Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μπράτσου σε Rockinger Partcaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Iσπανία και είναι μέτριοι...

 

Πού την είδα την Αγγλία ήθελα νά'ξερα. I stand corrected.

 

Ώστε μέτριοι ε; :-\

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μακρια απο arranz guitars ειχα παραγγηλει ενα στρατ σωμα και οταν μου εστειλαν φωτογραφειες για να το δω ηταν κακοκομενο και τα contours χαλια,η πλακα ειναι πως ζητησα και το 50's profile και το εκαναν οπως να ναι,εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που ακυρωσα την παραγγελια και ακομα παλυεω να παρω τα λεφτα μου πισω,ο υπευθυνος μου ειπε οτι θα τα εχω αυτην την δευτερα,αντε να δουμε τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα δοκίμασα μία Stratocaster της Deluxe σειράς και παρατήρησα πως το μπράτσο είναι πολλή άνετο και ευκολόπαιχτο.

 

θες να πεις οτι δοκιμασες μια καλοσεταρισμενη κιθαρα (με τα ιδια specs με τη δικη σου μια και οι deluxe,εκτος και αν επαιξες απο αυτες που βγηκαν πριν 2 μηνες, 9αρι radius/medium jumbo εχουν)

 

Ξεκινα πηγαινοντας την κιθαρα σου σε εναν καλο μαστορα για σετ απ & ισως fret levelling,ακομα και Warmoth μπρατσο να παρεις θα χρειαστει   fret levelling ετσι κι αλλοιως

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να πεις οτι δοκιμασες μια καλοσεταρισμενη κιθαρα (με τα ιδια specs με τη δικη σου μια και οι deluxe,εκτος και αν επαιξες απο αυτες που βγηκαν πριν 2 μηνες, 9αρι radius/medium jumbo εχουν)

 

Ξεκινα πηγαίνοντας την κιθαρα σου σε εναν καλο μαστοραγ για σετ απ & fret levelling,ακομα και Warmoth μπρατσο να παρεις θα χρειαστει  fret levelling ετσι κι αλλοιως

την είχα σεταρει παλαιότερα και η διαφορά είναι αισθητή. Σίγουρα θα φροντίσω να παω σε κάποιον μάστορα για περισσότερη ανάλυση. Αλλά πιστεύω η κιθάρα που είδα δε έιχε 9αρι radius. Τεσπα η λύση πάντως Arranz είναι άκυρη από ότι βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά πιστεύω η κιθάρα που είδα δε έιχε 9αρι radius.

 

οι American Deluxe εχουν 9αρι radius,εκτος και αν επαιξες με ολοκαινουργια που δυσκολο το βλεπω γιατι μολις κυκλοφορησαν,αρα μαλλον απλα  επαιξες με ΚΑΛΟΣΕΤΑΡΙΣΜΕΝΗ κιθαρα. :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου