Προς το περιεχόμενο

squier vintage modified white vs yamaha rbx 374


ex-sedcomet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο παιζω απο metallica εως RHCP ξερω οτι δεν προκειτε να βγαλω τους ειχους τους  :( αλλα κατι να ταιριαζει σε αυτο το style, θα το συνδιασω με εναν http://www.thomann.de/gr/ashdown_t15_250s.htm και ενα bass big muff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε -> άκου -> πάρε.  :)

 

Και τα δύο είναι μια χαρά μπασσάκια και λογικά θα σου βγάλουν τους ήχους που θες, απλά έχεις να επιλέξεις στην πιο παραδοσιακή επιλογή του jazz/precision, ένα passive όργανο με δεδομένο και γνωστό ήχο, ή το active yamaha που έχει μεν μερικές παραπάνω παραμετροποιήσεις αλλά έχει και τα γνωστά των active οργάνων. Επίσης απ'όσο γνωρίζω έχουν κάποιες διακριτές διαφορές στα μανίκια και την ταστιέρα.

 

Η δική μου επιλογή θα ήταν το squier, αν και δεν αναφέρεις ποιό ακριβώς εννοείς, αλλά YMMV.

 

 

 

 

Παρεμπιπτόντως... όχι "είχοι", ήχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το yamaha το βρηκα στο νακα αλλα το http://www.thomann.de/gr/fender_sq_vintage_modified_precision.htm στο οποιο αναφερομαι δεν το βρισκω (ειμαι και απο θεσσαλονκη) το ηχειο  μπερδευτηκα και το γραψα ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το yamaha το βρηκα στο νακα αλλα το http://www.thomann.de/gr/fender_sq_vintage_modified_precision.htm στο οποιο αναφερομαι δεν το βρισκω (ειμαι και απο θεσσαλονκη) το ηχειο  μπερδευτηκα και το γραψα ετσι

 

 

τι λεω?? ηχος οχι ηχειο μπερδευτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το yamaha ειχα παιξει ενα φεγγαρι και μου ειχε αφησει την εντυπωση στιβαρου οργανου που αξιζε τα λεφτα του. Το θεμα ειναι οτι ειναι, σε αισθηση και ηχο, μερα με τη νυχτα με το Squier...οποτε εδω μπαινει ο υποκειμενικος παραγωντας και το τι χρειαζεσαι.

 

Αν δεν βρεις το συγκεκριμενο, δοκιμασε τουλαχιστον σαν πρωτο βημα μερικα αλλα precision να δεις αν σε ικανοποιει ο ηχος τους ή αν θες κατι με παραπανω ηχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το yamaha ειχα παιξει ενα φεγγαρι και μου ειχε αφησει την εντυπωση στιβαρου οργανου που αξιζε τα λεφτα του. Το θεμα ειναι οτι ειναι, σε αισθηση και ηχο, μερα με τη νυχτα με το Squier...οποτε εδω μπαινει ο υποκειμενικος παραγωντας και το τι χρειαζεσαι.

 

Αν δεν βρεις το συγκεκριμενο, δοκιμασε τουλαχιστον σαν πρωτο βημα μερικα αλλα precision να δεις αν σε ικανοποιει ο ηχος τους ή αν θες κατι με παραπανω ηχους.

 

squier  σε σαλονικα δεν εχω ιδεα που υπαρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το yamaha ειχα παιξει ενα φεγγαρι και μου ειχε αφησει την εντυπωση στιβαρου οργανου που αξιζε τα λεφτα του. Το θεμα ειναι οτι ειναι, σε αισθηση και ηχο, μερα με τη νυχτα με το Squier...οποτε εδω μπαινει ο υποκειμενικος παραγωντας και το τι χρειαζεσαι.

 

Αν δεν βρεις το συγκεκριμενο, δοκιμασε τουλαχιστον σαν πρωτο βημα μερικα αλλα precision να δεις αν σε ικανοποιει ο ηχος τους ή αν θες κατι με παραπανω ηχους.

 

squier σε θεσσαλονικη ας μου πει κανεις που υπαρχουν, γιατι εγω δεν εχω ιδεα, και θα παω να το δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squier θα βρεις σε Ζαχο και Μαυρομουστακη στο κεντρο. Δε ξερω ποσα/ποια θα εχουν, αλλα συνηθως εχουν μερικα, μπορει να εισαι τυχερος.

 

Αν δεν βρεις, υπαρχει ο Στολλας, που ειναι εισαγωγεας fender και κατα πασα πιθανοτητα θα εχει το συγκεκριμενο μπασο...παρε βεβαια ενα τηλεφωνο μη κουβαληθεις τζαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squier θα βρεις σε Ζαχο και Μαυρομουστακη στο κεντρο. Δε ξερω ποσα/ποια θα εχουν, αλλα συνηθως εχουν μερικα, μπορει να εισαι τυχερος.

 

Αν δεν βρεις, υπαρχει ο Στολλας, που ειναι εισαγωγεας fender και κατα πασα πιθανοτητα θα εχει το συγκεκριμενο μπασο...παρε βεβαια ενα τηλεφωνο μη κουβαληθεις τζαμπα.

 

δεν στελνεις με πμ τηλεφωνα και διευθυνσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου