Προς το περιεχόμενο

Πρόταση - NOIZ DRUM FESTIVAL AND BAZAAR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να πάρει η ευχή........

 

Πάνω που έκανα ένα brainstorming για διοργάνωση ενός παγκόσμιου φεστιβάλ με τους καλύτερους μπασίστες των Αμπελοκήπων και θα ζήταγα τις απόψεις σας μέσα από ένα διαδυκτιακό meeting για να ψυχανεμιστούμε βαυκαλιζόμενοι τι γαμάτη συννεφοκαλπάζουσα ιδέα είχα, ήρθε ως κόλαφος ο λίβελλος-καταπέλτης σου Μελωδικέ Τυμπανιστή και μου κανε τα μούτρα κρέας.

Αστο.

Πάω να κρυφτώ.

  Μην κρύβεσαι...δεν φταις εσύ..ο καναπές σου φταίει!

  Όπως τραγουδά και ο Πάριος <<φταίμε κι δυο,που ζούμε ...έτσι>>

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Που να πάρει η ευχή........

 

Πάνω που έκανα ένα brainstorming για διοργάνωση ενός παγκόσμιου φεστιβάλ με τους καλύτερους μπασίστες των Αμπελοκήπων και θα ζήταγα τις απόψεις σας μέσα από ένα διαδυκτιακό meeting για να ψυχανεμιστούμε βαυκαλιζόμενοι τι γαμάτη συννεφοκαλπάζουσα ιδέα είχα, ήρθε ως κόλαφος ο λίβελλος-καταπέλτης σου Μελωδικέ Τυμπανιστή και μου κανε τα μούτρα κρέας.

Αστο.

Πάω να κρυφτώ.

 

;D ;D ;D ;D ;D

Καλά. Το festival μπορεί να μην γίνει, αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν γελάσαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να πάρει η ευχή........

Πάω να κρυφτώ.

Οταν "βγεις" ελα να σου δωσω καμμια φωτο,ποζερο,ε ποζερο...

Εγω παω να κυνηγητώ.

Κρυφτώ δεν παιζω για να μην "τα φυλαω"...

Μετα μπορει να παω για μπαλλα. :)

 

Για drum festival,οταν μεγαλωσω και παω στην Αμερικη.

Εδω δυσκολα θα το δω μου φαινεται... ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ρε μελωδικέ.. απίστευτο το θράσος σου. Κρίνεις επί δικαίων και αδίκων, μόνο και μόνο επειδή δεν συγκλονιστήκαμε από την ιδέα σου. Αν ήξερες πόσο βαθειά σχέση με την αγορά έχουν αυτοί που σου απευθύνονται (εδώ και τόσες σελίδες), μάλλον θα αισθανόσουν αμηχανία...

 

Αλλά αυτό που πραγματικά με ενοχλεί, είναι ότι αποδίδεις σε αυτούς τις νοοτροπίες για τα χάλια της χώρας, ενώ - στην πραγματικότητα - η χώρα έχει φτάσει στο σημερινό της σημείο επειδή ακριβώς διάφοροι σαν εσένα δεν εννοούν να καταλάβουν ότι πρέπει να ΕΓΕΡΘΕΙΣ πάνω από το μέσο όρο πριν αρχίσεις να τον κρίνεις - και αυτό δε γίνεται με ιδέες αλλά με δουλειά.

 

Και - παρακαλώ - μην αρχίσετε πάλι τις κατινοσεμνοτυφίες με "προσωπικές επιθέσεις που δέον να αποφεύγονται" όταν ο άνθρωπος κατηγορεί γενικώς και αορίστως μετά από τόσες σελίδες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κρύβεσαι...δεν φταις εσύ..ο καναπές σου φταίει!

Όπως τραγουδά και ο Πάριος <<φταίμε κι δυο,που ζούμε ...έτσι>>

Ρε μελωδικέ...δεν κατάλαβαίνω τη διαφορά της πρότασης σου από της του Audiokosta...από τον καναπέ σας δεν την κάνετε και οι δύο?

Του Αudiokosta μάλιστα, φαίνεται πιο μεγαλεπήβολη γιατί θέλει παγκόσμιο φεστιβάλ (τρομάρα του)...

Έχεις κάνει κάτι παραπάνω από αυτόν? Εκτός από το να γεμίσεις 8 σελίδες αερεολογίες?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ονειρεύτηκα το πιο μ@μ@το λεμονάτο ever λέμε...

Μάραθε πιάσε ένα στα γρήγορα.

Τι, ακόμα εδώ είσαι;

Έτσι θα πάει η Ελλάδα μπροστά;

iSihtir όλοι σας, σας βαρέθηκα...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και - παρακαλώ - μην αρχίσετε πάλι τις κατινοσεμνοτυφίες με "προσωπικές επιθέσεις που δέον να αποφεύγονται" όταν ο άνθρωπος κατηγορεί γενικώς και αορίστως μετά από τόσες σελίδες.

 

Όχι ρε πλάκα κάνεις;

Εγώ σε περιμένω τόσες σελίδες γιατί έχεις ταλέντο. Γράφω εγώ κατεβατά κανείς δεν τα πιάνει, μια πρόταση γράφεις εσύ κ τσιμπάει με τη μια.

Μήπως γνωριζόσαστε από παλιά;

 

Που σαι οντιοκώστα έλα να οργανωσουμε μπασιστικό φεστιβάλ. Είχα κάτι ιδέες τις προάλλες... μου λεγε το συλλογικό υποσυνείδητο ιστορίες για αγρίους.

 

Μελοντυ ντράμερ. Σε παρακαλώ επειδή δεν έχεις να πεις τίποτε πρακτικό σταμάτα να μας πρήζεις τη ζωούλα με την αερολογία σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ρε μελωδικέ.. απίστευτο το θράσος σου. Κρίνεις επί δικαίων και αδίκων, μόνο και μόνο επειδή δεν συγκλονιστήκαμε από την ιδέα σου. Αν ήξερες πόσο βαθειά σχέση με την αγορά έχουν αυτοί που σου απευθύνονται (εδώ και τόσες σελίδες), μάλλον θα αισθανόσουν αμηχανία...

  Τρολλευ επειδή ξέρω σε τί αξίες μιλάω γι αυτό και αναλώνω τον υπερπολύτιμο χρόνο μου.Και παρεπιπτόντως με τις αξίες ποτέ δεν αισθάνομαι αμηχανία(όμοιος ομοίω αεί πελάζει).Με τις απαξίες έχω πρόβλημα...

Αλλά αυτό που πραγματικά με ενοχλεί, είναι ότι αποδίδεις σε αυτούς τις νοοτροπίες για τα χάλια της χώρας, ενώ - στην πραγματικότητα - η χώρα έχει φτάσει στο σημερινό της σημείο επειδή ακριβώς διάφοροι σαν εσένα δεν εννοούν να καταλάβουν ότι πρέπει να ΕΓΕΡΘΕΙΣ πάνω από το μέσο όρο πριν αρχίσεις να τον κρίνεις - και αυτό δε γίνεται με ιδέες αλλά με δουλειά.

  Μάλλον δεν κατάλαβες οτι πρώτα αυτοκρίνομαι

 

Και - παρακαλώ - μην αρχίσετε πάλι τις κατινοσεμνοτυφίες με "προσωπικές επιθέσεις που δέον να αποφεύγονται" όταν ο άνθρωπος κατηγορεί γενικώς και αορίστως μετά από τόσες σελίδες.

 

 

  trolley!

¨Ηξερα τη φράση <<μου κανες τη ζωή πατίνι>>,τώρα μαθαίνω και την φράση <<μου κανες τη ζωή trolley>>

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σαι οντιοκώστα έλα να οργανωσουμε μπασιστικό φεστιβάλ. Είχα κάτι ιδέες τις προάλλες... μου λεγε το συλλογικό υποσυνείδητο ιστορίες για αγρίους.

Να φέρετε και την Ταλ... (μην ξεχάσετε...) :P

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απάντησή σου την πήρες φίλε μου.Από την τεχνοκρατική πλευρά, μέσω του marathon, και από την ρεαλιστική πλευρά, μέσω του audiokostas.

Αυτή είναι η πραγματικότητα

- Παιδιά, σκέφτομαι να κάνουμε ένα drum festival.

- Ωραία ιδέα. Ξεκίνα κι εδώ είμαστε για συμβουλή/συμβολή αν χρειαστείς κάτι....

- Εγώ; Οχι βρε παιδιά εγώ. Απλώς μια ιδέα είχα.

- Α. Εντάξει τότε. Καληνύχτα και τα λέμε....

 

The thread's short version .....

 

Εγώ δεν στα λέω αυτά για να σε αποθαρρύνω.Άλλωστε η προσφορά μου για βοήθεια ισχύει και θα χαρώ πολύ να την εκλπηρώσω.Πρώτα όμως, όπως πολύ σωστά είπες, πρέπει να αρχίσεις να κάνεις τα λόγια σου πράξη.

Να στο πω και αλλιώς.Εγώ έχω μια ιδέα να φτιάξω μία κιθάρα με 11 χορδές και 45 τάστα.Τί νομίζεις ότι πρέπει να κάνω:

-Να ανοίξω ένα thread με τίτλο ΄΄Κιθάρα από άλλο πλανήτη΄΄ και να περιμένω να μου την φτιάξουν οι άλλοι.Εγώ είχα την ιδέα.Τώρα θα μου την πραγματοποιήσετε.

-Να διαβάσω για ένα χρόνο 5-6 βιβλία και να μαθητεύσω κάνα 6μηνο με κάποιο μάστορα ώστε να ξεκινήσω να τη φτιάχνω και ανοίξω ένα thread ζητώντας γνώμες και συμβουλές.

Πάντα με διάθεση να βοηθήσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου