Προς το περιεχόμενο

Rotting Christ - Μυριζει ελλαδα (;)


bakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 χορδη εχουν..τουλαχιστων οσες guitar pro tabs τους εχω κατεβασει 7χορδη εχουν..και μια αλλη ερωτηση..κουρδια διαφορετικο του EADGBE πως κανουμε??πχ εγω εχω κουρδιστηρι με λαμπακια..ενα για καθε χορδη και 3 για ενδειξεις(μια ενδειξη b μια # και μια για οταν ειναι οκ η χορδη..)

πως κανω BEADGB για παραδειγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς πως κάνεις ΒΕΑDGB?όπως κάνεις με τα λαμπάκια και το EADGBE! :P Πέρα από αυτό αν κουρδίσεις με τις ήδη υπάρχουσες χορδές που έχεις σε Β κούρδισμα το πιθανότερο έιναι να μήν μπορείς να παίξεις γιατί οι χορδές θα κάνουν πρα πρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς πως κάνεις ΒΕΑDGB?όπως κάνεις με τα λαμπάκια και το EADGBE! :P Πέρα από αυτό αν κουρδίσεις με τις ήδη υπάρχουσες χορδές που έχεις σε Β κούρδισμα το πιθανότερο έιναι να μήν μπορείς να παίξεις γιατί οι χορδές θα κάνουν πρα πρα!

 

δηλαδη πρεπει να αγορασω καινουριες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρέπει βασικά να αγοράσεις μια Β (χοντρή) χαμηλή και να την βάλεις στη θέση της χοντρής Ε!(Τι λέω θεε μου χαχαχαχ)Στο λέω χοντρής για να το καταλάβεις!Μετά θα πρέπει να τις πας όλες μια θέση πιο κάτω μέχρι που να φτάσεις στο σημείο εκεί που είναι η Ε(λεπτή) σου τώρα να βρίσκεται η Β(λεπτή)!Ουσιαστικά την Ε(λεπτή χαχαχαχαχαχα) θα την πετάξεις στα σκουπίδια!Βέβαια το πιθανότερο και πάλι είναι πως ο καβαλάρης της κιθάρας σου δεν θα χωραει τις χορδές στις νέες τους θέσεις κ ειδικά την Β(χοντρή) οπότε βολέψου με πιό νορμάλ κούρδισμα ή άλλαξε καβαλάρη ή αγόρασε 7χορδη ή δοκίμασε το κ πες μας τι έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι γιατί άν κουρδίσεις drop D ουσιαστικά χαμηλώνεις τη Ε χορδή μόνο 2 ημιτόνια,οπότε το σηκώνει το κούρδισμα η χορδή σου και δε θα κάνει πρα πρα!Από Ε σε Β που ήθελες είναι 5 ημιτόνια χαμήλωμα οπότε βράσε ρύζι.Έχε υπόψην σου πως το drop D κούρδισμα δε σημαίνει πως ξεκουρδίζεις όλες σου τις χορδές κατά 2 ημιτόνια αλλά μόνο τη Ε!Άλλο D κούρδισμα άλλο drop D κούρδισμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αρπαχτή μου μυρίζει...  :D

 

Δεν αμφισβητώ σε καμία περίπτωση το ο,τι είναι μία απο τις καλύτερες ελληνικές black metal μπάντες αλλά κάποια στιγμή πρέπει να το διαλύσουν κι αυτοί όπως έχουν κάνει τόσες σωστές μπάντες γιατί σιγά σιγά κι απ ό,τι φαίνεται η ουσία χάνεται...

Συμφωνω μαζι σου και πιστευω οτι η ουσια εχει χαθει ηδη.Και προσωπικα πιστευω οτι μονο black metal δεν θυμιζουν οι Rottin Christ πλεον.Πιο πολυ θα το χαρακτηριζα σαν  μελωδικο metal  με καφροφωνη και ελληνικη προφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και παιζουν με 7χορδες οχι σε ολα τα τραγουδια (στο στουντιο τουλαχιστον).πλεον ολοι τους χαραχτηριζουν ως extreme metal,ειναι μαλλον η πιο πετηχημενη εμπορικα τουλαχιστον extreme μπαντα.

 

τσεκαρε και αυτους αν θες:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=bxpqoVqYRj0

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου