Προς το περιεχόμενο

H tonelab le δεν εχει high gain....


psycho969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασες όλα τα μοντέλα dist από τους ενισχυτές που έχει (ακόμη και τα καφριλέ - κατά το κυριλέ), ακόμη και μαζί με έξτρα πετάλια ενεργοποιημένα όπως metal dist κλπ κλπ, και είδες πως δεν σου κάνει?  

 

???  ???

 

Αν ναι, θα πρέπει να την πουλήσεις και να καταφύγεις σε πιο φυσικά αναλογικά μέσα όπως πχ. :

 

alien_troxxes.jpg

 

mummra.jpg

 

greatwhite-main_Full.jpg

 

nuclear_explosion.jpg

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν εχει λιγη μεταλλικη βρωμια η λιγο hard rock γρεζι ?

 

Μηπως γιατι απλα δεν ξερεις να την χρησιμοποιεις? ;D

 

γιατι αυτη η..απορια σου

 

Μαααα.....τοση λαμπα

 

κατι τετοιο δειχνει......

 

anyway,αυτο θα σε βοηθησει σιγουρα

 

http://www.youtube.com/watch?v=jKXbFmCjTos

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαααα.....τοση λαμπα γιατι δεν εχει λιγη μεταλλικη βρωμια η λιγο hard rock γρεζι ?

 

Λιγο που ειχα παιξει σε ενα μαγαζι την TL για δοκιμη εβγαζε καλο γκαζι παντως δεν ειχε να ζηλεψει πολλα απο τις αλλες.. gt - line 6 - zoom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω με την tonelab se ανετα παιζω και Death Hardcor-ιλες..... ;D τοσο που ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ;D μερικες φορες να ελατοσο και το Gain..... :-X

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις κάποιο πετάλι πριν το σήμα σου πάει στο Input της Tonelab... Προτείνω κάποιο screamer..  ;) απλά έχε το νου σου μην δώσεις πολύ level, η ένταση από το πετάλι να είναι στα ίδια db με το καθαρό σου ότι είναι όλα bypass.  8)

Βέβαια αν έχεις passive μαγνήτες προτείνω emg81 ή 85 Οφκορσ.  ;D

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια στιγμη ρε παιδια.Μπορει ο ανθρωπος να θελει να μιμιθει ηχο-ξυραφι απο At the gates κτλ. Που και εγω πιστευω καμια εκδοση της tonelab δεν το καταφερνει.Αν δεν εχεις ψηφιακουρα ενισχυτη Marshall (βλεπε Death) τετοια καφριλα δεν βαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To bιντεακι του superfunk ειχε γελιο αλλα οι εικονες του bloody sunday δεν παιζονται....Αλιεν,μαμρα (τι λες τωρα μαμρα...),καρχαριας και πυρηνικη εκρηξη..Ελιωσα στο γελιο γιατι περιμενα καμια εικονα ενισχυτη..Στο θεμα τωρα,η tonelab δεν εχει ασχημη παραμορφωση για χαλαρο ροκ αλλα οτιδηποτε πανω απο hard rock αρχιζει και γινεται μελατος ο ηχος.Γενικα δεν ξερω που βαζετε το noise gate αλλα εμενα με ενοχλει να ακουω αυτο το ανοιγοκλεισιμο οποτε το βαζω παντα χαμηλα ωστε να ακουω και λιγο θορυβο.Οποτε οταν βαλω ψιλοβρωμικο καναλι με πεταλι απο πισω βρωμιζει πολυ.Ενα απο τα τεστακια της παραμορφωσης ειναι το πως σβηνει σιγα σιγα.Εκει δεν με εντυπωσιασε η tonelab αφου εκανε κατι περιεργα μπουκωματα η ξαφνικα εκοβε αποτομα ο ηχος.Αλλο τεστακι που μου αρεσει να κανω ειναι το πως μια νοτα με βιμπρατο μετατρεπεται σε αρμονικη υστερα απο λιγο και ουτε εκει ελαμψε η tonelab.Τωρα ανταποκριση με το volume της κιθαρας εκανε οτι περιμενα αφου ειχα δει τα προηγουμενα.Επισης ο κομπρεσσορας κατι κανει λαθος....Δεν μπουσταρει μονο,κοβει και πολυ σε αντιθεση με τους κομπρεσσορες της line6.Γενικα μου θυμισε boss gt.Παντως τα εφφε της ειναι απιαστα,ρεσπεκτ σε αυτον τον τομεα.Για να μην σας ζαλιζω,η tonelab αξιζει τα λεφτα της γι αυτο που ειναι και εχει κατι να δειξει στις ανταγωνιστικες πεταλιερες ωστοσο την λαμπατη παραμορφωση που βγαζει το damage control solid metal μου δεν την βγαζει τουλαχιστον με αυτα που ειδα.Aν εχετε να μοιραστειτει κανενα τεχνασμα ειμαι ολος αυτια...Εεεεε stay heavy....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου