Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα librarian για KORG M1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε !  ;D

Μαλακό πρόγραμμα πατσάδων για το σκληρό KORG M1 !

Δεν ήξερα αν έπρεπε να ανοίξω το θέμα σε αυτή τη κατηγορία ή στην άλλη με τους υπολογιστές αλλά όσο ταιριάζει να μπεί εκεί άλλο τόσο ταιριάζει να μπεί εδώ! Άρα ας μπώ στο θέμα. ;)

 

Έχω το Sonar 6 studio edition και το KORG M1 τη σκληρή πληκτροφόρα έκδοση.Έχω γύρω στους 500 ή και περισσότερους ήχους για το Μ1 τους οποίους θέλω να δουλεύω καθώς μου κάνουν κλίκ αλλά στο όργανο μέσα χωράνε μόλις 100 + 50 ή 100 της κάρτας μνήμης που δεν έχω κάρτα μνήμης αλλά και να είχα δεν θα είχε τόση σημασία.(αλλά θα ήθελα να έχω)

 

Αυτό που θα ήθελα να έχω, είναι ένα μαλακό πρόγραμμα(software) όπου θα μπορώ να αποθηκεύσω όλους τους 500+ ήχους που θέλω και να τους έχω μόνιμα σε μία μπάνκα και όταν ανοίγω το Sonar και το Μ1 να μπορώ να στέλνω το patch-ήχο που θέλω διαλέγοντας τον (όπως θα έκανα περίπου και με ένα μαλακό σύνθ)από το software στο Μ1 και να το παίζω έπειτα μέσω του Sonar.

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται (και πώς) αυτό και κυρίως αν υπάρχει κάποιο vst free το οποίο να μπορεί να κάνει αυτές τις δουλειές και μάλιστα να λειτουργεί και στα 64bit μηχανήματα ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε !  ;D

 

Δεν ήξερα αν έπρεπε να ανοίξω το θέμα σε αυτή τη κατηγορία ή στην άλλη με τους υπολογιστές αλλά όσο ταιριάζει να μπεί εκεί άλλο τόσο ταιριάζει να μπεί εδώ! Άρα ας μπώ στο θέμα. ;)

 

Έχω το Sonar 6 studio edition και το KORG M1 τη σκληρή πληκτροφόρα έκδοση.Έχω γύρω στους 500 ή και περισσότερους ήχους για το Μ1 τους οποίους θέλω να δουλεύω καθώς μου κάνουν κλίκ αλλά στο όργανο μέσα χωράνε μόλις 100 + 50 ή 100 της κάρτας μνήμης που δεν έχω κάρτα μνήμης αλλά και να είχα δεν θα είχε τόση σημασία.(αλλά θα ήθελα να έχω)

 

Αυτό που θα ήθελα να έχω, είναι ένα μαλακό πρόγραμμα(software) όπου θα μπορώ να αποθηκεύσω όλους τους 500+ ήχους που θέλω και να τους έχω μόνιμα σε μία μπάνκα και όταν ανοίγω το Sonar και το Μ1 να μπορώ να στέλνω το patch-ήχο που θέλω διαλέγοντας τον (όπως θα έκανα περίπου και με ένα μαλακό σύνθ)από το software στο Μ1 και να το παίζω έπειτα μέσω του Sonar.

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται (και πώς) αυτό και κυρίως αν υπάρχει κάποιο vst free το οποίο να μπορεί να κάνει αυτές τις δουλειές και μάλιστα να λειτουργεί και στα 64Ξέρει κανείς αν γίνεται (και πώς) αυτό και κυρίως αν υπάρχει κάποιο vst free το οποίο να μπορεί να κάνει αυτές τις δουλειές και μάλιστα να λειτουργεί και στα 64bit μηχανήματα ?bit μηχανήματα ?

 

 

 

για γκουγλαρε το MIDIOX...οχι  vst αλλα ειναι τσαμπα και κανει αυτο που θες αμα ασχοληθεις.

 

Αντε και καλους πατσαδες....

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μία σύντομη δωρεάν λύση, είναι να βάλεις τους ήχους ξεχωριστά τον καθένα σε μορφή SysEx στο Sonar και να στέλνεις στο όργανο μονά patches όποτε τα χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου