Error

2.Πολυ απλοικοι στιχοι. Μου θυμησαν σχολικα συγκροτηματα της εφηβειας μου

3.Σολο εντελως μπουρμπουληθρα χωρις κεντρικη ιδεα + μελωδια.

4.Πολυ μετριο- αδιαφορο θεμα-μελωδια τραγουδιου

5.Ηχος. Εδω βεβαια καταλαβαινω οτι δεν ειναι ηχογραφηση αλλα οδηγος. Παρ ολα αυτα για τα δικα μου αυτια απεχει πολυ αποτον ροκ ηχο.

 

Ξανατονιζω οτι το παρον δεν ειναι κραξιμο, αλλα η αποψη μου την οποια ζητησε ο δημιουργος.

 

Καλη συνεχεια

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάποια συγγένεια με τους εξόριστους?Με πήγε χρόνια πίσω το τραγούδι. Ροκομέταλ παλιάς κοπής. Το άκουσα ευχάριστα και νομίζω πως θα το ξανακούσω άλλη μία! Keep on rocking! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@hwept

Έχεις ένα δίκιο και τολμώ να πω ότι πιο παλιά φοβόμουνα να γράψω στίχο στα ελληνικά γιατί και έμενα δεν μου κόλλαγε πιο παλιά... Αλλά αλλαξοπίστησα τα τελευταία 3-4 χρόνια... Ευχαριστώ για τον κόπο σου...

 

@marioseen

Με τους εξόριστους? Όχι καμιά σχέση η αλήθεια είναι... Απλά είμαστε λίγο κολλημένοι με την δεκαετία του 80-90 και νομίζω ότι φαίνεται... Λογικά όμως θα έχουμε πιο 00s ήχο όταν το ηχογραφήσουμε κανονικά... Τώρα βάλαμε απλά την κ@λ@ μας για τον ήχο του 80... Ωραίες εποχές...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς είχα γεννηθεί... το 87 γεννήθηκα... :P

Αυτό όμως δεν με εμποδίζει να γουστάρω εκείνη την εποχή και τα συγκροτήματα που βγήκαν τότε... Όρεξη για πείραγμα αγαπητέ marathon??? Θα το πω στον Audiokosta!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου