Προς το περιεχόμενο

[Ableton Live] Tutorial και βοήθεια


JimmyD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα / Καλησπερα..

 

Μου εδωσε πριν λιγο καιρο ενας φιλος μου το trial του Ableton Live 5 και καθησα να το ψαξω και αν τελικα μου κανει να το αγορασω. Αυτο που θελω κυριως ειναι να κανω mixing τραγουδια μαζι με ετοιμες λουπες, οπως συνιθιζει να κανει ο dj Sasha τελευταια. Αλλα δεν εχω βρει ακομα πως γινεται. Ισως δεν εχω καταλαβει καλα ακομα τον τροπο με το οποιο δουλευει και μου φαινεται βουνο ολο αυτο.

Αυτο που θελω απο σας ειναι αν μπορει καποιος να μου δωσει μια ιδεα για το πως θα το δουλεψω για αυτο που θελω, κ ισως αν εχει καποιος καποιο tutorial, σε pdf η βιντεο, που πιστευει οτι θα με βοηθησει.

Ειδα πρωτα το manual αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη. Απο το ενα σημειο σε παραπεμπει στο αλλο, κ μετα στο αλλο, κ μετα χανεσαι.. :P

 

Ελπιζω να υπαρχει καποιος να μπορει να με βοηθησει.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό που θες να κάνεις, καλύτερα δοκίμασε το eJay.

Δες κάποιο demo του, και αν σου κάνει είναι πολύ φθηνό πρόγραμμα που πουλιέται σε αρκετά ελληνικά μαγαζια.

Βρίσκει μόνο του το τεμπο, προσθέτεις πιο groove drums, με μια κίνηση του ποντικιού (drug and paste), αλλά για να προσθέσεις λούπες με όργανα πρέπει να είναι στον ίδιο τόνο γραμμένες ή να τις αλλάξεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε JimmyD,

 

Πιστεύω οτι το live! σου κάνει γάντι για αυτό που θές.

Τσέκαρε το εξής link:

http://www.ableton.com/index.php?main=tutorials

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου