Προς το περιεχόμενο

Κατάργηση τρέμολο σε squier strato


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να καταργήσω το ελεεινό και τρισάθλιο τρέμολο αυτής της κιθάρας με ένα ποιοτικούλικο σκέτο καβαλλάρη,που να ταιριάζει χωρίς κοψίματα,σκαψίματα κ.λ.π. ?

Αφενός δεν το χρησιμοποιώ,αφετέρου είναι ο ορισμός του μηχανολογικού απαράδεκτου,(ξεκουρδίσματα,τριξίματα).

 

Ευχαριστώ,

 

Δημήτρης

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι ειναι μικροτερο σε μεγεθος απο μιας οχι squier strat μιας και ειχα αλλαξει ενα  ηθελε νεες τρυπες.και δεν ξερω αν θα βρεις ποιοτηκοτερο στην αγορα για squier

παντος μια λυση ειναι να το βιδωσεις απο πισω τερμα μεσα στο σωμα τις βιδες και να μην κουνιεται πια.αλλα ενας μεγαλος παραγον του ξεκουρδησματος ειναι και το nut αν ειναι κακοκομενο σηγουρα χανει.δεν το αλλαζεις πρωτα και μετα βλεπεις....

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως κουνιέται το τρεμολο?? Αφού δεν είναι floating αν δεν το χρησιμοποιείς δεν υπάρχει πρόβλημα!!! Πάντως αντί να αλλάξεις το τρεμολο με σταθερή γέφυρα, προτείνω να βάλεις locking tuners και απλά να μην το χρησιμοποιείς. Αν και με τα locking tuners και να το χρησιμοποιείς δεν θα υπάρχει προβλημα

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειχα ξεκουρδησματα σε διαφορες κιθαρες κατα καιρους κα φαγονομουνα με τα κλειδια αλλα τεληκα εβαλα σε ολες κοκαλο και τωρα ειναι σταθεροτατες

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι περισσότερο θέμα κλειδιών το ξεκούρδισμα παρά απο τρέμολο

 

Ναι...εγώ αναφέρθηκα για το κούνημα μοναχά. :)

 

Όσο για το κούρδισμα φίλε dimicupo δοκίμασε να βάλεις τις χορδές σου με αυτόν τον τρόπο....αν δεν το κάνεις ήδη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ειχα ξεκουρδησματα σε διαφορες κιθαρες κατα καιρους κα φαγονομουνα με τα κλειδια αλλα τεληκα εβαλα σε ολες κοκαλο και τωρα ειναι σταθεροτατες

 

Αυτο. 9 στις 10 φορες ενα σωστα κομμενο nut θα λυσει τα προβληματα στο κουρδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ... πρώτο μου post στο noiz .. καλως σας βρήκα .

 

Αφού σφίξεις τις βίδες πίσω όπως σου λένε και παραπάνω , το κόλπο με το μολυβάκι είναι απαραίτητο .

 

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Squier bullet strat (με μαμα καβαλαρη κ κλειδια - μπλιαχ!) εχω ρυθμισμενο το tremolo σε θεση floating και δεν χανει το κουρδισμα καθολου (η μαλλον σχεδον καθολου). Δες ξανα το nut οπως σου λενε κι οι υπολοιποι και μαθε η πανε την κιθαρα για ενα σωστο setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου