Προς το περιεχόμενο

Για το hi-hat των Iron Maiden


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσο πιο σωστη τοποθετηση να κανει καποιος ? μπραβο ψυχανωμαλε που απο οτι φαινεται μονο αυτο δεν εισαι...

 

ντλέπομαι... :P :D

 

 

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω οπως και εσυ ψυχανωμαλε δεν ειμαι ντραμερ αλλα παρ'ολα αυτα πριν διαβασω τις παραπανω συζητησεις σκοπευα να αναφερω το απλουστατο μη πατημα μεχρι το τελος του hi-hat.αλλα μετα ειδα τις επι8εσεις και ξενερωσα.μην ανυσηχεις αγορι μου,ανοσια πρεπει να αποκτησεις απο την αγενεια σε αυτο το site!Εμενα μαλιστα για καθε θεμα που θα ανεβασω στο guitars&amps θα μου μιλησουν με παρομοιο τροπο και τυποι απο τα "ανωθεν".Ξερετε πενταστεροι και ετσι......γιατι η ειρωνεια ειναι αλλιωτικη οταν εχει ωριμασει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω πω ευαισθησιες. Απανταω γιατι με παρεξηγησατε (παλιοπαιδα :))

 

@Νιckm : Στο prisoner δεν παιζει δικαση. Στην εισαγωγη ειναι απλα 4 χτυπηματα (φανταζομαι εννοεις το 0:43 http://www.youtube.com/watch?v=XQraxqfL8SI σημειο) τα οποια οπως θα διαπιστωσεις σε λιγο καιρο (εκτιμω οτι εισαι νεος παιχτης απο αυτα που γραφεις)

 

@Παρεξηγημενους μη ντραμμερς.

 

1.Ναι σωστα καποιος μη ντραμμερ (αυτο δεν ειναι βρισια :)) ειπε κατι περεμφερες με εμενα. Προφανως στο αρχικο μου ειρωνικο ποστ δεν αναφερομουν κ σε αυτον.

 

2.Δεν χρειαζεται υπερευαισθησια τυπου "αυτος με ειρωνευτηκε"

 

3.@ aris 17561 : Φιλαρακι λυπαμαι που στο λεω αλλα επιμενω οτι αν δεν εχεις ιδεα για ενα θεμα, καλυτερα να μην απαντας. Ο φιλος δε ζητησε να πει ο καθενας το μακρυ κ το κοντο του. Μην θιγεσαι. Δεν εχω καμια προθεση να σε προσβαλλω. Απλα δεν ξερεις. Δεν ειναι κακο.

 

4.Δεν το παιζω ειδημων. Τυχαινει λογω μακροχρονης ενασχολησης με το αθλημα να ξερω 5 πραματα.

 

ΠΙΣ (peace or piss?)

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε δεν το επαιξα οτι ξερω... ουτε καν οτι ξερω λιγα... ειπα δεν ειμαι ντραμερ και δεν ξερω τιποτα απλα εχω ακουσει και αυτο... αυτο το φρουμ ειναι εδω για να λεμε οτι θελουμε και να συμμετεχουμε σε οτι συζητηση θελουμε...χωρις να προσβαλουμε αλλους. αν πιστευεις οτι οι συζητησεις που συμετεχεις πρεπει να συμετεχουν μονο ειδημωνες τοτε το εχεις παρεξηγησει το θεμα του νοιζ... στο θεμα κιθαρες και μπασα , συζηταμε ολοι μας με ατομα που ειναι επεγγελματιες και δεν μας προσβαλουν ουτε επιτιθενται...ξερεις κυριως πιοι επιτιθενται ? οι ημιμαθεις , γιατι οι αλλοι που ειναι πραγματικοι γνωστες εχουν την διαθεση να μας βοηθησουν και να μας διδαξουν την εμπειρια τους... μεχρι που κανουν και tutorials που μας λυνουν τα χερια πολλες φορες... αλλα για να σου το θεσω και αλλιως το θεμα οσο βλακεια και να λεει καποιος δεν εχει κανενας δικαιωμα να προσβαλει κανεναn επειδη κατι ηθελε να πει...και τυγχανει να το ξερεις... μπορεις σαν γνωστης απλα να βγεις και να πεις οτι φιλε εδω κανεις ενα λαθος γiατι στο κιλλερς δεν υπηρχε τριγκερινγκ . τωρα τα υπολοιπα περι ελληνων και περι μ...κιων ειναι κωμικα...αν ολοι οι γνωστες εχουν την διαθεση την  δικη σου  να βοηθησουν τοτε εγω ας πουμε που ειμαι ασχετος δεν προκειται να μαθω ποτε και τιποτα...αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να προσβαλουμε αλλους.

 

Δεν σε προσεβαλλα. Αν νομιζεις οτι το οτι δε ξερεις ειναι προσβολη ΟΚ

 

Αν πιστευεις οτι οι συζητησεις που συμετεχεις πρεπει να συμετεχουν μονο ειδημωνες τοτε το εχεις παρεξηγησει το θεμα του νοιζ

 

Δεν το παιζω ειδημων. Ειναι αλλο ομως το "μονο για τους εκλεκτους" (δεν το υποστηριζω γιατι δε νιωθω ετσι) και αλλο το "λεω οτι μου κατεβει στο κεφαλι"

 

 

στο θεμα κιθαρες και μπασα , συζηταμε ολοι μας με ατομα που ειναι επεγγελματιες και δεν μας προσβαλουν ουτε επιτιθενται...ξερεις κυριως πιοι επιτιθενται ? οι ημιμαθεις , γιατι οι αλλοι που ειναι πραγματικοι γνωστες εχουν την διαθεση να μας βοηθησουν και να μας διδαξουν την εμπειρια τους... μεχρι που κανουν και tutorials που μας λυνουν τα χερια πολλες φορες... αλλα για να σου το θεσω και αλλιως το θεμα οσο βλακεια και να λεει καποιος δεν εχει κανενας δικαιωμα να προσβαλει κανεναn επειδη κατι ηθελε να πει...και τυγχανει να το ξερεις... μπορεις σαν γνωστης απλα να βγεις και να πεις οτι φιλε εδω κανεις ενα λαθος γiατι στο κιλλερς δεν υπηρχε τριγκερινγκ.

 

Ξαναλεω για τελευταια φορα οτι δεν εχω καμια διαθεση να σε προσβαλλω. Επισης τις λιγες γνωσεις που εχω, με καθε αφορμη προσπαθω να τις μοιραστω εδω μεσα

 

τωρα τα υπολοιπα περι ελληνων και περι μ...κιων ειναι κωμικα...αν ολοι οι γνωστες εχουν την διαθεση την  δικη σου  να βοηθησουν τοτε εγω ας πουμε που ειμαι ασχετος δεν προκειται να μαθω ποτε και τιποτα...αυτα

 

Ε! Εχω και εγω την παραξενια να λεω την φιλοσοφικη μου μπαρουφα παιρνοντας αφορμες απο εδω.Και κλεινοντας : μπορει να ειμαι γλαφυρος (η και γραφικος) στο πως γραφω, αλλα αυτα τα λιγα που ξερω (κ τα ξερω καλα) τα μοιραζομαι σε καθε ευκαιρια και μπορει καποιος να παρει κατι απο αυτα. Με αυτα που εγραψες εσυ (οντας μη γνωστης) δε βοηθησες και κανενα.

 

ΠΣ αν θες να ανοιξουμε κουβεντα ας το κανουμε με πμ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσουν και οι 2, ο Clive ήταν πιο "beast" και ο Nicko πιο "χταπόδι" αλλά λιγότερο μετρονόμος. Μου λείπει πάντως το metal παίξιμο του clive.

 

right said ;)

Ελπιζω να εχεις δει βεβαια το dvdακι των Praying Mantis που παιζει (με τον επισης τεραστιο) Dennis Straton ;)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε προσεβαλλα. Αν νομιζεις οτι το οτι δε ξερεις ειναι προσβολη ΟΚ

 

Δεν το παιζω ειδημων. Ειναι αλλο ομως το "μονο για τους εκλεκτους" (δεν το υποστηριζω γιατι δε νιωθω ετσι) και αλλο το "λεω οτι μου κατεβει στο κεφαλι"

 

 

Ξαναλεω για τελευταια φορα οτι δεν εχω καμια διαθεση να σε προσβαλλω. Επισης τις λιγες γνωσεις που εχω, με καθε αφορμη προσπαθω να τις μοιραστω εδω μεσα

 

Ε! Εχω και εγω την παραξενια να λεω την φιλοσοφικη μου μπαρουφα παιρνοντας αφορμες απο εδω.Και κλεινοντας : μπορει να ειμαι γλαφυρος (η και γραφικος) στο πως γραφω, αλλα αυτα τα λιγα που ξερω (κ τα ξερω καλα) τα μοιραζομαι σε καθε ευκαιρια και μπορει καποιος να παρει κατι απο αυτα. Με αυτα που εγραψες εσυ (οντας μη γνωστης) δε βοηθησες και κανενα.

 

ΠΣ αν θες να ανοιξουμε κουβεντα ας το κανουμε με πμ

 

Μπορει με αυτο που εγραψα να μην βοηθησα και κανεναν οπως λες και συμφωνω γιατι ετσι ειναι ομως εσυ δεν μπορεις να μου απαγορεψεις να γραψω αυτο που θελω...οσο μπαρουφα και να ειναι... αν δεν σου αρεσε και δεν εχεις την παιδια να διορθωσεις καποιον χωρις να τον προσβαλεις μην απαντας καθολου... εφοσον δεν σε προσεβαλα...κι εγω βεβαια...

οσο για το οτι δεν προσεβαλες κανεναν σου απαντω οτι εγω προσβαλομαι οταν ενας ασχετος που δεν με ξερει λεει οτι λεω μ...κιες... επισης μπορει εμεις οι ελληνες οπως ειπες να λεμε μα... κιες αλλα και εσυ δεν πας πισω οταν βλεπεις οτι απο ολο το ποστ σχεδον ολοι ενοχληθηκαμε με την συμπεριφορα σου αλλα εσυ ακομα συνεχιζεις να πιστευεις οτι εχεις δικιο... αυτο πως λεγεται ?

 

εν πασει περιπτωση εγω αποχωρω και καμια διαθεση για πμ κτλ εχω... ευχαριστω τα υπολοιπα παιδια και συγνωμη 1000 φορες απο ολους σας  για την  μικρη ευθηνη που φερω για το χαλασμα του τοπικ... επισης συγνωμη απο τους moderators για αυτο το ποστ μου αλλα νομιζω δεν υπαρχουν αλλες επιλογες...πιο ευγενικου μυνηματος...

επιστρεφω στις κιθαρες μου που τουλαχιστον εκει εχω δικαιωμα να λεω και κατι αφου κατι ξερω γιατι εδω απο οτι φενεται απαγορευεται... και παλι συγνωμη παιδια και κυριως απο το παληκαρι που εφτιαξε αυτο το τοπικ...καλημερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπω εσεις οι ντραμιστες δεν κανετε για τιποτα!

2 λεπτα σας αφησαμε μονους σας και σκοτωθηκατε!

 

παντως το παιδι που τα εχωσε με αγενη(και καλα) τροπο ειχε παρα πολυ δικιο και καλα εκανε.

Δε μπορεις να διαβαζεις οτι οι Maiden το 1981 παιζει να ειχαν triggers!!!!

 

Σαν να βγω και να πω οτι ο Jimi Hendrix επεζε στο Woodstock με POD XT!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειμαι νεος drummer προσωπικα παιζω μονο 11 μηνες(και σε ηλεκτρονικα) και εχω μαθει πραγματα που αλλοι θα μαθαιναν σε 3 χρονια(χωρις να θελω να ψωνιζομαι)..οσον αφορα το prisoner 4 χτυπηματα με το ενα ποδι σε τετοιο tempo εγω τα θεωρω δικαση(αποψη μου).Ουτως η αλλως εχω δει και solo του burr που αποδεικνυουν οτι παιζει δικαση με το ενα ποδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου