Προς το περιεχόμενο

Στουντιακό πρόβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συνforumίτες.

 

Εδώ και περίπου 1.5 μήνα ψάχνω με την μπάντα μου ένα studio, το οποίο θα μας στεγάσει για ένα μεγάλο διάστημα συμπεριλαμβανομένου του καλοκαιριού.

 

Ύστερα από αρκετή αναζήτηση εδώ στη Θεσ/νίκη, όπου είμαστε, καταφέραμε να εντοπίσουμε 2 studio κοντά στο κέντρο της πόλης και να έρθουμε σε επικοινωνία με τους ιδιοκτήτες.Όταν λέω να μπούμε σε studio, εννοώ να το νοικιάζουμε μηνιαία.

Δυστυχώς παρόλο που φτάσαμε σε συμφωνία με το ένα, τελευταία στιγμή δεν έκατσε η φάση και παραμείναμε στο ωκεανό.

 

Η κατάσταση είναι πάρα πολύ δύσκολη και μας πιέζει πολύ ο χρόνος, καθώς πρέπει λόγω παράλληλης ηχογράφησης δίσκου + πιθανής συναυλίας, να χρειαστούμε χώρο για καθημερινές πρόβες.

Έχουμε φτάσει στο αμήν, καθώς η αναζήτηση είναι πλέον αδύνατη και δεν έχουμε εντοπίσει κάτι.

Σε studio σοβαρό, για καθημερινή ενοικίαση, τι να πω;Δεν μπορούμε να μπούμε λόγω οικονομικών (10-20Ε η ώρα θα πεθάνουμε οικονομικά).

Στο κάτω-κάτω πρέπει να πληρώσουμε και τα χρήματα των ηχογραφήσεων.

 

Γράφω αυτό το thread για να ζητήσω τις συμβουλές σας.Τι μπορώ να κάνω σε αυτή τη περίπτωση με τους άλλους?

Υπάρχουν σοβαρές, αλλά παράλληλα οικονομικές λύσεις σε studio που νοικιάζονται με την ώρα;

Γνωρίζετε μήπως κάποιους χώρους, οι οποίοι νοικιάζονται για studio μέσα στη Θεσσαλονική (γύρω περιοχές από κέντρο κ.τ.λ.);

 

Βοηθήστε με, συμβουλέψτε με!Βρίσκομαι σε απελπιστική κατάσταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε έχω στα υπόψην μου θα ρωτήσω κ εγώ μερικούς φίλους που έχουν στούντιο εκεί κ θα σε ενημερώσω για ότι νεότερο...

Ελπίζω να βρούμε κάτι....

 

Γιατί οπως λές:

Δεν μπορούμε να μπούμε λόγω οικονομικών (10-20Ε η ώρα θα πεθάνουμε οικονομικά).

Στο κάτω-κάτω πρέπει να πληρώσουμε και τα χρήματα των ηχογραφήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ ρε φίλε!

 

Ό,τι και να ακούσεις ενημέρωσε με!

 

Γενικά προς όλους τους συνforumίτες, που γνωρίζουν κάτι, θα ήθελα να ακούσω οποιαδήποτε ιδέα/πρόταση για να βγάλω άκρη.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου