Προς το περιεχόμενο

Λυση για Fender Jaguar hh Special black


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..Θα ήθελα τα φώτα σας για κατι αλλαγές που θέλω να κανω στην κιθάρα μου!το συγκεκριμένο μοντέλο εχει vintage τάστα κ είναι short scale..

θέλω να αλλάξω τάστα κ αναρωτιέμαι αν θα μικρίνει κ αλλο η ταστιέρα?

επισής τα medium jumbo θα είναι οκ πάνω της?

2ον:αργότερα σκέφτομαι να αλλάξω μαγνήτες!σκέφτομαι σε p90s επειδή μ αρέσει πιο μπασάτος ήχος..ποιέσ θα ήταν οι  καταλληλές επιλογές?

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορά τα τάστα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Τώρα για τους μαγνήτες προς τι η αλλαγή αφού η κιθάρα έχει humbuckers? Επίσης δεν ξέρω εάν μπορεις να βάλεις στο pickguard που έχεις τους P90 λόγω διαστάσεων.

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να αλλάξω τάστα κ αναρωτιέμαι αν θα μικρίνει κ αλλο η ταστιέρα?

 

ΠΩΣ θα γινει αυτο? ;D (θα μπει στο πλυσιμο? :))

 

Φυσικα και ΔΕΝ θα μικρινει η ταστιερα.

 

Οτι ταστα θελεις βαζεις,εγω σε ολες τις vintage Fender μου βαζω τα θηριωδη 6100 ;)

 

σκέφτομαι σε p90s επειδή μ αρέσει πιο μπασάτος ήχος..ποιέσ θα ήταν οι  καταλληλές επιλογές?

 

οι Ρ90 θα εχουν πιο πριματο ηχο οχι πιο μπασατο,μπορεις να βαλεις ενα απο τα πολλα Ρ90 in humbucker case μοντελλα που κυκλοφορουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου λέτε ρε παλικάρια, απ τους p-90 σε humbucker case ποιοί είναι οι πιο κοντά σε true p-90? Γιατί φαντάζομαι η διαφορά των διαστάσεων επηρεάζει και το τύλιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά ευχαριστώ παιδιά..οσον αφορα τους μαγνήτες νόμιζα το αντίθετο οτι ειναι πιο μπασάτοι δηλαδή..όσο για την ταστιέρα εννοώ στην αίσθηση του παιξίματος..

Από humbuckers  με πιο μπάσατο κ vintage  ήχο τι να διαλέξω παίδες..

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου