Προς το περιεχόμενο

Συνθέτουν οι ντράμμερς # 2


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλό αλλά καμιά σχέση με Metheny

μη τα ισοπεδώνουμε  όλα :)

Mην είσαι κακός. Είπα ότι ο ήχος του σόλου βασίστηκε στον ήχο του Metheny.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην είσαι κακός. Είπα ότι ο ήχος του σόλου βασίστηκε στον ήχο του Metheny.

 

 

Sorry Νέστορα εμένα κατι πήρε το ματι μου για ηχο και παίξιμο

γράψε λάθος αν δεν κατάλαβα καλά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο ειδικα η αλλη στο 1.15 κορυφη...............αγγιζει το πρωτο κομματι του druumer που ειχες ανεβασει παλια    ;)..............τα σεβη μου............

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νέστωρ, το άκουσα χτες το βράδυ (4 φορές! το είχα στη λούπα) και μόνο συγχαρητήρια μπορώ να δώσω! Και φυσικά συνθέτουν οι ντράμμερς, για ρώτα και τον Earendil να σου πει σχετικά για τον Ορέστη.  ;)

 

Στις παρατηρήσεις θα είχα να αναφέρω:

 

1) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΤΑ ΣΟΛΑ ® ?  ;D ;D  Πέρα απ'την πλάκα, σηκώνει αρκετή μελωδική ανάπτυξη στην κιθάρα, χωρίς να γίνει μπουκωμένο, IMHO. Αλλά και έτσι πιο minimal με άρεσε πολύ.

 

2) Το μπάσσο? Εδώ είναι μάλλον προσωπική αντίλληψη επί του θέματος, γιατί μ'αρέσει το μπάσσο να "περπατάει" και να "ζωγραφίζει" με λεπτότητα... αυτό μου έλειψε στο κομμάτι, αλλά ήταν σίγουρα επειδή το "άκουγα" κάποια στιγμή με τη δική μου οπτική. Δέξου το αν θέλεις σαν κομπλιμέντο: πολύ θα ήθελα να είχα εγώ τις ιδέες γι'αυτό το κομμάτι!

 

Καταλαβαίνεις τώρα ότι μας κ@υλωσες για περισσότερα, ε?  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς ευχαριστώ όλους για τα καλά τους λόγια.

Όταν γράφτηκε το κομμάτι, έπρεπε να σκευτώ όλες τις κιθάρες που θα συνόδευαν (πρέπει να ήταν 4, διφωνίες κλπ,κλπ). Μετά ο <<συνθέτης>> μου ζήτησε να παίξω πάνω στο περίεργο θέμα με jazzy mood (κάτι έξω από το στύλ μου) και έτσι βγήκε από το ψευτοMetheny πράγμα. Κουράστηκα και δεν είχα κουράγια για άλλα σόλα.

Όσον αφορά το μπάσσο δεν ήταν τριγύρω ο Bαγγέλης Μπουλουχτσής (συνεργάτης μας τότε) και μόνο ο Αντωνης Λιβιεράτος μπήκε και έγραψε κάποια keyboards.

 

Υ.Γ. O Bαγγέλης και ο Αντώνης ήταν ιδρυτικά μέλη των Kεφάλαιο 24.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άλλη φορά, μην μου κάνεις παρατηρήσεις για την ορθογραφία μου...

Για να δείς ποσο με κούρασε αυτός ο κατάπτυστος τύπος, που όταν το θυμάμαι ξεχνάω τα ελληνικά μου.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνήθως ο Νέστορας στέκει στο υψηλό επίπεδο του ως τζέντλεμαν της κιθάρας...

Παρά τα χρονάκια μου (αν και το μυαλό μου συνεχίζει να βρίσκεται στην εφηβική ηλικία), βλέποντας αυτό το σχόλιο βρίσκομαι σε έπαρση και θέλω να τ΄ακούω και να το βλέπω συνέχεια.

Παρακαλώ λοιπόν τη Δ/νση ει δυνατόν να το προσθέσει κάτω από το προσωνύμιό μου δίκην π.χ. κύριος Μπίχλας.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου