Προς το περιεχόμενο

floyd rose lic. systems!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα!

Επειδη η εμπειρια μου με τα εν λόγω συστηματα ειναι μηδαμινή θα ηθελα τη γνωμη σας!

Ψαχνω λοιπον ενα τετοιο συστηματακι για ενα project και με δεδομενο οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα σκασω για κατι που δεν χρησιμοποιω ,παρα ελαχιστα,  χαζευω κατι τετοια

http://www.axesrus.com/axeFlloydh.htm

Ποσο κακο μπορει να ειναι?

Εχει χρησιμοποιησει κανεις κατι παρομοιο?

 

Για να δωσω τη πληρη εκταση της καταστασης το σωματακι ειναι απο μια S270 και μου περασε απο το μυαλο να το κλεισω και να του βαλω τελε γεφυρα  :o αλλα μου φαινεται αρκετα επιφοβο!  :P

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θα το χρησιμοποιείς, γιατί να μπλεχτείς; Κλείστο. Γιατί σου φαίνεται επίφοβο;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θα το χρησιμοποιείς, γιατί να μπλεχτείς; Κλείστο. Γιατί σου φαίνεται επίφοβο;

Θεωρω μαλλον οτι μακροπροθεσμα το τραβηγμα των χορδων θα βγαλει προβλημα στην κολληση.Βρηκα βεβαια γεφυρα tele με βιδες και στις πανω γωνιες αλλα παλι το φοβαμαι.

Επισης αν χρησιμοποιησω βιδες εσωτερικα για να διασφαλισω σταθεροτητα στα προσθετα κομματια ξυλου μαλλον ξεχναω το string-thru! ;) ε,οχι! ;D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα αν κάνεις ένα λογικό κόλλημα. Πιο δύσκολο θα είναι να φτιάξεις τα σωστά κομμάτια και να μη γεμίσεις στόκους.

Edit: Σου μιλάω εκ πείρας. Μου το έχουν κάνει στη στρατ μου. Και μια χαρά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα με τα κομματια! το κεντρικο το εφτιαξα μαλιστα.  το κολλημα φοβαμαι!

 

Για τα τρεμολακια εχει κανεις γνωμη?

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα συγκεκριμένα, εγώ όχι. Αλλά γενικά μιλώντας αν πας σε φτηνό (και πιθανόν κακό) FR, ψάχνεις για μπελάδες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου