Προς το περιεχόμενο

Mac + Logic TEST..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι εννοεις ακριβώς?

 

Επίσης έκανες πολύ καλά που το checkαρες στα 64bit oποιος μπορεί ας το δοκιμάσει και

σε 64 bit να δούμε ποιες οι διαφορές...

Εγώ δυστυχώς δεν έχω 64 bit support...

Akoμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δειχνει να σταματα στα 16 tracks

Macbook white 13.3  4gb ram

logic express 9

apogee duet

To reverb αυτο σ εμενα δεν υπαρχει και εβαλα στην θεση του το Platinum Reverb

 

Κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι οτι στα 256 εχω τρομερο latency ενω στα 128

καθολου. ειναι λογικο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τρομερό latency δεν είναι λογικό διότι tο buffer 512 εχει μηδενική στα αυτιά καθυστέρηση κάπου στα 12ms.

 

256 είναι πολύ καλό size για να έχεις έντονη καθυστέρηση βασικά δεν πρέπει να εχεις καθόλου αντιληπτό latency..

 

Ποσα ms σου λεει στο 512 και ποσα στα 256?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα μέχρι τώρα στοιχεία που έχετε βάλει, βλέπω και μία διαφορά σε συστήματα με snow (ως προς το καλύτερο) ή είναι η ιδέα μου?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα τωρα που επαιξα λιγο με το buffer size (εναλλαγες 128 ,256 ,512)

ειδα οτι σε ολα αυτα ειχα μικρο latency ειδικα οπως ειπες στο 128 και 256 πολυ μικρο.

Μαλλον καποιο κολλημα του υπολογιστη θα ηταν γιατι εδω μιλαμε οτι στο 256 ειχα κοντα στο μισο δευτερολεπτο latency.

 

Παντως αλλο ενα προβλημα μου οταν γραφω σε καναλια ειναι οτι οταν γραφω ακουγοντας ενα πρεγγεγραμενο καναλι εχω την αισθηση οτι ειναι ελαφρα κουνημενα μεταξυ τους κατι που φανταζομαι δεν εχει να κανει με το παιξιμο μου αλλα με τον χρονο που καταγραφει το σημα.

μπορει να βοηθησει κανεις ;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις ακριβώς?

 

Επίσης έκανες πολύ καλά που το checkαρες στα 64bit oποιος μπορεί ας το δοκιμάσει και

σε 64 bit να δούμε ποιες οι διαφορές...

Εγώ δυστυχώς δεν έχω 64 bit support...

Akoμα..

 

Τα δικά μου αποτελέσματα είναι σε 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αλλο ενα προβλημα μου οταν γραφω σε καναλια ειναι οτι οταν γραφω ακουγοντας ενα πρεγγεγραμενο καναλι εχω την αισθηση οτι ειναι ελαφρα κουνημενα μεταξυ τους κατι που φανταζομαι δεν εχει να κανει με το παιξιμο μου αλλα με τον χρονο που καταγραφει το σημα.

μπορει να βοηθησει κανεις ;;

Παλαιότερα σε PC είχα το ίδιο πρόβλημα με την PHASE22 PCI της Terratec και Cubase SX3, όχι σε όλα τα project όμως. Αργότερα με την αλλαγή της κάρτας σε Edirol UA4FX και μετις ρυθμίσεις του Cubase ακριβώς ίδιες, το πρόβλημα δεν υπήρχε πλέον. Δεν λέω οτι είναι 100% αυτό ή μόνο αυτό, αλλά σίγουρα έπαιξε το ρόλο της η κάρτα.

Επίσης το έχω παρατηρήσει και σε εξωτερικές κάρτες με σύνδεση USB 1.1.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αλλο ενα προβλημα μου οταν γραφω σε καναλια ειναι οτι οταν γραφω ακουγοντας ενα πρεγγεγραμενο καναλι εχω την αισθηση οτι ειναι ελαφρα κουνημενα μεταξυ τους κατι που φανταζομαι δεν εχει να κανει με το παιξιμο μου αλλα με τον χρονο που καταγραφει το σημα. μπορει να βοηθησει κανεις ;;

 

Τι εννοεις πρεγγεγραμενο?

Δηλαδη πριν πατησεις record το σημα που επιστρεφει απο τα ηχεια σου ειναι λιγο ποιο αργο

απ'αυτο που παιζεις?Αν καταλαβα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου