Προς το περιεχόμενο

Στίχοι και φωνή ψάχνουν μουσική


gkou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, τελικά κατέληξα σε αυτό του jazzjoker, είναι πιο ολοκληρωμένο , και δεν αλλάζει πάρα πολύ την αρχική μου ιδέα. Οπότε, δουλεύουμε πάνω σε αυτό, και μπορεί να το φτιάξουμε σε δύο εκδοχές, μιά με αντρικά και μία με γυναικεία φωνητικά.Θα ήταν πολύ όμορφο να βάζατε και άλλα όργανα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Jazzjoker λείπει το ρεφρέν.Μη με παρεξηγήσεις που το λέω.Να βοηθήσω θέλω.Εχω γράψει κάτι κ εγώ κάτι για τους στοίχους αλλά δεν μπορώ να το ηχογραφήσω.Αν βρω τον τρόπο θα το ανεβάσω να το ακούσετε.Αλλά ακόμη κ να τα καταφέρω δεν μπορώ να βάλω τίποτε παραπάνω από μία κιθάρα κ την αγριοφωνάρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα gkou. Είδα και άκουσα το τραγούδι χθες το βράδυ.

Μου άρεσε και ασχολήθηκα μαζί του σήμερα στον χώρο μου, μιας και υπήρχε χρόνος.

Να πω κάτι πρώτα από όλα. Το κομμάτι είναι τόσο εύκολο όσο και δύσκολο. Από την άποψη ότι αποτελεί μια συνεχόμενη επαναλαμβανόμενη μελωδία όπως έχει ήδη επισημανθεί.

Υπάρχει, λύση όμως εγώ θέλησα να μείνω πιστός στην πρώτη σου εκτέλεση. Το είδα σαν πρόκληση.

(Άλλωστε πολλά αριστουργήματα υπάρχουν που βασίζονταν σε μία  συνεχόμενη μελωδική λούπα. Π.χ. ‘’Αν σ’ αρνηθώ αγάπη μου’’)

Δόξα τον θεό η αρμονία και η ενορχήστρωση μας δίνει πολλές λύσεις.

Με την φωνή σου έκανα ότι μπορούσα από την άποψη του μέτρου αλλά και την επεξεργασία της.

Προς το τέλος έχει επίτηδες μέτρα για χοσίδια κιθάρας (μην ξεχνάμε που βρισκόμαστε κιόλας).  :)

Θα την έγραφα αλλά θα με κατηγορούσαν για μοναχοφάη  ;D

Θα σου παραθέσω και σκέτη την ορχήστρα σε περίπτωση που θέλεις να το ξαναερμηνεύσεις. (Θα στο πρότεινα).

Σίγουρα μπορεί να γίνει πιο επαγγελματικό από άποψη ήχου μιας και βασίζεται περισσότερο σε midi (μόνο η soprano και κάποια κιθάρα είναι vsti)

enjoy

Διαδρομή__διαρκείας_ενορχ.studio__m_13_Κ.Ηλιάδης.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και σκέτη η ορχήστρα. :)

Αν ενδιαφέρεται κάποιος αργότερα μπορώ να ανεβάσω και την παρτιτούρα

Διαδρομή__διαρκείας__ενορχ._studio_m_13_Κ.Ηλιάδης_Ορχηστρα.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω...πολύ μου άρεσε κι αυτό...καθαρά επαγγελματική δουλειά...Θα με τρελάνετε βρε με τα ταλέντα σας! :D :D :D

Είναι και το πιο κοντινό σε μένα, από κάθε άποψη :) Θα το δουλέψω, όπως του χρειάζεται, δλδ, να έχω το backing track και θα το φτιάξουμε σιγά σιγά.Σε ευχαριστώ και σένα πάρα πολύ που ασχολήθηκες τόσο πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά.

Βέβαια θέλει όπως προείπα μερικά πραγματάκια από πλευράς ήχου.

Να συμπληρώσω επίσης ότι πολύ μου άρεσε η άποψη του  Jazzjoker.

Άλλο σκεπτικό και ύφος αλλά, πάρα πολύ καλό! .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όμως μου άρεσε και του jazzjoker πολύ, θα το φτιάξουμε σε δυό version (το είχα κάνει και παλιότερα με την "Καινούρια πληγή")

Και εδώ κλείνουμε με το θέμα , μένει απλά να υλοποιηθούν οι δύο ιδέες.Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου