Προς το περιεχόμενο

Rotting Christ - Μυριζει ελλαδα (;)


bakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια γραφω για να πω την δικια μου γνωμη αλλα και για να ακουσω και την δικια σας...τα 2 κομματια που εχω βαλει πιο κατω μου θυμιζουν απιστευτα ελλαδα και ειδικα το πρωτο...να πω για οσους δεν το ξερουν οτι το συγκροτημα που παιζει τα κομματια αυτα (οι Rotting Christ) ειναι ελληνες...και προσωπικα αυτα τα δυο κομματια ειναι τα αγαπημενα μου απο οσα εχω ακουσει με μπρουταλ φωνητικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αρπαχτή μου μυρίζει...  :D

 

Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση το ο,τι είναι μία απο τις καλύτερες ελληνικές black metal μπάντες αλλά κάποια στιγμή πρέπει να το διαλύσουν κι αυτοί όπως έχουν κάνει τόσες σωστές μπάντες γιατί σιγά σιγά κι απ ό,τι φαίνεται η ουσία χάνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μπορειτε να μου πειτε πως βγαζει τετοιο ηχο η κιθαρα τους?χρησιμοποιουν εφε ή ειναι ετσι επειδη εχουν 7χορδη?επεισης ξερετε κανα "κολπο" για να παιξεις κομματια 7χορδης σε 6χορδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Bakas

 

Δεν νομίζω ότι χρησιμοποιούν 7χορδες οπότε μάλλον με εφφέ γίνεται όλη η δουλειά...

 

Όσο για την δεύτερη ερώτησή σου νομίζω ότι αλλάζεις το κούρδισμα από το κλασσικό το EADGBE σε BEADGB...Δεν είμαι 100% σίγουρος ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου