Προς το περιεχόμενο

Multy Power Suppply (?)


SteveWr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δέν ξέρω για τα συγκεκριμένα αλλά σε όποιο μαγαζί (μουσικό ή ηλ/κο) πας και ζητήσεις κάτι παρόμοιο θα έχουν.

Βασικά γνωρίζω ότι υπάρχουν σίγουρα 2 εταιρίες (δεν θυμάμαι ονόματα) που βγάζουν χτάποδι με 8 αντάπτορες και είναι γύρω στα 15 ευρώ.

Αλλιώς μπορείς να πάρεις τα υλικά και να το φτιάξεις μόνος σου.

Εγώ αυτό έκανα, βγαίνει πιο φτηνά (<5 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλύτερη λύση για τροφοδοσία 8 πεταλιών είναι η χρήση 8 διαφορετικών μετασχηματιστών!

Εφόσον βέβαια, αυτό είναι αντι-λειτουργικό, η χρήση one spot όπως σωστα ανέφερε ο superfunk και άλλων power supplys π.χ voodoo lab κλπ μπορούν να σε καλύψουν με ικανοποιητικά αποτελέσματα.

 

Προσοχή με τα χειροποίητα daisy chains, έστω και μια κόλληση να μην έχει προσεχθεί καλά γειώνει την τάση με το παραμικρό κούνημα-τράβηγμα του καλωδίου.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή με τα χειροποίητα daisy chains' date=' έστω και μια κόλληση να μην έχει προσεχθεί καλά γειώνει την τάση με το παραμικρό κούνημα-τράβηγμα του καλωδίου.[/quote']

 

Οχι, οχι δεν κανω πατεντες μονος μου. Οτι ειναι να πάρω θα το παρω ετοιμο. Βεβαια πρωτα προέχει να παρω και τα πεταλια που θελω αλλα αυτο ειναι αλλο θεμο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου