Προς το περιεχόμενο

Συνθέτουν οι ντράμμερς # 2


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τη σωρεία των clips που έχω στείλει τη μεγαλύτερη επιτυχία (στο hit parade του Noiz) γνώρισαν

α) η συνεργασία μας με τον Playloud, 

b) η σύνθεση του ντράμμερ μας,

και επειδή ο play δεν έχει έρθει πάλι από τα μέρη μας, αποφάσισα να ποστάρω κομμάτι του οποίου την αρχική ιδέα έγραψε ο αγαπητός μου φίλος και ντράμμερ των FWD, Γιώργος. Στη συνέχεια η αφεντιά μου πρόσθεσε τις κιθάρες και ο Αντώνης Λιβιεράτος τα αναλογικά keyboards και ιδού το αποτέλεσμα.

11_Track_11.wma

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ενδιαφέρουσα τοποθέτηση από ντράμερ θα έλεγα! Ακόμα περισσότερο γιατί σε κάποια σημεία που επίκειται αλλαγή θέματος δεν υπάρχουν τα αναμενόμενα παραδοσιακά ρούλα. Ωραία θέματα συνθετικά!

Ως συνήθως ο Νέστορας στέκει στο υψηλό επίπεδο του ως τζέντλεμαν της κιθάρας και δεν θα έλεγα όχι σε περισσότερη κιθάρα σολιστικά. Τα κλαβιέ πολύ καλά και είναι αυτό που θα περιμέναμε να ακούσουμε σε μια δουλειά εποχής.

 

Μου έλειψε η μελωδία κάπως αφού το όλο θέμα βρίθει από μέρη για σόλο μεταξύ των riff και ακούγεται σαν ένα ωραίο backing track έτοιμο να δεχτεί τη μελωδία. Επίσης κατα την προσφιλή τακτική του Γιώργου η μείξη "γέρνει" πότε αριστερά και πότε δεξιά. Ασε δε που αυτοθάβεται... και τα τύμπανα παίζουν δεύτερο ρόλο ενώ τα πλήκτρα / strings είναι πολύ μπροστά συγκριτικά. Γιατί τέτοια συστολή;

Συγχαρητήρια πάντως κύριοι! Είστε εξαιρετικοί μουσικοί.

 

Υ.Γ. - Αν με ανέχεστε... θα γούσταρα να κάνω κι εγώ μια γρήγορη μείξη σαν plan B.  ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι τιμή μου να γράφονται τέτοια σχόλια για την συμμετοχή μου σ΄οποιδήποτε project έχω - είχα συμμετάσχει.

Αφεντικό υπάρχουν αρκετά τέτοιου είδους πονήματα σε ατελή, ημιτελή, τελειωμένη κατάσταση στο στουντιάκι μας στη Κυψέλη. Είσαι ευπροσδεκτος any time να 'ρθεις να τ΄ακούσεις, να τα πάρεις, να βάλεις όπου κρίνεις τον προσωπικό σου εαυτό, να τα ξαναμιξάρεις και γενικά να τους αλλάξεις τον αδόξαστο.

Φιλικά Νέστορας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το πόνημα, με στυλ ιδιαίτερο και μουσικότητα. Μου άρεσαν πολύ οι κιθάρες και το σόλο. Να ολοκληρωθούν και τα υπόλοιπα παρακαλούμε.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το πόνημα, με στυλ ιδιαίτερο και μουσικότητα. Μου άρεσαν πολύ οι κιθάρες και το σόλο. Να ολοκληρωθούν και τα υπόλοιπα παρακαλούμε.

Αν θα ΄ρθει το αφεντικό και μας βάλει μπρος θα ολοκληρωθούν, αλλιώς...

Να δω ποιός θα βρει το σόλο, πάνω στον ήχο ποιού στηρίχτηκε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πολλοστή φορά, εξαιρετικό. Θα συμφωνήσω με τον Yameth ότι ένα μουσικό θέμα θα πρόσθετε στο κομμάτι. Για κανονίστε να συναντηθείτε για να βάλει τη μαγεία του…

 

Νέστορα, πες στο Γιώργο τα συγχαρητήρια μου και ότι είναι πολύ τυχερός που έχει ανθρώπους που ασχολούνται με το υλικό του, και μάλιστα με τόσο καλά αποτελέσματα. Οι δικοί μου μού έχουν σπάσει τα νεύρα, που ή τα κομμάτια μου θα είναι πολύ δύσκολα, ή πολύ απλά, ή που δεν θα έχουν χρόνο να ασχοληθούν, μπλα, μπλα… Δικαιολογίες του κώλου! Συγχύστηκα πάλι! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου